Mont (Outdoor)

En Ucuz Mont (Outdoor) Fiyatları

312 ürün gösteriliyor.
Mont (Outdoor) fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mont (Outdoor) modelleri ve Mont (Outdoor) fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mont (Outdoor) kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Adidas, Slazenger, Nike, Hummel. 312 adet Mont (Outdoor) fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Dare 2b Certify Pant II Erkek Kayak Pantolonu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Outdoor Mont Nedir?

Outdoor ürün seçiminizde dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Çok farklı özelliklerde kadın ve erkek outdoor ürünleri mevcuttur. Doğru seçimi yapabilmek için öncelikle montunuzu hangi outdoor aktivitesinde kullanacağınızı tespit etmeniz faydalı olacaktır.

Outdoor Mont Seçimi Nasıl Yapılır?

Arkadaşlarınızın outdoor mont tavsiyesi ile yapacağınız alışverişler sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermeyebilir. İlk olarak hangi ortamda outdoor montu kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Karlı ve çok soğuk ortamlarda giyilebilecek tırmanış ve kayak outdoor ürünleri hem su hem de rüzgar geçirmemelidir. Özel gözenekli kumaşlardan üretilen bu montlarda kumaşın ne kadar süre bu şartlarda ıslanmadan dayanacağı etiketlerinde belirtilmiştir. Kaç mm’lik su geçirmez kaplama olduğuna dikkat edilmeli ve ısı yalıtımının yanında nefes alabilir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kayak ve snowboard gibi aktivitelerde oluşan terleme montun içinde ıslak hissetmenize ve hasta olmanıza neden olabilir.

Hafif doğa yürüyüşleri ve trekking outdoor kabanları daha hafif ve yumuşak malzemelerden üretilirler. Isı yalıtım özellikleri kar geçirmez olanlara göre biraz daha azdır. Yağmur ile karşılaşma durumuna karşı yine su geçirmeme özellikleri mevcuttur. Bu montların bazıları çok sıkı katlanarak kendi ceplerine sığabilmekte ve kolay taşınabilmektedir. Yine kumaşın nefes alabilir özellikte olması bu montlar için de çok önemlidir.

Kadın outdoor mantoları kayak ve trekking için üretilmişse biraz daha vücuda oturan kalıplarda ve modellerdedir. Özellikle kadın kayak outdoor montları kapüşonlu ve kürklüdür. Kadın snowboard outdoor montları biraz daha bol kalıplarda üretilmektedir. Bu şekilde hareket özgürlüğü sağlar. Erkek kayak ve trekking outdoor montlarının kalıpları vücuda oturmaz ve genel olarak daha fazla cep bulundurur.

Ucuz outdoor mont alışverişi yapmaya çalışırken; seçenek araştırması sırasında dikkatli olunmalıdır. Su geçirmez ve nefes alabilir özellik ile ısı yalıtımını bir arada bulunduran outdoor kabanlar, özel gözenekli ve katmanlı kumaş teknolojisi içerdiğinden fiyatları belirli bir seviyenin altında olmayacaktır.

İhtiyacınıza uygun ve zevkle giyebileceğiniz; Icepeak, The North Face, Exuma, Adidas ve Jack Wolfskin marka outdoor ürünleri, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

Outdoor Mont Normal Mont Farkı Nedir?

Outdoor mont ile normal mont arasında bazı temel farklar vardır. Bunlardan ilki, outdoor montların dış hava koşullarına daha uyumlu oluşudur. Outdoor montlar trekking, kayak ve snowboard sporlarında sıklıkla tercih edilir. Sıcak – soğuk hava dengesini sağlar. Su geçirmezdir. Su geçirmez özelliği sayesinde her hava koşuluna uyum sağlar. Özellikle kış sporları yaparken outdoor mont modellerine daha çok ihtiyaç vardır.

Outdoor montlar da normal mont gibi giyilebilmektedir. Dış görünüş olarak normal montlardan farkları çok yoktur. İç özellik olarak farklılık gösterirler. Normal montlar; su geçirebilir. Kara, yağmura, soğuğa karşı aşırı dayanıklı değillerdir. Outdoor montlar ise her koşulda kurtarıcı özellik taşır.

Kış sporları ile ilgilenenler, outdoor mont modellerini daha çok tercih ederler. İç termal özellikleri dolayısıyla soğuğu içe geçirmezler. Kar ve yağmuru içeri almazlar. Sıcak ve iyi koşullarda spor yapma imkanı sunar. Aynı zamanda spor harici olarak da kullanılabilmektedir.

Outdoor Mont Fiyatları Nedir?

Outdoor mont fiyatları, marka ve modele göre değişim göstermektedir. Her bütçeye uyum sağlayacak mont modelleri mevcuttur. Montun sıcak – soğuk hava dengesi de mont fiyatları üzerinde etkilidir. Su geçirgenliği, kumaşı, yapısı ve tüm özellikleri outdoor montların fiyatlarını belirleyen unsurlardandır. Ayrıca marka da fiyat konusunda önemli bir noktadır. Aynı zamanda yapılacak sporun türüne göre de farklı outdoor mont modelleri vardır. Her birinin de farklı bir tutarı bulunmaktadır.

Outdoor montlar ortalama olarak en uygun 59.90 TL ile 89.90 TL’ye bulunabilmektedir. Daha yüksek fiyatlı outdoor mont modelleri de vardır. 1500.00 TL ve üzeri fiyatlarda da outdoor mont modelleri bulunabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Outdoor Mont Markaları Nedir?

Outdoor montlar da markalarına ve özelliklerine göre kendi içlerinde ayrılmaktadır. Her spor dalına ve her doğa koşuluna uygun farklı modeller satışa sunulmaktadır. En çok tercih edilen outdoor mont markalarının başında Adidas gelmektedir. Spor giyimde popülerliğini koruyan Adidas, outdoor mont sektöründe de öncülerden biridir. Revit, Tommy Hilfiger, Prohel Columbia, Exuma, The North Face, Icepeak outdoor mont modellerinde markalara örnektir.