Puf

Puf Fiyatları

8197 Ürün gösteriliyor.
Puf fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Puf modelleri ve Puf fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Puf kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Orange Venue, IKEA, Porio, Romano Dizayn. 8197 adet Puf fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Puf Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Puf markası:

En Çok İncelenen Puf Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Puf Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 8197 Puf modeli içerisinde en ucuz Puf fiyatı 54.95 TL iken, en yüksek Puf fiyatı 4299.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Puf fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Puf fiyatı ise 299.46 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Puf Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Adore Beyaz Step Oturaklı Ayakkabılık Ve Puf
Adore Beyaz Step Oturaklı Ayakkabılık Ve Puf
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Decortie Kate Kırmızı Puf
Decortie Kate Kırmızı Puf
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Evdebiz Norva Ayaklı Saks Mavisi Puf
Evdebiz Norva Ayaklı Saks Mavisi Puf
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Puf

Evlerde yaşanılan mekanların dekorasyonuna uyumlu birçok aksesuar kullanımı yapılır. Mobilyaların yanı sıra fazladan oturma alanı elde edebilmek için puf modelleri tercih edilir. Puflar geçmişten günümüze kadar hemen her evde farklı boylarda ve tasarımlarla kullanılan dekorasyon ürünlerinden biridir. Günümüzde puf modellerinde çeşitlilik artmıştır. Birçok marka tarafından çeşitli malzemeler kullanılarak pufların üretimi yapılmıştır. Puflar salonlarda ve odalarda farklı tasarım özellikleri ile amacına uygun şekilde kullanılır. Yatak odalarında genellikle aynaların önünde tercih edilirken salonlarda fazladan oturum alanı elde edebilmek amacıyla mobilyalara uygun şekilde alanlara yerleştirilir. Dekoratif amaçlı olarak kullanılan puf çeşitleri genellikle geometrik şekillerde üretilir. Son dönemlerde ahşap koltuk şeklinde ve metal ayaklı puf çeşitlerinin fazlaca kullanıldığı görülür. Minder şeklinde üretilen puflar da sırt dayama özelliği yokken koltuk tasarımında üretilmiş puflar da sırt dayama detayına yer verilebilir. Ayaksız puf modellerinin içerisinde kumaşa uygun şekillerde yumuşak dolgu malzemeleri kullanılır. Ayaklı puf modellerinde ise iskeletten oluşur ve sandıklı alternatifler mevcuttur.

Puf Modelleri ve Özellikleri

Puf modelleri genel olarak içi yumuşak dolgulu tasarıma sahip dekorasyon ürünleridir. Günümüzde yere sıfır minder görünümünde olan pufların yanı sıra ayaklı tasarımlarda ürün seçenekleri de mevcuttur. Ürünlerde plastik, metal veya ahşap ayak kullanılan modeller rahat taşınabilir olması sebebiyle yaşam alanlarının birçok bölümünde kullanıma uygundur. Puf modellerinde yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi farklı geometrik şekillerde tasarımlar yapılabilir. Sandıklı modellerde ise oturma alanının yanı sıra fazladan eşyaların muhafazasına olanak tanıyacak kapaklı bölüm bulunur. Ürünlerde dolgu malzemesi olarak tasarıma göre tek parça sünger veya parçalı sünger kullanılır. Puf sandıklı modellerde kullanıcının isteğine göre farklı kumaş seçeneklerine yer verilir. Gövde ve kapak kısmı genellikle aynı kumaştan üretilir. Döşemelerin üzerinde düğmeli detayların kullanılması ortama şık ve klasik bir hava katar. Ürünlerde boy yüksekliği farklı olduğu kadar oturma alanlarının genişliğinde de değişiklikler vardır. Sandıklı pufların tasarımında sandık kısmının kolay açılabilir olması amacıyla tutma sapına yer verilmiştir. Bu sayede ihtiyaç duyulduğunda sandık haznesine kolaylıkla erişilebilir. Puf modellerinde farklı tarzlarda ve tasarımlarda birçok ürün seçeneği mevcuttur. Klasik, retro, avangart, spor ya da modern görünümlere sahip ürünlerle düzenli ve estetik alanlara ulaşılabilir. Puf çeşitlerinde silinebilir özelliğe sahip ürünler de genellikle keten kumaşlar kullanılır. Keten kumaşlar terletmeyen ve leke tutmayan yapısıyla hijyen açısından da oldukça kullanışlıdır. Minder tasarımında olan puflar hafif ürünler olup çocuk odaları da dahil olmak üzere birçok alanda kullanılabilir. İskeletli ve iskeletsiz yapıda üretilmiş tasarımlarda kullanım yapılacak alana uygun seçimler yapılmalıdır. İskeletli modellerde iskeletin üzerine yumuşak dolgulu kaplama yapılır. İskeletsiz modellerde ise kumaş içerisine yumuşak dolgu malzemeleri yerleştirilir. İskeletsiz ve ayaksız pufların dış kumaşı çıkarılarak yıkanabilir özelliktedir. Renk seçeneği oldukça fazla olan puf mavi ,siyah, beyaz veya desenli modeller de tercih edilebilir. Silindir puf tipleri ise geçmiş dönemden bu yana kullanılan en yaygın modellerindendir. Renkli tasarımlar da üretilen ayaklı puflarda birçok renkte ayak seçimi de mümkündür. Ürünün tasarımına uygun özelliklerde ayak yapılarının kullanılması rahat ve konforlu kullanım sağlar.

Puf Fiyatları

Dekorasyonda geniş oturma alanlarına sahip olabilmek için koltukların yanı sıra yaygın olarak puf çeşitleri kullanılır. Geçmiş dönemlerde kullanılan çeşitleri daha sınırlı sayıda iken günümüzde birçok tasarımda ürün alternatifi mevcuttur. Pufların genel amacı fazladan oturum alanı elde etmek olmasına rağmen dekoratif amaçlı olarak da kullanıldığı görülür. Piyasada birçok marka tarafından üretilmiş ve her bütçeye uygun fiyatlarla ürün seçenekleri yer alır. Puf fiyatları ürünün markasına ve tasarım özelliklerine göre değişir. Minder tasarımında olan puflar ayaklı koltuk tasarımına sahip puflara göre daha ekonomiktir. Minder puflarda ise kullanılan kumaşa ve dolgu malzemesine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Ayaklı ve iskeletli puflarda kullanılan ahşabın özelliği fiyatı etkiler. En maliyetli puf modelleri arasında ise sandıklı modeller yer alır. Küçük ölçülerde üretilmiş sandıklı pufların fiyatları uygun olup oturma bölümü daha geniş olan ürünlerde fiyatlar yükselebilir. Ürünlerin tasarımında kullanılan kumaşın özelliği de fiyatı etkileyen faktörlerdendir. Kolay temizlenen ve dayanıklı kumaşların kullanıldığı ürünler uzun süre kullanıma uygundur. 

Puf Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ev dekorasyonlarında küçük ve fonksiyonel kullanımı ile puf çeşitleri tercih edilir. Yaşam alanlarının her alanında dekorasyona uygun özelliklerde modeller tercih edilebilir. Pufların üretiminde çeşitli kumaşların kullanımı yapılır. Puf kumaşı tercihi yapılırken yıkanabilir ya da silinebilir özellikte olması uzun süre kullanım avantajı sağlarken, hijyen bakımından da sağlıklıdır. Puf çeşitleri ile mekanlarda dekorasyon tamamlanabilir ve farklı tarzlarda estetik görünüme sahip alanlar elde edilebilir. Sandıklı ve ayaklı modelleri yatak odalarında veya salonlarda sıklıkla tercih edilirken, isketletsiz minder tasarımında olan puflar çocuk odalarında kullanım için daha uygundur. Sandıklı puf beyaz, siyah, kahverengi gibi ayak tasarımları ile üretilerek kullanıcılara sunulur. Ahşap, metal veya plastik malzemeden üretilmiş seçenekleri mevcuttur. Tekerlekli ayak tasarımına sahip ürünler ihtiyaç duyulan alanda rahat hareket ettirilebilir. Puf çeşitleri ile klasik alanlar yaratılabildiği gibi renkli puf minderlerle de spor tarzda alanlar elde edilebilir. Farklı ölçülerde ürün seçenekleri mevcut olup kullanım yapılacak alana göre tercih edilmesi doğrudur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery