Ecza Dolabı

Ecza Dolabı Fiyatları

40 Ürün gösteriliyor.
Ecza Dolabı fiyatları ve özelliklerini karşılaştır kategori & marka ayrıştırması ile en uygun Ecza Dolabı fiyat avantajını yakala! Cimri.com'da senin için 40 adet Ecza Dolabı ürünü bulduk. Ecza Dolabı kategorisinde en favori Hasta Bezleri ve Temizliği, Ateş Ölçer, Burun Aspiratörü, Ecza & Malzeme Dolabı, Tansiyon Aleti ve diğer kategorilerinden birini tercip edip filtre seçimleriyle birlikte Ecza Dolabı mağaza fiyatları ve Ecza Dolabı ürün özellikleri incele!
Ecza Dolabı İlk Yardım Kiti İlk Yardım Seti İlk Yardım Çantası

Ecza Dolabı İlk Yardım Kiti İlk Yardım Seti İlk Yardım Çantası

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ecza Dolabı

İlk yardım ihtiyacını karşılamak amacı ile içinde çeşitli ilaçların ve malzemelerin konulması için üretilen küçük boyutlardaki dolaplara ecza dolabı denir. Ecza dolabı sıklıkla vakit geçirilen okul,ev ve işyeri gibi çeşitli alanlarda bulunması gereken eşyalar arasında yer alır. Acil durum ve kazaların meydana gelmesi durumunda kullanılan ecza dolaplarının tedavi ve önlem amacı ile kullanılması son derece önemlidir. Çeşitli materyallerden üretilen ecza dolaplarının şeffaf kapaklarının üzerinde kırmızı renkli hilal sembolü bulunur. Acil durumlar için kullanılan ecza dolaplarının içerisinde bulunması gereken malzemelerin yönetmeliğe uygun olarak hazırlanması gerekir. Yaşanabilecek olası kazalarda bireye yapılan ilk müdahale için ve sağlığını riske atmamak adına ecza dolaplarının her alanda bulunması gerekir. İlk yardım için kullanılan ecza dolaplarının içeriği kadar nereye konumlandırıldığı da oldukça önemlidir. Kullanıcıların ecza dolaplarını erişilebilir bir yere koymasından ziyade serin ve güneş almayan  bir yeri tercih etmeleri de gerekir. Doğrudan güneş ışığı almayan yerlerde bulunması gereken ecza dolaplarının yerini aynı zamanda o ortamda bulunan tüm kişilerin bilmesi diğer önemli noktalardan biridir.

Ecza Dolabı Çeşitleri

İlk yardım ve sağlık için kullanılması gereken gereçlerin saklanması ve muhafaza edilmesini sağlayan ecza dolapları acil durumlarda ilk müdahale yapılması esnasında her yerde bulunması gereken eşyalardan biridir. Yaygın kullanım alanına sahip olan ecza dolapları çeşitli boyut,tasarım ve malzemelerden üretilerek kullanıcılarına sunulur. Ecza dolapları içerisinde bulunan malzemelere zarar gelmemesi adına kuru ve güneş almayan bir yerde konumlanması gerekirken küçük çocukların da erişememesi adına kapalı konumda kalması gerekir. Çocukların güvenliğinini kontrol altına almayı sağlayan kilitli ecza dolabı modelleri mevcuttur. Dekoratif amaçlı kullanılmayan ecza dolapları tasarımsal olarak farklılık göstermemekle beraber boyut ya da üretildiği malzemeye göre değişkenlik gösterir. Kullanım kolaylığı sağlayan ecza dolapları farklı modelleri ile kullanıcılarına sunulur. Çeşitli alanlarda kullanılan ecza dolapları kullanım alanlarının ihtiyacına bağlı olarak büyük ya da küçük boyutlarda üretilir. Boyutları farklılık gösteren ecza dolapları aynı zamanda farklı materyallerden üretilerek kişilerin beğenisine sunulur. Ecza dolaplarının kapakları plastik,sürgülü,kilitli,panjurlu ya da mıknatıslı kapaklardan üretilir. Cam ve metalden üretilen üretilen ürünler kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Küçük plastik ecza dolabı plastikten üretmekle beraber raflı ve gözlü modelleri de mevcuttur. Dar alanlı kullanım alanları için uygunluk gösteren küçük plastik ecza dolapları aynı zamanda içi dolu ya da boş olarak da tasarlanır. İçi dolu olan ecza dolaplarının içerisindeki malzemeler yönetmeliğe uygun olarak hazırlanır. Çelik küçük ecza dolabının da çeşitli modelleri bulunur. Çelikten üretilen ecza dolapları oldukça sağlam olup dışarıdan gelecek darbelere karşı da dayanıklılık gösterir. Ecza dolaplarında genellikle pvc sürgülü cam kullanılır. Şeffaf plastikten üretilen bu camlar ellere zarar vermez. Çelik ayna plastik ecza dolabı olarak geçen bu dolaplar hafif ve portatif bir kullanıma sahiptir. Çelik ayna plastik ecza dolaplarının çift kapaklı raflı modellerinin yanı sıra gözlü modelleri de mevcuttur.Ecza dolaplarının ahşap ve panjurlu tasarımları da bulunmakla beraber bu tasarımlar  oldukça dikkat çeker. Ecza dolaplarının içindeki ilaçların görülmesini istemeyen kullanıcılar için ise mat özellikte dolap modelleri mevcuttur. 

Ecza Dolabı Fiyatları

Kişiye yapılan ilk yardım ve müdahale için gerekli olan ekipmanların muhafaza edildiği ecza dolapları farklı fiyat aralığında bulunur. Fiyat aralıklarının değişiklik göstermesi kullanıcılar için önemli bir unsur olmakla beraber her kullanım alanında bulunması için önemli bir unsurdur. Ecza dolabı fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir. Bu etmenlerden biri ise üretici firmadır. Üretici firmalar ecza dolaplarını farklı özellikler ile üretmekle beraber farklı satış politikalarına da sahiptir. Satış fiyatlarını kendi stratejilerine göre belirledikleri için firmalar arası fiyat farklılıkları görülür. Bunun yanı sıra ecza dolabı farklı materyallerden üretilir. Metal,çelik,plastik ya da ahşabın kullanıldığı ecza dolaplarının dayanıklılık sürelerine bağlı olarak kullanım süreleri de farklılık gösterir. Ecza dolabı camlı metalden üretilen dolapların kasaları metalden üretilip oldukçöa dayanıklı ve sağlam ürünlerdir. Metal sağlamlık açısından kaliteli bir materyal olduğu için metalden üretilen ecza dolaplarının fiyatları diğerlerine oranla daha farklı bir fiyat aralığında görülür. Gövdeleri farklı malzemeden üretilen ecza dolaplarının kapak kısımları da farklı tasarlanır. Pvc cam,metal sürgü kapak ya da önü tamamen kapalı olarak plastik gibi malzemelerden üretilir. Bu gibi farklılık ise ecza dolaplarındaki fiyat değişikliğini oluşturur.

Ecza Dolabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Etmek Gerekir?

Ecza dolapları satın alırken bazı noktalara dikkat edilerek tercihte bulunulması önemli bir durumdur. Ecza dolabı satın alacak kişinin öncelikle kullanılacak alanı belirlemesi gerekir. Çeşitli kullanım alanlarında bulunması gereken bu ürünlerin örneğin işyeri ilk yardım ecza dolabı tercih edileceği zaman steril kalması adına kapaklı ya da kilitli modelleri tercih edilerek içine toz ya da başka maddelerin girmesi engellenir. Okul gibi geniş birey ağına sahip kullanım alanlarında bulunacak ecza dolaplarının daha büyük boyutlarda tercih edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra ecza dolabının üretildiği malzemenin kalitesine de dikkat edilmesi gerekir. Metal ya da paslanmaz çelik gibi malzemeler ecza dolabının dayanıklı olmasını sağlamakla beraber kullanım sürelerini de etkiler. Aynı zamanda ev gibi ortamlarda kullanılacak ecza dolaplarında çocuklu ailelerin kilitli dolapları tercih etmesi son derece önemlidir. Farklı boyutlarda üretilen ecza dolaplarının kullanım alanlarında konumlandırıldığı yere göre ya da ortamdaki birey sayısına göre boyutlarına dikkat edilmesi son derece önemlidir. Bu gibi unsurlara dikkat edilerek ecza dolabı tercihinde bulunmak fiyat performans açısından kaliteli ürünler alınmasına olanak sağlar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery