• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Medikal Ürünler Ne İşe Yarar?

Medikal ürünler, sağlığınızı korumak ya da sağlığınız bozulduysa yerine getirmek amacıyla üretilen malzemelere verilen genel bir isimdir. Sağlık sektöründe gerek ilaç gerekse malzeme olarak karşımıza çıkan tüm bu ürünler tıbbi malzemeler olarak da bilinmektedir. Genellikle hastane ve eczanelerde karşılaşabileceğiniz aynı zamanda her evde bulunması gereken ilk yardım çantalarının içindeki ürünlerdir. En önemli amacı ise sağlığınızın tehlikeye girdiği anda size destek olmalarıdır.

Medikal Ürünler Nelerdir?

Medikal ürünler arasında yer alan ve sporcular tarafından da sıkça kullanılan dizlik, bileklik ve bandaj ürünleri, genellikle kas sakatlanmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Bazı dizlik ve bileklik bandajları hareket kısıtlayıcı özelliktedir. Ayrıca, bel ağrılarını giderici manyetik dizlik, üst baldır bandajı, yün dizlik, neopren dizlik gibi çeşitleri vardır. Bunun yanı sıra hasta bezleri ve temizliği ürünleri de oldukça önemlidir. Hasta altı temizleme bezinin kullan at olması enfeksiyonları önlemenize yardımcı olacaktır. Birçok hastanın sık yıkanması mümkün olmadığından vücut temizleme bezleri bu konuda yardımcı olacaktır. Sürekli yatan hastaların yatak yaralarının oluşmaması için pozisyonunun sık sık değiştirilmesi ve hasta temizleme mendilleri ile hem vücutlarının hem de altlarının iyi temizlenmesi sağlamaktadır. Günlük hayatınızda karşılaştığınız küçük kazalar için ise yara bandı ürününü kullanmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak adına evinizde ya da iş yerinizde ecza dolabını eksik etmemeniz önemlidir. Ecza dolabı ve içinde olması gereken ilk yardım gereçleri evinizin ve iş yerinizin vazgeçilmez gereçlerinden biri olmalıdır. Belirli aralıklarla içerisindeki gereçleri kontrol ederek eksikleri tamamlayıp ihtiyaç duyulduğu takdirde eksiksiz bir ecza dolabı ile ilk yardım uygulaması yapabilmelisiniz. Sağlık ve medikal ürünler kategorisinde bulunan sıcak su torbaları, kış aylarında evlerde daha sık tercih edilen bir ürün olmaktadır. Sıcak su torbaları, ısınmayı sağlarken bazı ağrılara da iyi gelmektedir. Bir diğer ürün ise kan dolaşımınızı hızlandırırken aynı zamanda da bağışıklık sisteminizi güçlendiren masaj cihazları ürünleridir. Sindirim ve boşaltım sistemine yardımcı olduğu ve metabolizmayı hızlandırdığı da bilinen masaj cihazlarının yağ yakımını hızlandırmak gibi bir faydası da bulunmaktadır. Kaslarınızı gevşetecek ve yorgunluğunuzu giderecek masaj cihazlarının pek çok faydası bulunmaktadır. Huzurlu bir uyku uyumak istiyorsanız ya da horlamanın önüne geçmek istiyorsanız ise burun bandı ürünlerinden destek alabilirsiniz. Bu bantlar, burun kemiğinin üzerinden kanatlara doğru yapıştırılır. Burun kanatlarını yana çekerek hava yolunda mekanik/fiziksel açılma sağlar. Nefes almayı kolaylaştırır, burnu açar ve horlamayı azaltır. Genelde ilaçsız oldukları için çocuklar ve gebelerde de güvenle kullanılabilmektedir. Horlama yastıkları ise yatış pozisyonunu düzenleyerek nefes almayı kolaylaştırır ve horlamayı azaltır. Ayrıca ecza ve malzeme dolabı, nebulizatör, varis çorabı, steteskop ve ilaç saklama çantası da medikal ürünler içinde yer almaktadır. Sizde tüm bu malzemeleri incelemek istiyorsanız sağlık, bakım, kozmetik kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Medikal Ürünlerin Kullanımı Kolay Mı?

Medikal ürünlerin kullanımları oldukça kolaydır. Kutuların içinden çıkan kullanım kılavuzu sayesinde sizde kolaylıkla okuyabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra çoğu ürün pratik olması nedeniyle kolay anlaşılmaktadır.

Medikal Ürünlerin Fiyat Aralığı Nedir?

Medikal ürünler fiyat aralığı markaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.