POPÜLER ARAMALAR

Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

En Popüler
En Düşük Fiyat

Gıda Ürünleri

Vücudumuzun günlük olarak alması gereken besinler birtakım bileşenler içerir. Fiziksel veya zihinsel sağlığı iyileştirici potansiyele sahip olan temel besinler mutfağımızda olmazsa olmaz fonksiyonel gıda olarak tanımlanır. Bilimsel etkileri kanıtlanan bu temel gıdalar hastalık riskini azaltıcı etkisiyle de bilinir. Kahvaltılarımızdan eksik etmediğimiz, alışverişimizde her daim öncelik olarak satın aldığımız bu gıda ürünleri pek çok markanın üretmiş olduğu çeşitlilikte ve ambalajlarda tüketiciyle buluşur. Vücutta oluşan zararlı bakterileri azalttığı için kanser gibi önemli hastalıklardan koruyan temel gıda ürünlerinin her evin mutfağında bulunması gerekir. Gıda sektöründe deneyimli ve güvenilir markalar üretmiş oldukları gıda ürünlerini yenilikçi anlayışla tüketicinin beklentisine uygun çeşitlilikte sunar. Kullanıcıya farklı markaların üretmiş olduğu geniş ürün yelpazesine sahip gıdalar tüketicinin beklentisini karşılayacak çeşitlilik sunar. Temel gıda ürünleri olan süt ve süt ürünlerinden sıvı yağa, şeker çeşitlerinden bakliyatlara kadar üretim yapan markalar birçok insanın besin gereksinimlerini karşılar. Aynı zamanda bu markalar gün içerisinde tüketebileceğiniz atıştırmalık ürün seçenekleriyle ürün yelpazesini geniş tutar. 

Gıda Ürünleri Çeşitleri

Sağlıklı beslenmek için almamız gereken gıdalar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu gıdaları düzenli olarak tüketmemiz metabolizmayı doğru çalıştırarak birçok hastalıktan korunmamızı sağlar. Aynı zamanda kilo almayı ve erken yaşlanmayı önleyen gıda ürünleri çeşitleri çok fazladır. Uzun ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayan bu gıda ürünleri beklentimiz dahilinde ürünlerle ve farklı markalarla karşımıza çıkar. Her yemekte ve hamur işlerinde kullandığımız yağlar temel gıda ürünleri arasında başı çeker. Farklı markaların farklı ambalajlarda üretmiş oldukları yağlar kendi aralarında çeşitliliğe sahiptir. İsterseniz ayçiçek isterseniz de zeytinyağı çeşidini tercih edebileceğiniz bu ürünler ihtiyacınız dâhilinde gramajlarda üretilir. Ailecek uzun süre kullanabileceğiniz 18 litrelik çeşitlerinden tek başına yaşıyorsanız ihtiyacınızı karşılayacak 4 ya da 5 litrelik özel şişelerde üretilen yağlar beklentinizi karşılar. Sıvı yağ ve margarin çeşitleri aynı zamanda tercihinize göre fındık yağı gibi çeşitlilik sunar. Özel diyetlerinizde kullanabileceğiniz naturel yağlar da bu çeşitliliğin arasında yer alır. Teneke veya pet şişe seçenekleri sunan markaların yağ çeşitlerini cimri.com üzerinden bulabilirsiniz. Kalsiyum ve protein açısından oldukça zengin olan ve vücudumuzun temel gıda gereksinimini karşılayan bir diğer gıda ürünleri süt ürünleridir. Temel besin ihtiyaçlarımızda önemli yer tutan süt ürünleri diş ve kemik hastalıklarını önlemede etkin bir rol oynar. Süt, yoğurt, peynir gibi gıdaları içeren süt ve süt ürünleri çeşitleri farklı markalar aracılığıyla oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar. Farklı paketlerde ve gramajlarda süt ürünleri üreten markalar beklentinizi karşılamaya yönelik bir yaklaşım sergiler. Bu ürünleri dilerseniz günlük tüketebileceğiniz miktarda dilerseniz de haftalık alışverişlerinizde satın alabilir ve güvenilir markalar sayesinde güvenli bir şekilde tüketebilirsiniz. 

Gıda Ürünleri Fiyatları

Farklı markaların üretmiş oldukları gıda ürünleri çeşitlerine, miktarına, içerdiği besin maddelerine ve ambalajlarına göre fiyat değişkenliği gösterir. Satın alacağınız toz ve küp şeker gibi ürünler kendi aralarında fiyat değişkenliği gösterirken aynı zamanda süt ve süt ürünleriyle veya başka kategorideki ürünler arasında fiyat değişimi gösterir. Aralarında fiyat farkı bulunan en temel gıda ürünleri üretimi zahmetli olan bal ürünleriyle daha kolay üretilip ambalajlanan makarna gibi ürünlerdir. Fiyat araştırması yaparken öncelikle bu gibi etkenleri dikkate almanız gerekir. Yemek yapmaya vakit bulamadığınız ve çeşitlilik gösteren konserveler kendi aralarında fiyat farkı gösterir. Yaprak sarması, barbunya, közlenmiş patlıcan, nohut ya da pilaki gibi çeşitleri bulunan konserveler ürünlerin içeriği açısından farklılık taşır. Bu durum ürünlerin üretilme şekli ve zahmetine göre fiyat artışı gösterir. Beklentinize ve bütçenize uygun fiyatları kaliteyle buluşturan markalar sayesinde mutfağınızda temel gıda ürünleri eksik olmaz. İhtiyacınız kadar miktarı almanız hem bütçenizi korumanız hem de ürünlerin bozulup israf edilmemesi adına önemli bir etkendir. Cimri.com üzerinden yapacağınız fiyat araştırmasında reçel gibi ihtiyacınızı karşılayacak ürünleri bu gibi durumları baz alarak yapmanız gerekir. 

Gıda Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Belirli gıdalar satın alırken diğer ürünlere göre özellikle daha çok dikkat etmemiz gerekir. Süt ürünleri gibi çabuk bozulabilen besin gıdalarında önemli olan ihtiyacımız kadar miktarda ürün satın almaktır. Aksi takdirde süt ve süt ürünlerini son kullanma tarihine kadar tüketmediğiniz takdirde bozulup ekşimeye sebep olabilir. Ancak tüm gıda ürünlerinin böyle olmadığını bilmeniz gerekir. Ne kadar durursa dursun çabucak bozulmayan bal çeşitlerini dilerseniz buzdolabınızda dilerseniz de dışarıda belirli bir sıcaklıkta uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak ballar buzdolabında belirli soğukluğun üzerinde saklandığı takdirde şekerlenebilir. Bu sebeple kolay kolay bozulmayan balları dışarıda oda sıcaklığında gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Temel gıda ürünleri arasında en çok tüketilen makarna ve şehriyeler de herhangi bir dış etken tarafından zarar gelmediği sürece bozulmayan gıdalar arasındadır. Islandığında yumuşayan ve mutlaka pişirmeniz gereken makarna ve şehriyeleri dilediğiniz miktarda satın alabilir ve zor günlerinizde tüketebilirsiniz. Kek, çikolata, bisküvi gibi son kullanma tarihine kadar tüketilmesi gereken atıştırmalıklar ise gıda ürünleri arasında en fazla çeşitliliğe sahip besinlerdir. Bu atıştırmalıkları satın alırken ihtiyacınız kadar ürün satın almanız kolay ve zamanında tüketebilmeniz açısından önemlidir. Cimri.com üzerinden araştırma yapabileceğiniz gıda ürünleri ihtiyacınız olan çeşitlilikte ve miktarda üretilir. Bu ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilir ve gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.