Motorsiklet Motor Yağı

Motorsiklet Motor Yağı Fiyatları

137 Ürün gösteriliyor.
Motorsiklet Motor Yağı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Motorsiklet Motor Yağı modelleri ve Motorsiklet Motor Yağı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Motorsiklet Motor Yağı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Castrol, Motul, Universal, Oregon, Liqui Moly. 137 adet Motorsiklet Motor Yağı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Motorsiklet Motor Yağı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Motorsiklet Motor Yağı markası:

En Çok İncelenen Motorsiklet Motor Yağı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Motorsiklet Motor Yağı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 137 Motorsiklet Motor Yağı modeli içerisinde en ucuz Motorsiklet Motor Yağı fiyatı 26.43 TL iken, en yüksek Motorsiklet Motor Yağı fiyatı 531.86 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Motorsiklet Motor Yağı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Motorsiklet Motor Yağı fiyatı ise 108.94 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Motorsiklet Motor Yağı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Motosiklet Motor Yağı

Otomobil, motosiklet gibi araçların yılda en az bir kere olacak şekilde belli aralıklarla bakıma girmesi gerekir. Bu bakım araçların uzun ömürlü olabilmesi ve kullanım esnasındaki konfor için çok önem arz eder. Araçların bakımlarının yapılmaması ya da eksik yapılması durumunda bazı arızalara sebep olabileceği gibi başka kötü sonuçlar da doğurabilir. Bu sebep ile araçların değişmesi gereken en önemli parçalarının arasında motor yağı gelir. Motor yağı, motorlu taşıtlara özel olarak üretilen motorun içinde bulunan ve aktarma kısımlarını meydan getiren metal parçaların yüzeylerin aşınma ve sürtünmesini önler. Aynı zamanda motorun içindeki çalışan parçalarının temizlenmesine de yardımcı olur. Bu sayede motorun daha sağlıklı çalışması sayesinde tekerleklere de tüm gücün aktarılmasını sağlar. Ancak yağın bu görevleri yerine getirilmesinin bir doygunluk sınırı olduğu için sıklıkla değiştirilmesi gerekir. Motosiklet yağı da diğer motorlu taşıtlar ile genel olarak aynı özelliklere sahip olsa da motorun özelinde bir takım dikkat edilmesi gereken farklı ayrıntılar bulunur.

Motosiklet Motor Yağı Çeşitleri ve Özellikleri

Motosiklet yağ çeşitlerinin birçok kalitede değişkeni bulunur. Temel olarak yağları iki gruba ayırmamız mümkün olur, mineral yağlar ve sentetik yağlar. Mineral yağların hammaddesi olan petrol çeşitli işlemlerden geçer, gerekli katkı maddelerinin eklenmesi ile ortaya çıkar. Sentetik özellikteki yağlar ise baz yağın laboratuvar koşullarında çeşitli işlemlerden geçerek oluşturulur. Sentetik yağlar ile mineral yağlar arasındaki en büyük farkı sentetik yağların yüksek basınç ve sıcaklık koşullarına daha uzun süre dayanım gösterir. Motosikletler motorları normal araç motorlarına kıyasla daha yüksek devirlerde çalışır. Bu nedenle iki araçta kullanılacak yağlar farklılık gösterdiği gibi, farklı motosiklet tipleri içinde kullanılacak yağlar farklılık gösterebilir. Motosiklet yağı Castrol kullanıcının motosikleti için en doğru yağı seçebilmesi için farklı nitelikte yağlar geliştirmiştir. Yağlar niteliklerine ayırt edebilmek için kalitelerine göre sınıflandırılırlar. Bu sınıflandırma 0.5 ‘den başlayarak 60’ a kadar devam eder ve her sayı W harfi ile biter. Bu sayılar yağın en düşük sıcaklıktaki akışkanlığının başlama derecesini temsil eder. Örneğin; 40W, yağın akışkanlığının kırk derecede başladığını gösterir. Ülkenin içerisinde bulunduğu mevsimsel şartları göz önünde bulundurulduğunda 10W40 ya da daha düşük sayılar ile ifade edilen yağlar kullanılabilir. Sayılar azaldıkça motor yağı kalitesi de artmış olur. Özellikle motosikletler için tam sentetik veya yarı sentetik yağ kullanılması gerekir. Piyasada yer alan birçok motor yağı üreticisi bulunur. Genel olarak motor üreticileri bu markalar arasından yağ kalitesine onay verdiklerini belirterek, kullanıcının aracına uygun yağ seçimi yaparken üreticinin onayladığı yağ markası tercih eder. Üreticiler tek bir marka ile sınırlı kalmayıp kalitesi ile öne çıkan birçok markayı belirtebilir. Motul motor yağı çeşitli yağ özellikleri ile birçok marka ve model için uygun olduğu görülür. Başka bir marka olan ve piyasada tercih edilen ürünlerin arasında Motorcraft motor yağı da yer alır. Farklı boyutlardaki seçenekleri ile kullanıcısına geniş bir yelpazede hizmet verir. Özellikle motosiklet kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği bir diğer marka Lubco motor yağı yüksek akışkanlık özelliği ile üstün koruma sağlamanın yanı sıra kullanıcısına maksimum motor performansı sağlar.

Motosiklet Motor Yağı Fiyatları

Motor yağları farklı çeşitlere ve özelliklere sahip olarak üretilir. Bu farklılıklar ürünlerin direkt olarak kalitesini ve buna bağlı olarak da fiyatını etkiler. Motor yağları fiyatları akışkanlığının başlama derecesi etkilediği gibi, yağın sentetik ya da mineral yağ olması fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alır. Bunun temel sebeplerinden biri ise baz yağı olarak isimlendirilen ve sentetik yağların hammaddesi olan yağların, ileri teknolojik laboratuvarlarda üretilmesi sonucu maliyetlerinin yüksek olmasıdır. Maliyetin yükselmesi ile de nihai kullanıcının alışında da fiyatların yüksek olmasına neden olur. Ayrıca yağın tam sentetik veya yarı sentetik olması da ürünün fiyatlarında değişime neden olur. Tam sentetik yağlar daha ince yapıya sahip oldukları için dayanıklı bir yapıya sahip olup daha iyi performans sağlar. Bu sebeplerden fiyatları yarı sentetik yağlara kıyaslara biraz daha yüksek olabilir. Kullanıcıların yağ satın alırken motor yağı 4lt ‘ligi tercih ederek tek seferde alacakları yağın hacmini arttırarak, litre başına daha düşük fiyatlar ödeyerek sahip olmalarını sağlar.

Motosiklet Motor Yağı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yağ satın almadan önce aracınızın hangi özellikler sahip bir yağa ihtiyacı olduğunu belirlemeniz seçiminiz kolaylaştırabilir. Aracınızın ilk kez yağını değiştirecekseniz bunu için aracınızın üretici firmasının tavsiye ettiği kilometre aralığında değiştirmeniz ve firma tarafından belirtilmiş bir yağ markası var ise öncelikli olarak onu tercih edebilirsiniz. Bu sayede aramış olduğunuz niteliğe sahip ürünü bulmak daha kolay olabilir. Motorunuzun teknik özelliklerini göz önünde bulundurarak motor yağı seçimini karar vermelisiniz. Ayrıca hava sıcaklığı da dikkate alınması gereken bir faktördür, çünkü yağların belli kullanım sıcaklıkları bulunur. Bunlar göz önünde bulundurularak bir karar verildiğinde, eğer motorunuz standart güçte bir motor ise mevsimsel koşullar da dikkate alındığında motor yağı 10 40 aracınız için ideal bir tercih olabilir. Daha yüksek kalitedeki motor yağı 5w30 ise tam sentetik olup, devri fazla olan motorlar için ideal bir seçenek sunar. Kullanılacak yağın orijinal olması da bir hayli önem taşır. Markanın belirlemiş olduğu satış noktalarından veya güvenilir internet sitelerinden satın alınabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery