Motorsiklet Motor Yağı & Katkıları

En Ucuz Motorsiklet Motor Yağı & Katkıları Fiyatları

21 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Motorsiklet Motor Yağı & Katkıları Ne İşe Yarar?

Motorsiklet motor yağı ve katkıları motorunuzdaki parçaları kayganlaştırarak sürtünmeyi önleyen malzemelerdir. Hareketli metal ya da demir parçalar moturun içerisinde kayarak daha kaliteli bir sürüş elde ettirmektedir. Bunun yanı sıra motorunuzun ve motor parçalarının temizlenmesine de katkı sağlamaktadır. Motorsiklet motor yağları üç ayda bir ya da motor bakımında değiştirilmesi gerekmektedir. Ürünlerin genel kullanım amacı aracınızdaki parçaların ve en önemlisi motorun düzgün çalışarak sürüş keyfinizi ve güvenliğinizi korumaktadır.

Motorsiklet Motor Yağı Değiştirilirken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nedir?

Motosiklet motor yağı seçimi için en uygun olan yağ, üretici firmanın önerdiği yağdır. Çünkü üretici firma birçok test ve ölçümden sonra en uygun ve motorla en uyumlu olanı belirleyip onu önermektedir. Uygun motosiklet motor yağı kullanmak aracın performansını da olumu yönde etkileyecektir. Üretici firmanın önerisi dışında motorun teknik özelliklerine, çalışma şartlarına ve çalışma ortamının sıcaklığına da kesinlikle dikkat edilmeli ve gözden geçirilmelidir. Ayrıca motorun türü yani benzinli mi yoksa dizel mi olduğu ve model yılı da belirleyici olacaktır. Motorunuzu tanımalısınız ve hangi marka yağ kullanıyorsanız aynı markadan devam etmeniz gerekmektedir.

Motosiklet Motor Yağı Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Motor yağı motosikletler için oldukça önemli bir unsurdur. Motosiklet motor yağının en önemli görevi hareketli aksamlar arasındaki sürtünmeyi en aza indirmek ve motor ömrünü uzatmaktır. Ayrıca motosiklet motor yağları motorun aşırı ısınmasına engel olur. Böylece motorun deforme olmasını engeller. Yani motor yağı kullanıldığında sürtünme azalacağı için sürtünmeden kaynaklanan ve motorun ömrünü azaltan ısınma da ortadan kalkacaktır. Motosiklet motor yağı değişiminin ne zaman yapılması gerektiği her zaman merak edilen bir soru olmuştur. Aslında bu konuyla ilgili en doğru cevap üretici firmanın belirttiği kilometre ve zaman olacaktır. Belirtilen kilometre ve zaman tabii ki kullanım sıklığı ile ilgili olarak değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle motosiklet motor yağı miktarı ve yağ durumu sık sık kontrol edilmelidir.

Motosiklet Motor Yağı Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle motor sıcak ise soğuması, soğuk ise çalıştırılıp ılınması beklenir. Daha sonra karter boşaltma tapası sökülür ve eski yağ süzülür. Yağın tamamının süzülmesi için bir süre daha beklenir. Motora yağ yeterince konur. Motor çalıştırıldıktan sonra karter tapasından ve filtre contasından herhangi bir yağ sızma durumu var mı diye bakılır. Bu kontrol işlemi mutlaka yapılmalıdır.

Motorsiklet Motor Yağı ve Katkıları Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Motorsiklet motor yağı ve katkıları ürünlerinin fiyat aralıkları markaya, modele ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde aracınızın ihtiyacına göre olan motor yağı ve katkıları ürünlerini belirleyebilir ve cebinize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı butonu sayesinde seçeceğiniz ürünlerin fiyat değişikliklerinden anında haberdar olabilirsiniz.