Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Hasta Bezleri ve Temizliği Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Hasta Bezleri ve Temizliği markası:

En Çok İncelenen Hasta Bezleri ve Temizliği Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Hasta Bezleri ve Temizliği Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 664 Hasta Bezleri ve Temizliği modeli içerisinde en ucuz Hasta Bezleri ve Temizliği fiyatı 2.5 TL iken, en yüksek Hasta Bezleri ve Temizliği fiyatı 1161.59 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Hasta Bezleri ve Temizliği fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Hasta Bezleri ve Temizliği fiyatı ise 117.78 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Hasta Bezleri ve Temizliği Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Adidas AH4842 Kp Elite Voleybol Dizlik
Adidas AH4842 Kp Elite Voleybol Dizlik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Hasta Bezi ve Temizliği

Bazı hastalar idrar keselerini veya bağırsak hareketlerini kontrol edemeyebilirler. İdrarını veya dışkısını tutamayıp kaçıran kişilerin günlük rutin yaşantılarını ve sosyal yaşamlarını iyileştirmek, kolaylaştırmak amacı ile hasta bezi kullanmaları gerekebilir. Hasta bezleri piyasada hasta alt bezi olarak da anılır. Hasta bezleri kişilerin ciltleri ile doğrudan temas halinde olduğundan oldukça önemli bir üründür. Bazı durumlar karşısında hastaların hasta bezlerini kullanmaları kaçınılmaz olabilir. Prostat kanseri, pelvik kemik ve koksiks kanseri, bazı beyin tümörleri, merkezi sinir sistemi kanserleri, vasküler bunama, alzheimer, inme, felç gibi sağlık problemleri peşinde bu hasta bezlerinin kullanılmasını gerektirebilir. Hasta bezleri ve temizliği hasta kişilerin hayatında oldukça önemli bir yer tutar. Hasta bezi kullanan kişiler için akla gelen sorulardan biri de hasta bezinin değişim periyodudur. Bu durum hasta olan kişinin hastalık durumuna göre farklılık gösterebilir. En dikkat edilmesi gereken grup yataktan kalkamayan hastalardır. Onların altları düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Hasta Bezi Çeşitleri

İdrar keselerinde, bağırsak hareketlerinin kontrolünde problem yaşatan bazı hastalık türlerinin sonucu olarak gelen idrarı veya dışkıyı tutamama sıkıntısı kişileri hasta bezi kullanmaya sevk eder. Bu gibi durumlarda hasta bezinin kullanımı kaçınılmaz olur. Bu hastalıklardan bazıları inme, Alzheimer, vasküler bunama, prostat kanseri, merkezi sinir sistemi kanserleridir. Bu duruma sebebiyet veren hastalık sayısı yazılanlardan daha fazladır. Doktorların muayene sonrası vereceği bilgiye göre hareket edilir. Hasta bezi kullanması gereken kişiler için farklı özelliklere sahip hasta bezleri vardır. Burada kişinin hangi yaş grubunda olduğu, hastanın cinsiyeti, sahip olduğu fiziksel özellikler (bel ölçüsü, kilo) gibi durumlar öne çıkar. Farklı markaların alternatif çeşitlerde ürettiği hasta bezleri bulunur. Hasta bezindeki en önemli konulardan biri yüksek emme gücü ve kapasitesidir. Hasta olan kişinin günlük yaşantısına doğrudan etki eden bir malzeme olduğu için bu anlamda kaliteli oluşu kişi için önemlidir. Hasta bezi markaları arasında farklı alternatifler yer alır. Kişiler veya refakatçiler hasta için uygun olan bezi seçebilirler. Hasta bezlerinin yan yüzeyleri yumuşak tekstil malzemesinden yapılır ve nefes alır özelliktedir. Hasta bezi çeşitlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta bezin yürüyüş anlarında ses yapmamasıdır. Bazı hastalar için yatak koruyucusu da gerekebilir. Hasta bezi yatak koruyucu olarak da kişilerin karşısına çıkabilir. Bez yerine veya bazı durumlarda bez ile beraber kullanılabilir. Hasta bezi belbantlı olan çeşitlerde farklı beden ölçüleri vardır. Islaklık ve kokuyu hapseden yapıları ile kullanan kişiyi kuru ve güvende hissettirir. Bel bantları bir başka deyişle yan bantlar defalarca yapışabilme özelliğine sahip olduklarından kişilere kullanım kolaylığı sağlarlar. Yetişkinler için hasta bezi kullanırken dermatolojik testlerden geçmiş olan hasta yetişkin bezinin kullanımı mühimdir. Bazı hastalar için hasta bezi örtüsü kullanmak gerekebilir. Bu noktada hasta bezi örtüsünün kişiyi rahatsız etmeyecek malzemelerden yapılması önem kazanır. Hasta örtüsü yatağı koruyucu özelliği ile yatak yıpranmasının da önüne geçer. Hasta bezi külotlar da farklı bel ölçülerine sahip kullanıcılar için small, medium, large, x large gibi bedenlerde olabilir. Burada bel çevresine göre seçim yapılarak kişi için kullanım rahatlığı sağlanabilir.

Hasta Bezi Kullanımı

Bazı hastalıkların peşinden getirdiği durumlardan biri olan hasta bezi kullanımı kişiler için zorunlu olur. Alzheimer, felç, inme, merkezi sinir sistemi kanserleri vb. durumlarda kişilerin bez kullanması gerekebilir. Hastalar için farklı bez alternatifleri vardır. Yandan bantlı hasta bezlerinin kullanımında yan bel bantları kolaylık sağlar. Bu bel bantları tekrar tekrar açılıp kapanabilecek şekilde tasarlanır. Bu sayede tek seferde yıpranmazlar. Hasta alt bezi kullanırken değişim aralığına da dikkat edilmelidir. Özellikle yatalak hastalarda düzenli olarak hasta altı kontrol edilmelidir. Bazı hastalar için yatak örtüsü kullanımı da uygun olabilir. Gün içerisinde idrarını tutup gece kaçıran hastalar da olabilir. Bu hastalarda yatak örtüsü iyi bir seçenek olur. Hasta bezlerinin en mühim özelliklerinden birisi emici özelliğinin iyi olmasıdır. Kişinin idrar kesesini veya bağırsak hareketlerini kontrol edemeyip yaşadığı idrar veya dışkıyı tutamama durumunda bu artıkları emip hapsedebilmesidir. Hasta bezleri arasında beden farklılıkları bulunur. Bu noktada kullanacak olan hasta kişisinin beden ölçüsü (bel çevresi ölçülerek de saptanabilir) bilinmelidir.

Hasta Bezi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hasta bezi kullanmak durumunda kalan hastaların günlük yaşamının kolaylaştırılabilmesi gerekir. İdrar veya dışkıyı tutamama problemi ile karşı karşıya kalan hastalar için hasta bezleri oldukça elzemdir. Bu bezler kullanım esnasında sahip oldukları bazı özellikler ile kullanıcılarının kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Hasta bezi satın alacak kişilerin bezlerde bazı özelliklere dikkat etmeleri gerekir. Bunların başında hasta bezini kullanacak kişinin beden ölçüsü ile bezin ölçüsünün uyumlu olması gelir. Small, medium, large, x large gibi ölçülerde olan bezler için en ideal saptama hastanın bel çevresinin ölçülmesiyle sağlanır. Hasta bezi almayı düşünen kişiler farklı web siteleri üzerinde inceleme yaparken karar vermede zorluk yaşayıp kıyaslama güçlüğü çekebilirler. Bunun önüne geçmek için cimri.com üzerinden hasta bezi fiyatı kıyaslaması yaparak karar verme süreçlerini kolaylaştırabilirler ve hastaları için en doğru seçimi yapabilirler.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery