Oturma Grubu & Köşe Takımı

En Ucuz Oturma Grubu & Köşe Takımı Fiyatları

1042 ürün gösteriliyor.
Oturma Grubu & Köşe Takımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oturma Grubu & Köşe Takımı modelleri ve Oturma Grubu & Köşe Takımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oturma Grubu & Köşe Takımı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Köşe Takımı / Seti, Koltuk Takımı / Seti, Mutfak Köşe Takımı / Seti. 1042 adet Oturma Grubu & Köşe Takımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Nedir?

Yeni evli çiftlerin ya da eviniz yenilemek isteyen kişilerin zamanlarını en çok geçirdiği oturma odaları ve salonlarındaki takımları değiştirmek için incelediği takımların genel adına oturma grubu ve köşe takımı denilmektedir. Evdeyken gününüzün büyük çoğunluğunu bu alanda geçirdiğiniz için konfor ön planda olmalıdır. Bu nedenle seçim yaparken kumaş ve yastık konforu göz önünde olmalıdır. Oturma odası ve salon takımının içinde yer alan ürünler üçlü koltuk, 2'li koltuk ve berjerler yer almaktadır. İsterseniz açılabilir şeklinde oturma grubuna sahip olabilirsiniz. Böylelikle misafiriniz geldiği zaman yatak olan oturma grupları kullanışları nedeniyle oldukça tercih edilen ürünler arasındadır. Bunun yanı sıra koltuk takımlarının altında depolama alanları mevcut olan modellerde vardır. Bu modelleri tercih ederseniz alanınızdan tasarruf ederek fazla kullanmadığınız eşyalarınızı ya da yorgan ve battaniyelerinizi bu alana yerleştirebilirsiniz. Modern modelleriyle günümüzde en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan köşe takımı “L“ şeklindedir ve bazı modeller sabittir fakat bazıları ise ayrılarak farklı bir alana yerleştirilebilir. Köşe takımları da açılır kapanır şeklinde tercih edilebilir ya da altında depo alanı olan köşe takımları da alınabilmektedir. Bu ürünü alırken dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır. Bunlardan birincisi diğer eşyalarınızla köşe takımı rengi uyumlu olmalıdır. Diğeri ise odanızın boyutlarına göre köşe takımı almanız gerekmektedir. Eğer odanız çok küçükse ve aldığınız köşe takımı boyutu büyük ise odayı kalabalık gösterecektir.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Modelleri Nelerdir?

Oturma grubu ve köşe takımı modelleri genellikle sezonun renk ve tasarımlarını taşıyacak özelliklerde üretilmektedir. Bununla birlikte modeli belirleyen diğer huşular ise ürünlerin üretiminde kullanılan malzeme, tarz ve ürünün nerede kullanılacağı gibi faktörlerdir. Önceleri her evde kullanılan bu ürünler son zamanlarda kafelerde de sıkça kullanılmaya başlandı. Bu da oturma grubu ve köşe takımlarının modellerini daha da çeşitlendirdi. Oturma grubu ve köşe takımı modelleri genellikle modern ve klasik tarzda üretilmekle birlikte renk, şekil ve tasarım gibi özellikler bakımından da farklılıklar göstermekte. Modern çizgilerle üretildikleri gibi klasik tarzda da üretilen bu ürünler desen ve kumaş bakımından da farklılıklar göstermekte. Klasik tarzda üretilen modeller genellikle etnik desenlere sahipken modern tarzda üretilen modeller geometrik desenler ve asimetrik tasarımlar olarak karşımıza çıkmakta. Oturma grubu ve köşe takımlarının renkleri ise mobilya modasına göre sezonun popüler renklerinde üretilmektedirler. Bununla birlikte modeli belirleyen özelliklerden bir tanesi de ürünün gövdesinin üretildiği malzemedir. Modern modeller genellikle metal gövde ile üretilirken klasik modeller genellikle ahşap gövdeden üretilir.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Seçerken Hangi Faktörlere Dikkat Edilmelidir?

Evinizde yaşam alanınızı oluştururken kullanacağınız ürünün ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte olmasına özen göstermeniz önerilir. Bu sebeple salonunuzda oturma grubu mu köşe takımı mı kullanacağınıza karar verirken bazı özellikleri göz önüne almanız gerekecektir. Oturma grupları genellikle daha kalabalık ve klasik evlerde tercih edilen ürünler olmakla birlikte kullanıldığı alana daha sıcak bir hava katma özelliğine sahiptirler. Köşe takımları ise daha modern ve ferah bir görünüm sağlamak açısından size yardımcı olmaktadırlar. Seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ürünü kullanacağınız alanın genişliğidir. Dar bir alanda kullanacağınız köşe takımı size yerden tasarruf sağlamakla birlikte bir oturma grubunun vereceği sıcaklığı da verebilir. Daha geniş bir alana sahipseniz oturma grubu hem ihtiyacınızı karşılamak hem de daha konforlu bir oturum sağlamak açısından size yardımcı olacaktır. Ürününüzü seçerken kullanılacak alan özelliği bu sebeple çok önemledir.

Fonksiyonel Köşe Takımlarının Avantajları Nelerdir?

Köşe takımları kullanıldıkları alanı daha kullanışlı bir hale getirme özelliğine sahiptirler. Bu ürünler dizayn edildikleri şekil itibari ile geniş bir oturma alana sağlamakla birlikte daha ferah bir görünüm sağlamak açısından da kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Bunlarla birlikte son zamanlarda üretilen köşe takımları daha farklı özelliklere de sahiptirler. Açılıp yatak olan modeller hem oturma alanı hem de misafirlerinizi ağırlarken yatak olma imkanını sunarak yerden tasarruf etmenize yardımcı olurlar. Köşe takımları üretildikleri modele bağlı olarak sehpa özelliği gösterebilecek alanlara da sahip olduklarından aynı şekilde yer tasarrufu sağlayarak size daha fazla alan sağlayacaklardır. Eğer dar bir oturma alanına sahipseniz bu avantajları göz önüne alarak seçiminizi köşe takımlarından yana kullanabilirsiniz.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Alırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Sizi etkilemeyecek ve bütçenize en uygun çeşitleri listelemeniz gerekmektedir. Mobilyaların koyulacağı alanlar ölçülmeli buna göre satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir. Daha sonrasında ise mobilyanın yapıldığı malzemelerin kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Avrupa standartlarına uygun ve belgeli olan mobilya takımları almanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Oturma grubu ve köşe takımı aldıysanız ve bölmeleri varsa kullanışlı olmalı bunun yanı sıra düzgün kapanmalıdır. Ayrıca satın alacağınız ürün gıcırdamamalı ve sağlam olmalıdır. Diğer taraftan ise rahat ve şık görünüm yakalanmalıdır. En önemlisi beğendiğiniz ve evinize uyum sağlayan modeller olmalıdır.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Oturma grubu ve köşe takımı seçerken koltuk takımlarında kullanılan malzeme büyük önem taşır. Koltuklar bu malzemelerle kaplandığı için temizlemesi bu malzemelere bağlıdır. Bu yüzden kaplanan malzemelerin kolay temizlenebilen kumaşlardan olması gereklidir. Eğer böyle bir malzemeyle kaplı değilse koltuklarınızı, piyasada satılan koltuk temizleyicileriyle silebilirsiniz. Bir kova ılık suya yeterli miktarda koltuk temizleyicisi katıldıktan sonra bir bez yardımıyla temizlenebilir. Bazı koltuk modellerinin kaplanan kumaşı çıkartılabilir bir şekildedir. Çıkartılabilir parçaları da çamaşır makinesinin düşük ayarlı programında yıkayabilirsiniz. Uygun fiyatlı koltuk takımı modellerini Cimri.com dan bakabilirsiniz.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Oturma grubu ve köşe takımı fiyat aralıkları markaya ve modele göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan oturma grubu ve köşe takımı ürünlerini listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.