track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yara Bandı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yara Bandı markası:

En Çok İncelenen Yara Bandı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Yara Bandı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
26 Kasım 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 214 Yara Bandı modeli içerisinde en ucuz Yara Bandı fiyatı 0.89 TL iken, en yüksek Yara Bandı fiyatı 568.74 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yara Bandı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 26 Kasım 2021 tarihinde ortalama Yara Bandı fiyatı ise 19.09 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yara Bandı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
4
Otribebe Nazal Aspiratör Yedek Ucu
Otribebe Nazal Aspiratör Yedek Ucu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Adidas AH4842 Kp Elite Voleybol Dizlik
Adidas AH4842 Kp Elite Voleybol Dizlik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yara Bandı

İş kazaları günlük hayatın akışı içerisinde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Ev ortamında yaşanan ufak kazalardan işyerlerindeki talihsizliklere kadar çeşitli olaylar cereyan edebilir. Özellikle küçük kazalarda eller, parmaklar ve vücudun farklı bölümleri hasar görebilir. Mutfak birçok kesici ve delici aletlerin bulunduğu yaşam alanlarının başında gelir. Özellikle kesme ve doğrama işlemlerinde gerekli olan bıçaklar, dövücüler anlık ihmallerde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. İş kazaları sadece ihmaller neticesinde gerçekleşmez. Hızlıca yapılmak istenen işlemlerde de kendini gösterir ve kullanıcılarda hasar bırakabilir. Bu gibi durumlarda hemen herkesin ilk olarak başvurduğu yöntem yara bandı kullanarak kanamayı durdurmak ya da acıyı azaltmak olur. Yara bandı çeşitleri yaranın çeşidine göre farklı seçeneklerle kullanıcılara sunulur. Özellikle çocuklar ve gençler için bu tip kazaları daha az korkutucu göstermek ve durumun vehametini minimize edebilmek adına desenli yara bantları tercih edilebilir. Yara bandı desenli modeller ile iş kazalarının ve yaralanmaların içerisine biraz olsun moral verecek unsurlar eklenmiş olunur.

Yara bandı Çeşitleri

Yara bandı modelleri yaranın çeşidine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Birçok farklı büyüklüklerde ve modellere yara bantları mevcuttur. Günlük iş kazalarında oluşan yaralanmaların kullanımı küçük ebattaki yara bantlarını gerekli kılabilir. Önemli iş kazaları ve yaralanmalar ise büyük ebatlardaki yara bantlarına ihtiyaç duyar. Bu noktada yara bandı büyük modelleri tercih edilerek kullanıcının gereksinimine cevap verilir. Yaralar oluşum şekiller ve iyileşme süreçlerine göre çeşitlilik gösterir. Bazı yaraların su ile temas etmemesi gerekebilir. Böylece daha erken iyileşme baş gösterir. Bu gibi durumlarda su geçirmez yara bantları tercih edilirse ideal bir yöntem olur. Su geçirmez yara bantları, muadillerine göre daha ince yapılı ve hafiftir. Pamukluluk oranı yapısı nedeniyle yok denecek kadar azdır. Su geçirmeme özelliği sayesinde istenen iyileştirme ve koruma görevini başarıyla yerine getirir. Yara bantları yuvarlak çeşitleri ile de günlük hayatın farklı işlemlerinde tercih edilir. Özellikle vücut değerlerinin düzenli ölçümü gereken kişiler kan aldırırlar ve kan değerleri, diğer önemli rahatsızlıkları tespit edilir. Kan alma işlemlerinde sonra iğnenin oluşturduğu delikte morarma ya da az miktarda kanama meydana gelebilir. İğnenin damar yolu tespitinde zorlanma yaşanıyorsa bu kanama daha yüksek miktarda olabilir. Bu gibi durumlarda yuvarlak yara bantları kullanılarak rahatsız edici faktörler en aza indirilmiş ve kanama durdurulmuş olunur. İğnenin bıraktığı iz ve verdiği acı minimize edilerek kişinin normal hayatına daha çabuk uyum sağlaması gerçekleşir. Özellikle küçük çocuklarda ve bebeklerde yuvarlak yara bantları tercih edilir. Hem daha az yer kaplaması ve rahatsızlık vermemesi hem de çocukların olumsuzluklardan etkilenmemesi adına oldukça kullanışlı bir üründür. Bazı yaraların çabuk iyileşmesi için nemli ortama ihtiyaç duyulur. Özellikle küçük yaralarda tercih edilen yara bantları ile daha kısa sürede iyileşme gösterir. Bir diğer önemli yara bandı çeşidi ise şeffaf olanlardır. Transparan yara bandı olarak da adlandırılan ürün, uygulandığı yüzeyde farklı bir renk oluşturmaz. Uygulanan bölge ile tamamen uyum sağlayarak renk bütünlüğü oluşturur. Özellikle tüm gün görülen cilt kısımlarında şeffaf  yara bantlarını tercih edebilirsiniz.

Yara Bandı Fiyatları

Yara bandı fiyat aralıkları incelendiğinde kullanım alanları ön plana çıkar. Daha derin ve büyük yaralar için gerekli olan yara bantları farklı fiyatlarda sunulabilir. Burada miktar ve ebatın da önemli olduğu göze çarpar. Küçük yaralarda kullanılan yara bantları ise daha ufak boyutlarda tasarlanır. Özellikle iğne ya da serum sonrası kullanılan bantlar yuvarlak ve fazla alan kaplamayan boyutlarda tercih edilir. Ürünün fazla çeşide sahip olması, modelleri ve desenli olarak üretilmesi kullanıcının seçenek imkanını artırır. Yara bandı çeşitleri günlük hayattaki kullanıma göre şeffaf özellik de içerebilir. Böylece ciltte farklı bir renk ve görüntü oluşması engellenir. Tüm bu özellikler fiyat aralıklarına yansıyabilir. Cimri.com sitesinde belirli gün ve haftalarda uygulanan indirimler hemen bildirilir. Böylece temin etmek istediğiniz yara bantlarını daha makul fiyat aralığında bulabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri ise site, kolay bilgilendirme özelliği ve filtreleme seçeneği ile zamandan da tasarrufta bulunmanıza yardımcı olur.

Yara Bandı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yara bandı kullanımı özellikle yaraların iyileşmesi ve bölgenin koruma altına alınması için oldukça önemlidir. Olası kazalar, farklı derinlikte ve büyüklükte yaralara sebebiyet verebilir. Her yaranın iyileşme süreci ve yöntemi farklılık gösterir. Bu doğrultuda kullanılması gereken yara bantları de geniş bir yelpazeye yayılır. Su ile temas etmemesi gereken yaralar için su geçirmez özellikteki ürünler tercih edilebilir. Günlük hayatta kullanım gerektiren ve görülen bölgeler için şeffaf olan yara bantları temin edilebilir. İğne izi gibi küçük işlemler için ise yuvarlak yara bantları ideal bir seçim olur. Yara bantlarında büyüklük de oldukça önemlidir. Daha derin ve büyük yaralarda ebat olarak da büyük bantlar tercih edilir. Küçük yaralanmalarda daha ufak boyuttaki yara bantları kullanılabilir. Ürün kullanımında bir diğer önemli husus açılması ve yaraya sarılması sırasında göze çarpar. Bantın üzerinde yer alan yapışkan deriyle temas etmeden önde oldukça hijyenik bir biçimde yara üzerine yerleştiririlir. Aksi takdirde mikrop kapma ihtimali daha yüksek olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery