Medikal Ürünler

En Ucuz Medikal Ürünler Fiyatları

633 ürün gösteriliyor.
Medikal Ürünler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Medikal Ürünler modelleri ve Medikal Ürünler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Medikal Ürünler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Hasta Bezleri ve Temizliği, Burun Aspiratörü, Ecza & Malzeme Dolabı, Sıcak Su Torbası, Yara Bandı. 633 adet Medikal Ürünler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Beurer FS-50 Yüz Saunası
Beurer FS-50 Yüz Saunası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Medikal Ürünler Nedir?

Medikal, sağlığı korumak ya da geri getirmek için yapılan çalışmaların tümüne denir. Bu bağlamda sağlığı korumak, düzenlemek ve geri getirmek amaçlı kullanılan tüm ürünlere medikal ürünler, diğer ismiyle tıbbi malzeme denir. Medikal ürün denildiğinde akla ilk olarak hastaya yardımcı olan ürünler gelse de teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık medikal ürünler çok daha geniş ve kapsamlı şekilde çeşitlenmekte ve değerlendirilmektedir. Medikal ürünler, sağlığınızı korumak ya da sağlığınız bozulduysa yerine getirmek amacıyla üretilen malzemelere verilen genel bir isimdir. Sağlık sektöründe gerek ilaç gerekse malzeme olarak karşımıza çıkan tüm bu ürünler tıbbi malzemeler olarak da bilinmektedir. Genellikle hastane ve eczanelerde karşılaşabileceğiniz aynı zamanda her evde bulunması gereken ilk yardım çantalarının içindeki ürünlerdir. En önemli amacı ise sağlığınızın tehlikeye girdiği anda size destek olmalarıdır.

Medikal Ürünler Nelerdir?

Medikal ürünler arasında yer alan ve sporcular tarafından da sıkça kullanılan dizlik, bileklik ve bandaj ürünleri, genellikle kas sakatlanmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Bazı dizlik ve bileklik bandajları hareket kısıtlayıcı özelliktedir. Ayrıca, bel ağrılarını giderici manyetik dizlik, üst baldır bandajı, yün dizlik, neopren dizlik gibi çeşitleri vardır. Bunun yanı sıra hasta bezleri ve temizliği ürünleri de oldukça önemlidir. Hasta altı temizleme bezinin kullan at olması enfeksiyonları önlemenize yardımcı olacaktır. Birçok hastanın sık yıkanması mümkün olmadığından vücut temizleme bezleri bu konuda yardımcı olacaktır. Sürekli yatan hastaların yatak yaralarının oluşmaması için pozisyonunun sık sık değiştirilmesi ve hasta temizleme mendilleri ile hem vücutlarının hem de altlarının iyi temizlenmesi sağlamaktadır. Günlük hayatınızda karşılaştığınız küçük kazalar için ise yara bandı ürününü kullanmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak adına evinizde ya da iş yerinizde ecza dolabını eksik etmemeniz önemlidir. Ecza dolabı ve içinde olması gereken ilk yardım gereçleri evinizin ve iş yerinizin vazgeçilmez gereçlerinden biri olmalıdır. Belirli aralıklarla içerisindeki gereçleri kontrol ederek eksikleri tamamlayıp ihtiyaç duyulduğu takdirde eksiksiz bir ecza dolabı ile ilk yardım uygulaması yapabilmelisiniz. Sağlık ve medikal ürünler kategorisinde bulunan sıcak su torbaları, kış aylarında evlerde daha sık tercih edilen bir ürün olmaktadır. Sıcak su torbaları, ısınmayı sağlarken bazı ağrılara da iyi gelmektedir. Bir diğer ürün ise kan dolaşımınızı hızlandırırken aynı zamanda da bağışıklık sisteminizi güçlendiren masaj cihazları ürünleridir. Sindirim ve boşaltım sistemine yardımcı olduğu ve metabolizmayı hızlandırdığı da bilinen masaj cihazlarının yağ yakımını hızlandırmak gibi bir faydası da bulunmaktadır. Kaslarınızı gevşetecek ve yorgunluğunuzu giderecek masaj cihazlarının pek çok faydası bulunmaktadır. Huzurlu bir uyku uyumak istiyorsanız ya da horlamanın önüne geçmek istiyorsanız ise burun bandı ürünlerinden destek alabilirsiniz. Bu bantlar, burun kemiğinin üzerinden kanatlara doğru yapıştırılır. Burun kanatlarını yana çekerek hava yolunda mekanik/fiziksel açılma sağlar. Nefes almayı kolaylaştırır, burnu açar ve horlamayı azaltır. Genelde ilaçsız oldukları için çocuklar ve gebelerde de güvenle kullanılabilmektedir. Horlama yastıkları ise yatış pozisyonunu düzenleyerek nefes almayı kolaylaştırır ve horlamayı azaltır. Ayrıca ecza ve malzeme dolabı, nebulizatör, varis çorabı, steteskop ve ilaç saklama çantası da medikal ürünler içinde yer almaktadır. Sizde tüm bu malzemeleri incelemek istiyorsanız sağlık, bakım, kozmetik kategorisi adı altında istediğiniz sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Medikal Ürünler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Medikal ürünler; örnek olarak bir hastanedeki gazlı bezden tomografi cihazına, laboratuvarda kullanılan teşhis kitlerinden numune kapları ve solunum cihazına kadar tüm malzemeleri ve cihazları kapsamaktadır. Genellikle hastahaneler, küçük klinikler ya da sağlık ocakları gibi hastalıklarla mücadele eden kurumlarda kullanılmaktadır. Ancak gün içerisinde her an ufak tefek kazalar küçük yaralanmalara sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlar için evlerde de medikal ürünler kullanılmaya ve ecza dolapları yer almaya başlamıştır.

Medikal Ürünlerin Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlık her şeyin başı ve hayattaki en önemli şeydir . Dolayısıyla bu kadar önemli bir konuda seçim yaparken bazı şeylere dikkat etmek yararlı olacaktır. Medikal ürünler tıbbi cihaz ve ürünler konusunda satış ruhsatı olan merkezler ya da eczanelerden alınmalı, kutu etiketinin ve kullanım kılavuzunun Türkçe yazılmış olmasına ve CE işareti taşıyıp taşımadığına bakılmalıdır. CE işareti tıbbi cihazın asgari güvenlik gereklerini karşıladığını ve risk taşımadığını gösterir. Bunun yanında teknik servis kalitesi ve hizmet süreleri ile ürün veya cihazın ileride almanız gereken sarf malzemelerini ve fiyatlarını araştırıp öğrenmelisiniz.

Medikal Ürünlerin Fiyatları Nasıldır?

Medikal ürünlerin kalitesi ömür uzunluğu ve alınan deneyimi iyileştirdiğinden fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. İhtiyacınıza en uygun medikal ürünü belirledikten sonra Cimri.com en büyük yardımcınız olacaktır. 0.75 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 5065 TL’ye uzanan geniş bir fiyat aralığındaki ürünleri bir arada inceleyebileceğiniz Cimri.com farklı çeşitlerden birçok ürünü yerel ağ üzerindeki farklı satıcılara ait farklı fiyatları da kıyaslama şansıyla birlikte sizlere sunar. Bu sayede hem birçok ürünü bir arada incelemiş hem de en ucuz ürünü alarak tasarruf etmiş olabilirsiniz.