POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

Makarnalar Fiyatları

2813 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat

Makarna

En çok tüketilen gıda ürünleri arasında makarna bulunur. Günümüzde Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde makarna sofralarda yer alır. Ham maddesi buğday olan makarna, çeşitli işlemlerden geçerek farklı şekillerde üretilir. Makarna besin değeri yüksek üründür. Kullanıcıların istek ve talepleri doğrultusunda üretim gerçekleşir. Makarna besin kaynağı olarak, farklı çeşitlere sahiptir. Yerli ve yabancı makarna markaları modern fabrikalarda bu ürünleri paketleyerek tüketicilere sunar. Klasik yöntemin yanı sıra makarnalar kullanılan buğdayın çeşidine göre de farklılıklar içerir. En çok durum buğdayından makarna üretilir. Hamur oluştuktan sonra kesme işlemi gerçekleşir ve makarnalar kurumaya bırakılarak paketlenir. Farklı ambalajlarda satışa sunulan makarna, yüksek besin değerine sahiptir. Sağlığa yararlı olan bu ürünler karbonhidrat ve protein içerir. Günlük kalori miktarına göre makarnalar normal ve diyet olarak hazırlanır. Her bir makarna markasının kendine özgü ambalajı vardır. Bazı makarnaların içinde yumurta da bulunur. Enerji veren bu ürünler metabolizmayı hızlandırır.

Makarna Çeşitleri

Genel olarak aynı malzemelerden üretilen farklı şekillere sahip makarna çeşitleri kullanıcılara geniş seçenekler sunar. Makarnalar suda haşlanarak pişirilir. Kısa sürede pratik hazırlanan bu yemek, doyurucu ve besleyicidir. En çok tüketilen makarna çeşitlerinden biri olan çubuk makarna klasik makarna hamuruna ince ve uzun şekil verilmesi ile elde edilir. Besin değeri diğer makarna çeşitleri ile aynı olan bu ürünün boyutu farklıdır. Protein açısından zengin olan makarnalar yüksek oranda B vitamini içerir. Makarnalar özel soslar ile tüketildiği gibi sade olarak da yenilebilir. Bunun için her yörenin kendine özgü makarna pişirme tekniği vardır. İtalya’da makarnalar daha az pişirilirken Türkiye’de biraz daha uzun tutulur. Genel olarak ise makarnalar 5-10 dakika içinde hazırlanabilen yiyeceklerdir. Tuz oranını tüketici kendisi belirler. Makarna su ve yağı emen bir yiyecektir. Bu nedenle farklı sosların kullanımına uygundur. Aynı zamanda sebze ile de tüketilebilir. Etli, ve sebzeli makarna hazırlanabilir. Lif oranı yüksek olan makarna, sindirim sistemini düzenler ve vücut direncini artırır. İçerisindeki mineraller ve vitaminler sayesinde bağışıklık sistemi korunur. Bir diğer ürün olan arpa şehriye de makarna grubu içindedir. Küçük taneleri olan bu makarna, pilav yapımında kullanılabilir. Çorbalarda ve salatalarda arpa şehriye en çok tüketilen ürünlerden biridir. Bazı makarna çeşitleri kepekli buğdaydan üretilir. Bu ürünlerde lif oranı yüksek ve protein değeri fazladır. Makarna, suda haşlanarak yapıldığı gibi fırında da hazırlanabilir. Temel olarak suyu emerek pişirilen makarna sos ile süslenebilir. Etli makarnalar ana öğünlerde tüketilebilir. Bu ürünlerin içerisine katılan ek malzemeler ile besin değeri yükseltilir. Böylelikle dengeli bir şekilde karbonhidrat ve protein alımı gerçekleşir. Makarna bazı çorba çeşitlerinde de kullanılabilir. Mantı makarnaları içine kıyma doldurularak pişirilir. Tadı mantıya benzediği için bu adı almıştır. Özel sos ve yoğurt ile servis edilir. Kolesterolü düzenleyen makarna, kemikleri güçlendirir ve enerji verir. Yağ içermeyen yapısı ile makarna sade olarak yüksek bir lif kaynağıdır. Hazımsızlığı gideren makarnalar, mide ve bağırsak sistemini korur.

Makarna Fiyatları

Markalara göre değişiklik gösteren, farklı lezzete sahip makarna çeşitleri genel olarak uygun ve ekonomik ürünlerdir. Makarna fiyatları her bütçeye hitap eden aralıklada belirlenir. Ucuz olan bu ürünlerin fiyatı markaya göre değişir. Pratik ve hızlı bir şekilde pişirilen makarnalar aynı zamanda tasarruf sağlar. Gerek zaman gerekse yakıttan tasarruf sağlayarak bu ürünler ile bir kaç dakikada yemek hazırlanabilir. Makarna türleri arasında yer alan birçok çeşit arasında farklı fiyatlara sahip ürünler bulunur. Çubuk makarna ile diğer makarnalar arasında fiyat farkı olabilir. Makarnanın miktarı fiyatı doğrudan etkiler. Bazı makarnalar tek olarak satıldığı gibi bazı ürünler çoklu olarak da satışa sunulmuştur. Makarna şekilleri fiyatı az da olsa etkileyebilir. Genel olarak ise fiyat miktara ve markaya göre belirlenir. Uzun ömürlü olan makarna, buzdolabında ya da dış ortamda saklanabilir. Bazı makarna üreten markalar, ambalaj poşetler yerine karton kutular kullanır. Bu tip detaylar da fiyatlandırılmasında etkili olur. Genellikle belirli gramajlarda satılan ürünler, bu detaya göre fiyatlandırılır.

Makarna Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Besin değeri yüksek olan makarna  ile farklı yemekler yapabilirsiniz. Eğer kıymalı bir ana yemek hazırlamak istiyorsanız kelebek makarnayı tercih edebilirsiniz. Bu ürünü önce suda haşlayıp süzdükten sonra, üzerine kıymalı bolonez sos dökebilirsiniz. İstediğiniz makarna şekili satın alabilir ve ara öğünlerde de tüketebilirsiniz. Sebzeli bir makarna yapmak istiyorsanız makarna fiyonk size pratik bir çözüm sağlar. Ayrı bir tavada sebzeleri soteleyip fiyonk makarna ile karıştırabilirsiniz. Makarna çeşitlerini ister sade, ister yoğurtlu, acı biberli, mantar soslu, peynirli ve farklı soslar ile tüketebilirsiniz. Bu ürünler ile kendinize özel menü hazırlayabilirsiniz. Peynir kullanmak istiyorsanız boncuk makarnayı tercih edebilirsiniz. Makarnalar size zamandan tasarruf sağlar. Böylelikle hızlı bir sofra kurabilirsiniz. Ürünleri suda haşlarken içinde tuz ya da yağ koyabilirsiniz. Böylelikle birbirine yapışmalarını engelleyebilirsiniz. Makarna çeşitleri ile çorba ve salatalar yapabilirsiniz. Aynı zamanda sayfamızda yer alan makarna ile ilgili yorumları inceleyebilir ve değerlendirmelerde bulunabilirsiniz.