Mobilya Aksesuarları

Mobilya Aksesuarları Fiyatları

2642 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Mobilya Aksesuarları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mobilya Aksesuarları modelleri ve Mobilya Aksesuarları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mobilya Aksesuarları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Cata, Modatools, IKEA, Hitit, Bosse. 2642 adet Mobilya Aksesuarları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mobilya Aksesuarları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mobilya Aksesuarları markası:

En Çok İncelenen Mobilya Aksesuarları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Mobilya Aksesuarları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2642 Mobilya Aksesuarları modeli içerisinde en ucuz Mobilya Aksesuarları fiyatı 0.25 TL iken, en yüksek Mobilya Aksesuarları fiyatı 9868.25 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mobilya Aksesuarları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Mobilya Aksesuarları fiyatı ise 285.67 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Mobilya Aksesuarları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
System SP 7345 288 CR Krom Mobilya Kulp
System SP 7345 288 CR Krom Mobilya Kulp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Mobilya Aksesuarları

Yaşam alanlarını konforlu hale getirmek için kullanılan genellikle ahşaptan üretilen malzemelere mobilya denir. Mobilyalar çoğunlukla ahşaptan üretilse de çelik, cam, alüminyum ve plastik gibi maddelerden de üretilebilir. Hayatımızın her alanında var olan mobilyalar, mekanları yaşanılabilir hale getirir. Günümüzde yaşam alanları yemek odası, dinlenme odası, çocuk odası ve yatak odası gibi bölümlere ayrılmıştır. Mobilyalar, odaların ismini aldığı fiilin daha rahat gerçekleştirilebilmesi için o odaya ve eyleme uygun olarak tasarlanır. Mobilya aksesuarları ise mobilyayı tamamlayan işlevsel ürünlerdir. Mobilya aksesuarları kimi zaman mobilyayı desteklemek ya da kullanımını kolaylaştırmak için kullanılırken kimi zaman ise görsel olarak şıklığı yakalamak adına da kullanılır. Ayrıca var olan bir eşya üzerinde mobilya aksesuarı kullanılarak daha fonksiyonel bir ürün elde edilmiş olur. Mobilya aksesuarları çok kapsamlı bir kategoridir. Çeşitli alanlarda kullanılan birçok ürün bu başlık altında satışa sunulur. Kulp modelleri gibi her zevke hitap eden çok çeşitli mobilya aksesuarları bulunur. 

Mobilya Aksesuar Çeşitleri

Günümüzde ahşap mobilya çeşitleri denince akla masa, sandalye, dolap, kanepe, koltuk, büro mobilyaları, okul mobilyaları ve masaları, kitaplıklar gibi ürünler gelir. Bu ürünlerin konforu arttırabilmek için kullanımlarını kolaylaştırmaya yarayan parçalar mobilya aksesuarları olarak bilinir. Bu kategorinin özelliği çeşitli alanlarda kullanılan mobilya aksesuarları bulunduğundan çok sayıda ürünün bulunmasıdır. Üretildiği ham maddeye göre metal, ahşap, krom, porselen, paslanmaz çelik, bronz ve plastik olan çeşitleri mevcuttur. Mobilya aksesuarları renk olarak ise kendi arasında altın, gri, siyah ve beyaz olarak çeşitlenir. Stil olarak ise klasik ve modern tasarımlar her kullanıcının tarzına uygun olarak üretilir. Mobilya aksesuarı olarak en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden biri çekmece ve dolap kapaklarında kullanılan kulplardır. Çok çeşitli çekmece kapak kulpu seçenekleri arasından her kullanıcı kendi tarzını yansıtan ürünü kolaylıkla bulur. Değişik renklerde ve desenlerde kulp modelleri mobilya aksesuarları başlığı altından seçilebilir. Çiçek motifi tasarımlı düğme kulplar, siyah ya da beyaz desensiz şık lüks mobilya kulpları, mutfak dolaplarında sıklıkla kullanılan mantar kulplar, tas ve çanak kulpu gibi daha birçok fonksiyon ve tarza sahip kulp çeşitleri mevcuttur. Modern ve klasik, paslanmaz çelik, bronz, metal ya da krom kulp gibi çeşitli özelliklere sahip kulplar, mobilyaların kullanımını kolaylaştırırken aynı zamanda kullanıcının tarzını da yansıtır. Mobilya aksesuarı olarak en fazla göze çarpan ürünlerden biri de mobilya ayağıdır. Özellikle tekerlekli olan mobilya ayakları çalışma sandalyelerinin hareketliliğini sağlamak adına sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Farklı stillerde klasik olan mobilya ayakları da kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilir. Sofraların kolay muhafaza edilmesini sağlayan katlanabilir ayaklar, aynaların sabit edilebilmesi için ayna tutucu, metal ya da krom baza ayakları, gardrop asansörü veya raf tutucu tek başına kullanılamaz. Fakat mobilyalarla bütünleşerek hoş bir tasarım ve kullanım imkanı sağlayan ürünlerdir. Çekmecelerin açılıp kapanmasında kullanılan çekmece rayı gibi ürünler mobilyaların fonksiyonelliğini artırır. Mobilyalarda aksesuar kullanılırken mobilya yüzeyinde herhangi bir zarar oluşmaması açısından keçe ürünü de araştırılabilir. Keçeler mobilya ve aksesuar arasına konularak çizilmeleri önler. Keçelerin kullanılacakları eşyaya göre farklı ebatları bulunur. 

Mobilya Aksesuarları Fiyatları

Mobilyaya küçük dokunuşlarla büyük fonksiyon ve değer kazandıran mobilya aksesuarları genellikle gayet uygun fiyatlara sahiptir. Kulp fiyatları da en uygun olan aksesuarlar arasındadır. Koltuk, çekmece, dolap ya da sandalye gibi ana malzemeyi tamamlamak amacıyla kullanılan aksesuarlar her bütçeye uygun çeşitlere sahiptir. Mobilya aksesuarlarının kullanım sebebi mobilyanın kullanışlı ve konforlu bir hale getirilmesidir. Genelde küçük boyutlara sahip ürünlerdir; fakat boyutları büyük olan ahşap ayaklık, iç çekmece sistemi gibi ürünler de gayet uygun fiyatlarla edinilebilir. Aynı amaç için kullanılan fakat farklı tarzlara ve fiyatlara sahip birçok ürün vardır. Aynı özelliği taşıyan ürünlerde dahi fiyat farklılığı bulunabilir. Bu yüzden mobilya aksesuarı alırken aksesuar alınacak mobilya iyi tanınmalı ve mobilyanın tarzına uygun renk, motif ve tarzda ürün belirlenmelidir. Mobilyanın daha kullanışlı hale gelmesini sağlayan mobilya aksesuarları mobilyanın fonksiyonel olmasını sağladığı kadar dayanıklılığı için de gereklidir. İhtiyaç duyulan ürün alınmadan önce beğenilen model ve fiyat aralığı belirlenerek ideal mobilya aksesuarı seçilebilir. Bütçenize uygun seçimi yapabilmek için cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Mobilya Aksesuarları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde yaşam alanları çeşitli eylemlere göre ayrılır. Mobilya aksesuarı seçilirken mutfak, banyo, yatak odası, yemek odası gibi odalara özgü mobilyalar ve bu mobilyalara uygun aksesuarlar seçilmelidir. Örneğin; mutfakta ve banyoda kullanılacak mobilya aksesuarları sudan zarar görmeyecek nitelikte olmalıdır. Salona seçilecek herhangi bir mobilya aksesuarının kullanım kolaylığı yanında şık ve göze hitap eder tarzda olması da önemlidir. Alışveriş yapılmadan önce muhakkak ölçümler yapılmalı ihtiyaç duyulan ebatlarda ürünler alınmalıdır. Örneğin; masa ayakları ya da ayakkabı rampası farklı yüksekliklere sahiptir. Halka kulp tek delik dolaplara uyumludur. Bilyalı ray almak için çekmecenin ölçüleri bilinmelidir. Aksesuar seçerken tek başına kullanımında eğer mobilyaya zarar verme ihtimali bulunuyorsa mutlaka bir de keçe alınmalıdır. Hatta zarar görmüş olan mobilyalar için geliştirilmiş çeşitli renklerde rötuş kalemleri de incelenebilir. Rötuş kalemleri çizilen yüzeye uygulandığında renk farkını ortadan kaldırarak mobilyanın orjinal görünümünü sağlar. Alınan mobilya aksesuarını monte etmeye yarayan vida gibi diğer malzemelerin de varlığına dikkat edilmelidir. Ayrıca masa ayağı takımı alırken zemin bozuk olduğunda ayar yapmaya yarayan vidanın olmasına dikkat edilmelidir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery