Marka
Adidas
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

OUTDOOR MONT NEDİR?

Outdoor ürün seçiminizde dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Çok farklı özelliklerde kadın ve erkek outdoor ürünleri mevcuttur. Doğru seçimi yapabilmek için öncelikle montunuzu hangi outdoor aktivitesinde kullanacağınızı tespit etmeniz faydalı olacaktır.

OUTDOOR MONT SEÇİMİ NASIL YAPILIR ?

Arkadaşlarınızın outdoor mont tavsiyesi ile yapacağınız alışverişler sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermeyebilir. İlk olarak hangi ortamda outdoor montu kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Karlı ve çok soğuk ortamlarda giyilebilecek tırmanış ve kayak outdoor ürünleri hem su hem de rüzgar geçirmemelidir. Özel gözenekli kumaşlardan üretilen bu montlarda kumaşın ne kadar süre bu şartlarda ıslanmadan dayanacağı etiketlerinde belirtilmiştir. Kaç mm’lik su geçirmez kaplama olduğuna dikkat edilmeli ve ısı yalıtımının yanında nefes alabilir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kayak ve snowboard gibi aktivitelerde oluşan terleme montun içinde ıslak hissetmenize ve hasta olmanıza neden olabilir.

Hafif doğa yürüyüşleri ve trekking outdoor kabanları daha hafif ve yumuşak malzemelerden üretilirler. Isı yalıtım özellikleri kar geçirmez olanlara göre biraz daha azdır. Yağmur ile karşılaşma durumuna karşı yine su geçirmeme özellikleri mevcuttur. Bu montların bazıları çok sıkı katlanarak kendi ceplerine sığabilmekte ve kolay taşınabilmektedir. Yine kumaşın nefes alabilir özellikte olması bu montlar için de çok önemlidir.

Kadın outdoor mantoları kayak ve trekking için üretilmişse biraz daha vücuda oturan kalıplarda ve modellerdedir. Özellikle kadın kayak outdoor montları kapüşonlu ve kürklüdür. Kadın snowboard outdoor montları biraz daha bol kalıplarda üretilmektedir. Bu şekilde hareket özgürlüğü sağlar. Erkek kayak ve trekking outdoor montlarının kalıpları vücuda oturmaz ve genel olarak daha fazla cep bulundurur.

Ucuz outdoor mont alışverişi yapmaya çalışırken; seçenek araştırması sırasında dikkatli olunmalıdır. Su geçirmez ve nefes alabilir özellik ile ısı yalıtımını bir arada bulunduran outdoor kabanlar, özel gözenekli ve katmanlı kumaş teknolojisi içerdiğinden fiyatları belirli bir seviyenin altında olmayacaktır.

İhtiyacınıza uygun ve zevkle giyebileceğiniz; Icepeak, The North Face, Exuma, Adidas ve Jack Wolfskin marka outdoor ürünleri, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/mont-outdoor