Motorsiklet Sürücüsü Giyim & Ayakkabı

En Ucuz Motorsiklet Sürücüsü Giyim & Ayakkabı Fiyatları

538 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Motorsiklet Sürücü Giyim ve Ayakkabı Ürünleri Nelerdir?

Motorsiklet ve sürücü giyim ve ayakkabı kategorisinde yer alan en önemli ürün motorsiklet kaskıdır. Motorsiklet kaskları olası herhangi bir kazada baş ve boyun bölgenizi korumak amaçlı üretilmektedir. Kasklar sadece sürücü için değil sürücü ile birlikte giden yolcu içinde kullanılmalıdır. Aynı zamanda rüzgardan etkilenmemiş olacaksınız. Motorsiklet eldivenleri sayesinde gidon daha rahat tutulmaktadır ve debriyaj ayarları daha sağlıklı yapılmaktadır. Eldiven aynı zamanda ellerinizin terlemesini engellemektedir. Bunun yanı sıra yaz ve kış olarak değişkenlik göstermektedir. Yaz aylarında daha ince ve kısa parmaklı olarak kullanılan eldivenler, kış aylarında ise kalın ve uzun parmaklı olarak kullanılmaktadır. Eldivenler genellikle deri olarak tercih edilmelidir. Ayrıca olası darbeye karşı ellerinizi koruyabilmektedir. Sadece ellerinizi değil ayaklarınızı da korumanız gerekmektedir. Motorsiklet botları hem gerekli hava koşullarından dolayı hem de motor üzerinde üşümenizi engellemek için tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda olası darbelere karşıda dayanıklı olan ürünler arasındadır. Motorsiklet sürücülerinin vazgeçilmezi arasında yer alan motorsiklet pantolonları, hava koşullarına göre tercih edilen motorsiklet aksesuarları arasındadır.

Motorsiklet Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Motorsiklet sahibiyseniz daha az vergi ödeyerek bütçenize destek sağlamış olacaksınız. Trafik olan yerlerde dolaşmak ya da bir yerden farklı bir yere gitmek kolay ve hızlıdır. Motorsikletler boyut olarak otomobiller kadar büyük olmadığı için park yerini daha kolay bulabilirsiniz. Motor fiyatları ve yakıt fiyatları otomobile göre daha avantajlıdır.

Motorsiklet Sürücü Giyim ve Ayakkabı Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Motorsiklet sürücü giyim ve ayakkabı genellikle herhangi bir kazaya yönelik güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda motor üzerinde şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kötü hava şartlarında sizi koruyabilir ve sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Motorsiklet Aksesuarı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motorsiklet aksesuarı satın alırken, örneğin; kask satın alıyorsanız güvenlik sertifikalı olmasına dikkat etmelisiniz. Açık renklerde kask satın almanız sürüş esnasında fark edilmenizi sağlayacaktır. Kaskın yapıldı malzemede oldukça önemlidir. Pantolon alacaksanız bedeninize uygun ve vücudunuzu satmasına özen göstermelisiniz. Eldiven seçerken ise parmaklarınıza ne bol gelmeli ne de sıkmalı bunun nedeni ise gaz ve fren hareketlerini rahatlıkla yapabilmenizdir. Motorsiklet botu tercih edeceksiniz güvenliğiniz açısından kaval kemiğiniz ve bileğinizi koruyacak şekilde uzun bir bot almalısınız. Tüm bu aksesuarların sizin güvenliğiniz ve sürüş keyfiniz için olduğunuz unutmamanızda fayda var.

Motorsiklet Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Motorsiklet bakımı yaptıracaksanız önceden bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Motorunuzun akü, zincir, fren, amortisör, rölanti, jant, hava filtresi, egzoz ve elektrik ayarlarına baktırmanız önerilmektedir. Motorunuzda bir parça değişecek ise mutlaka orijinal bir parçayla değiştirilmelidir. Kış mevsimine geçişlerde kış bakımı yaptırmanız ve kışa hazırla halde olmanız gerekmektedir. Bakımların nedeni ise motor ömrü ve sizin güvenliğiniz için oldukça önemlidir.

Motorsiklet Sürücü Giyim ve Ayakkabı Fiyat Aralıkları Nedir?

Motorsiklet sürücü giyim ve ayakkabı fiyat aralıkları model, marka ve özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı ya da fiyat aralığı bulunmamaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyat karşılaştırmasını yapabilirsiniz.