Oturma Grubu & Köşe Takımı

En Ucuz Oturma Grubu & Köşe Takımı Fiyatları

980 Ürün gösteriliyor.
Oturma Grubu & Köşe Takımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oturma Grubu & Köşe Takımı modelleri ve Oturma Grubu & Köşe Takımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oturma Grubu & Köşe Takımı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Köşe Takımı / Seti, Koltuk Takımı / Seti, Mutfak Köşe Takımı / Seti. 980 adet Oturma Grubu & Köşe Takımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Oturma Grubu ve Köşe Takımı

Evlerimizin en önemli alanlarından biri olan salon veya oturma odaları; rahatlığımız, konforumuz ve aynı zamanda da şıklığımız için önem taşımaktadır. Bu nedenle bu alanlar için her anlamda ideal oturma grubu veya köşe takımı tercihi yapmak gerekir. Sıkça kullanılan bu mobilyaların; uzun ömürlü, dayanıklı, hijyenik ve kullanışlı olması en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Kullanışlı özelliği göz önüne alındığında; bazalı oturma grubu veya yataklı köşe takımı modelleri her zaman kurtarıcı olmuştur.

Modaya uygun ve konforlu bir oturma odası hayali, doğru seçimler ve kaliteli mobilyalar ile zor değildir. Oturma grubu çeşitleri, son dönemlerin koltuk takımları veya çek-yat gibi farklı koltuk modellerine nazaran daha çok tercih edilen seçenekleri arasındadır. Çünkü daha modern bir görüntü ve daha büyük kullanışlılık sağlar. Kullanışlı ve dayanıklı mobilyalar tercih edildiğinde ise; ev içerisinde bu oda, en çok vakit geçirilmek istenen oda haline gelir.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Modelleri

Oturma grubu ve köşe takımı modelleri tercihinde istenilen kullanıma uygun olarak birçok farklı çeşit yer almaktadır. Oturma grubu modellerinin; ev içerisinde özellikle salon bölümünde kullanılması önerilir. Evin diğer odalarına göre daha geniş bir oda olmasından dolayı, oturma grubu bu odada daha güzel bir yerleşim sağlayacaktır. Bu mobilyalar arasında sıkça tercih edilen ve araştırılan özellik ise bazalı olup olmamasıdır.

Bazalı oturma grubu; özellikle küçük veya bol eşyalı evlerde yeterli saklama alanı bulunmadığında kurtarıcı durumundadır. Koltukların alt kısımlarında yer alan geniş saklama alanları, birçok eşyayı muhafaza edebildiği gibi daha düzenli, karmaşık olmayan bir oturma odası oluşturmaya da fayda sağlar. Ayrıca kolay açılıp kapanan sisteme sahip olan oturma grubu modelleri tercih edilmelidir. Böylece baza altından alınan, buraya yerleştirilen birçok eşya, kolaylıkla çıkarılıp yerine koyulabilir. Bunlar arasında fazla olan battaniyeler, saklanması istenen hatıralar, kullanılmayan birçok ev eşyası, bazalı oturma grubu sayesinde korunaklı bir şekilde muhafaza edilebilir.

Köşeli mobilyalar yalnızca salon veya oturma odası gibi alanlarda değil, mutfaklarda da sıkça görülmektedir. Bu nedenle birçok marka tarafından mutfak köşe takımı modelleri hazırlanmaktadır. Özellikle kullanım alanı dar olan ve masa – sandalye konulduğunda daha da alansız kalan mutfaklarda köşe takımı oldukça şık, estetik ve kullanışlı olabilmektedir. Mutfak köşe takımı çeşitlerini de inceleyerek mutfağınıza yakışan ve uyan kullanışlı bir takım seçebilirsiniz.

Bazalı veya yatak olabilen modeller dışında istenilen renk ve kumaşta, kalitede, konseptte farklı tercihler yapılabilir. Birçok mobilya markası insanların beğenisine ve konforuna sunmak için birçok farklı modelde oturma grubu veya köşe takımı üretir.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oturma grubu markaları veya köşe takımı markaları çok sayıda farklı model ve çeşit üretmekte, bu durumda da seçimi zorlaştırmaktadır. Farklı konseptlerde, birçok çeşit renkte ve özellikte üretilen bu mobilyalar için satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları sizler için paylaşıyoruz.

Oturma grubu veya köşe takımı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay koltukların kumaşıdır. Kısa süre içerisinde yıpranabilecek kumaşlar tercih edilmemelidir. Birçok marka da bu yönden uzun soluklu ve dayanıklı üretim yapmaktadır. Koltuk takımlarının mutlaka iyi bir kumaşa sahip olması gerekir. Örneğin; suni deri kumaşlar, kolay yıpranan ve konforu diğer modellere göre daha düşük olan kumaşlar arasında gösterilmektedir.

Oturma grubu veya köşe takımı satın alırken, ürünün kalitesi ve güzelliği dışında eve uygun boyutlarda olması da önemlidir. Daha küçük odalar için tertipli ve kullanışlı bir alan isteniyorsa köşe takımı modelleri tercih edilebilir. Ancak balkonlar, sütunlar, pençelereler, televizyonun konumu ve daha pek çok ayrıntı düşünülerek ona göre bir koltuk takımı modeli tercih edilmelidir. Daha geniş alanlarda tercih edilen oturma grubu için ise yine oda içindeki yerleşimi çok önemlidir.

Eğer aldığınız koltuk, garanti kapsamındaysa garantinin nelere kapsadığı kontrol edilmeli ve bu yönde araştırılmalıdır. Garanti belgesi, kumaşı, iskeleti, sağlamlığı veya rengini mi kapsıyor öğrenilirse, sonradan sürpriz sonuçlarla karşılaşılmaz ve daha bilinçli bir kullanım olur. Garanti süresine de dikkat edilmesi ve bu konuda satıcılardan detaylı bilgi alınması önemlidir.

Oturma grubu veya köşe takımı çeşitleri için tercihlerinizde estetiği ön planda tutsanız da, koltukların sağlamlığı ve rahatlığı bir o kadar önemlidir. İskelet sisteminin uzun yıllar dayanıklı olabilmesi için uzman kişilerden bu aşamada bilgi almanız doğru olacaktır. Çift çivili model denilen sistemle, vidalarla desteklenmiş bir iskelete sahip koltuk, daha az sorun çıkaracak ve daha uzun ömürlü olacaktır. Eğer koltuklarda ahşap malzemeler yer alıyorsa, parlak görünümden kaçınarak mat veya ipek mat görünüm tercih edilmelidir. Böylece çizilmeler ve lekeler için daha büyük kolaylık sağlanır.

Sert süngere sahip modeller ise uzun vadede kişilerde omurga rahatsızlıkları oluşturacağı için yumuşak sünger olmasına da özen gösterilmelidir. Aynı zamanda süngerin kalitesi de uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu aşamada ağırlığa göre kalitesi belirlenebilmektedir.

Oturma Grubu ve Köşe Takımı Fiyatları

Oturma grubu fiyatları veya köşe takımı fiyatları markaya ve modele göre çok ciddi farklılıklar gösterebilmektedir. Ortalama bir fiyat olmadığı gibi, çok ciddi farklı özellikler, kumaşlar, renkler, iskelet kalitesi ve ilgili markanın satış politikasına göre büyük farklılıklar görülebilmektedir. İhtiyaç duyulan kalite, konfor, estetik, boyut ve model göz önüne alınarak piyasadaki satış markaları incelenebilir ve bütçeye uygun iyi bir seçim yapılabilir.

Son dönemlerin en popüler mobilyaları değerlendirildiğinde oturma grubu fiyatlarının da arttığı görülmektedir. Estetik görüntüsü ve diğer eşyalar için daha geniş bir alan bırakabilmesi gibi pek çok özellikten dolayı köşe takımı çeşitleri sık sık araştırılmakta ve satın alınmaktadır. Tercih edilmesi de köşe takımı fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Örneğin, yataklı köşe takımı modelleri, en çok tercih edilen köşe mobilya çeşitleri arasında yer alır. Misafir odası olmayan evlerde kurtarıcı olan veya misafir odası olsa dahi daha fazla kişi için yatak oluşturulmasını sağlayan bu modeller, özellikle Türk kültüründeki misafirperverliği de göz önüne alırsak sıkça tercih edilmektedir. Bu nedenle oturma grubu ve köşe takımı fiyatları incelenirken, aynı zamanda bir yatak aldığı da unutulmamalıdır. Hem saklama alanı bulunan hem de yatak olabilen oturma grubu veya köşe takımı; ev içerisine hayatı kolaylaştırır ve fiyat avantajı sağlar.