5
 • Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği
 • Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği
Bu ürünün diğer seçenekleri
Tüm İhtiyaçların Trendyol'da, Tek Tıkla Kapında!
Tüm İhtiyaçların Trendyol'da, Tek Tıkla Kapında!
Elektronikten Modaya Süper Fırsatlar Var Var!
Elektronikten Modaya Süper Fırsatlar Var Var!
Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği ürününün 4 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo seçeneği ile en uygun mağaza fiyatlarını inceleyip, mağazaya git butonuna tıklayarak keyifle alışverişinizi gerçekleştirin.Petlas Lastikler fiyatlarını ve özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği yorumları okuyup, sizde yorum bırakabilirsiniz. Mağaza üzerinden alışverişler ilgili mağazanın sorumluluğundadır.

Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği

Özellikler

 • Genel Özellikler
 • Kullanım TürüBinek
 • MevsimYaz
 • Üretim Yılı2019
 • Teknik Özellikler
 • Gürültü Seviyesi69 dB
 • Hız EndeksiT
 • Islak Zemin Sürüş HakimiyetiC
 • Jant Çapı14
 • Lastik Boyutu175/65R14
 • Taban Genişliği175 mm
 • Yakıt VerimliliğiE
 • Yanak Kalınlığı65
 • Yük Endeksi82

Yorumlar

Çok İyi
20 Kişi
İyi
2 Kişi
Vasat
1 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
17.10.2020 23:16Petlası yerli marka diye tercih ettim ve kesinlikle çok memnun kaldım. Uzun yıllardır petlasın lastiklerini kullanıyoprum. Yol tutuşu falan gerçekten çok başarılı. Her türlü hava koşuluna uyumlu lastikler. Bir de fren mesafesi falan da çok kısa. Üstelik kalitesine ve performansına göre fiyatı da oldukça makul. Bence eğer hala petlas kalitesini ve uygun fiyatlı üstün performansını denemediyseniz mutlaka değerlendirmelisiniz.
17.10.2020 11:28Lastik hamuru sert değil aşırı yumuşak da değil . Jant çapı olarak arabama tam uydu. Yol tutuşu çok iyi. Önceki lastiklerim kırmızı ışıkta kalkarken patinaj sorun oluyordu. Bu lastikleri taktıktan sonra öyle bir sorunla karşılaşmadım. Şehirlerarası yollarda yakıt tüketimini azalttı. Belli bir hızın üzerine çıkınca titreme sorunu yaşamadım. Arabamı üst segment bir arabaya çevirdi. Çok memnun kaldım. Sürüş konforumu arttırdı.
21.05.2018 20:53Arabam olmadan önce yaz lastiği kış lastiği pek bilmezdim ve pekte önemli bir şey gibi gelmezdi ama gerçekten çok önemliymiş. Abimde arabasına bu yaz lastiğinden aldı ve uzun süredir kullanıyor bende hazır yaza giriyorken alayım dedim birkaç haftadır da kullanıyorum fark var mı derseniz büyük ölçüde. Çok memnunum hiçbir sıkıntı yaşamadım yani inmiyor ya da hemen patlamıyor çok kaliteli bir üründen yapılmış belli.
20.05.2018 22:512.el araç satın aldım lastikler ceset gibiydi kullanabileceğim bir kaç iyi, ucuz ve nitelikli seçeneklerden biriydi petlas. Performansı iyi, yaşadığım yerden dolayı gürültüyü absorbe etmesi önemli benim için, bu yönüyle tam puan veriyorum.
20.05.2018 18:20yaza girmeden almam gerekti ve geçen hafta sipariş ettim 4 adet. Uygun fiyata da internette bulunca çok daha iyi oldu. Mağazasından alsam ateş pahası. Üretim yılı ve haftası olarak 2018 / 20. hafta geldi gayet güzel. Kendim aracıma taktım lastikleri zorlanmadım hiç bi şekilde. hamur kalitesi bence gayet iyi. yol tutuşu ve sessizliğine bayıldım bir sürü yol teptim son 1 hafta içerisinde, gerçekten tutarlı ve yola hakimiyet kuran bir lastik olduğunu gösterdi. sessiz olması beni en çok tatmin eden taraf oldu. süspansiyona olan desteği de gayet iyi, fren tarafında da iyi bir tepkisi var. bu fiyata alınabilecek en iyi lastik olabilir bence. bir diğer özelliği ise kanallarının yol tutuşuna olan etkisi, bu etki sayesinde iyi bir şekilde sürüyorum arabamı iyi oldu.
20.05.2018 17:14Hakkında çok olumlu yorumu bulunmaktadır. Şimdiye kadar hiç kullanmadım. Türk malı diye hep çekimser davrandım şimdiye kdar ancak hiç de öyle olmadığını gördüm. Almadan önce bu kdar iyi olmasını araştırdım. Fiyatı baya uygun olduğu için insan sormadan edemiyor. Ucuz işçilik mi acaba diyorsunuz. Ucuz olmasını tek bir sebeple açıklayabilirim. Yerli malı olması. Yerli malı olduğu için bukaar uyguna olabiliyor. Kullanan herkesin dediği gibi iyi bir lastik. Yol tutsu olsun ani frenlere tepkisi olsun her anlamda çok iyi. Yarı yarıya ark var nerdeyse. Ben önceden 4 mevsim kullanıyordum ama şimdi petlasın diğer lastiklerinden de alırım. Aklında soru işareti olan varsa bi kullansın derim. En az iki üç yıl kullananlar var. Bu da çok iyi bir süre. Eylül ayı gibi yeni kış lastiklerinden de alacağım. Artık benim markam petlas. Kolay kolay da vazgeçmem. Çok uygun fiyatı var neden başkasına çok kazandırayım ki
19.05.2018 13:26petlas adı altında aracımın yaz dönemine girmiş olduğumuzdan dolayı lastiklerini değiştirmem gerekiyordu bende arkadaşlarımın tavsiyeleri üzerine tercihimi petlastan yana kullanmaya başladım çünkü memur olduğumuzdan farklı bir ilden memlekete ve tatillere gitmek için uzun yol yapmamız gerektiği için çok iyi olacaktır, güvenliği sağlaması bakımından çok uygun bir üretim yapısına sahip
17.05.2018 11:14Yol üzerinde tekerin karşısına çıkabilecek her türlü materyal ve engebeye karşı güzel tasarlanmış, yol tutuşu iyi, fren mesafesini 2 metre kadar daha da kısaltan başarılı bir mühendislik diyebilirim. Sürüş sırasında ses desibeli biraz ortalamanın üzerinde olsa da saydığım temel nitelikleriyle beni tatmin etti.
17.05.2018 06:47Herkes bu lastikten çok memnun olduğunu belirtiyor. Fiyatına göre çok iyi kalitede olduğunu gördüm. Fiyatı ithal lastiklere göre çok iyi kesinlikle. Bende yaz lastiğini Kasıma kadar kullanıyorum. + mevsimleri pek sevmiyorum. Garajda kış lastikleri duruyor. Yazın tatile çıkacağımız için de değiştireyim dedim. İlk kullanma tecrübelerime göre beni memnun etti lastikler. Yol tutuşunda, ani frenlerde en ufak bir sıkıntı yaratacak durumda değil. Yaışlı havarlarda da kayma gibi bir problem ile karşılaşmadım. Kesinlikle petlas diyorum. Bu şekilde yerli üretimin artması gerekiyor. Hem bizim için çok uygun oluyor hem de üretim gerçekleştirmiş oluyoruz ülkece. Yurt dışı pazarına açıldı mı bilmiyorum petlas. Yurtdışında baya sağlam satış rakamlarına ulaşacağını tahmin ediyorum. Artık petlastan kolay kolay vazgeçmem.
16.05.2018 09:06Sorunsuz bir sipariş oldu.Geldiği gün taktırdım.Ürün fiyatına göre çok kaliteli ve sağlam. Yol tutuşu ,sessiz oluşu çok başarılı.Markaya güvenim daha da arttı.Aracımın performansını iki katına çıkardı.
Daha Fazlasını Gör

İnceleme

15.08.2018Yazan:Editor Admin

Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği İnceleme

En ucuz ve en uygun fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabileceğiniz Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği, öne çıkan tüm özellikleri ile mercek altında.
Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği İnceleme

Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği Fiyatı ve Modelleri

Petlas farklı sınıf türlerine yaptığı üretimle geniş bir araç hacmine sahiptir. Lastiklerin sürücü üzerinde hayati bir önemi vardır. Lastiklere yapılacak yanlış bir basınç uygulaması, yol tutuşuna ve frene etki eder. Bu durumlar oluştuğunda ise aracın hâkimiyetini kaybetmenize sebep olabilir. Değişen ve gelişen otomotiv sektörü ile gereksinimleri de doğru ortalama ile gelişti. Lastiklere daha çok katman eklenmiş ve doğabilecek risklere karşı önlemler alınmıştır. Sürüş keyfini ve güvenliği bir arada sağlayan Petlas bu özelliği ile tercih edilen önemli markalardan biridir. Eğer sizler de aracınıza lastik almaya karar verdiyseniz ama lastik almadan önce hangisini seçeceğine karar vermediyseniz gelin sizlere bu konuda biraz yardımcı olalım ve Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği özelliklerinden bahsedelim.

Petlas Yaz Lastiği

Mevsimine göre lastik türleri 3 çeşittir. Bunlar yaz lastiği, kış lastiği ve dört mevsim lastikleridir. Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği uygun koşullarda kış lastiklerine ve dört mevsim lastiklere göre daha iyi viraj performansı sağlar. Yaz lastikleri sıcak havalara göre tasarlanıp üretildiği için sürtünme kat sayısı dört mevsim ve kış lastikleri kadar yüksek değildir. Bu sebeple araçlarda yaz lastiği bulunduğu dönemlerde araçlar daha az yakıt yakar.

Lastik Üzerinde Bulunan Rakam, Simge ve Harfler Ne İfade Ediyor?

Kullanılan lastiklerin üzerinde rakam, simge ve harfler bulunmaktadır. Bu harf, rakam ve simgelerin her biri ayrı bir lastik özelliğini belirtir.
Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği modelimizi ele alalım. Lastiğimizin üzerinde yazılı olan 175 mm nominal kesit genişliği (taban genişliği)’ni belirtir. Nominal kesit, lastiğin yanaklar arasında kalan en geniş bölümüdür.Lastikte yazan 65 sayısı kesit oranıdır. Yanak genişliğinin lastik taban genişliğine oranını ifade eder. Nominal kesit oranı, lastik yüksekliği lastik genişliğinin yüzde 65 kadarı demektir. Lastikte bulunan “R” harfi lastiğin radial (telli) olduğunu belirtmek için kullanılır. “-“ sembolü veya “D” harfi bulunan lastikler çapraz yapılı lastik olduğunu belirtir. Lastikte yazan 14 sayısı inch cinsinden jant çapını belirtmektedir. Lastiklerin üzerinde aşınma sınırına yaklaşıp yaklaşmadığını belirlemek için de belli bir işaret bulunur. Lastiğin üretim tarihi ay ve yıl olarak lastik üzerine yazılmaktadır. Alacağınız lastiklerin son 2 yıl içinde üretilmiş olmasına da dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim. Ayrıca lastiğin üretildiği ülke genellikle lastik üzerinde belirtilir. Lastiğimizin üzerinde başka harfler de yazıyor olabilir. Kısaca bunlardan da bahsedelim. TL: Tubeless, iç lastiksiz anlamına gelir. TT: Tube-Type (iç lastikli). RF: Rein-Force (güçlendirilmiş). XL: Extra Load (daha fazla yük).

Petlas Elegant PT311 175/65 R14 82T Yaz Lastiği Teknik Özellikler

● Kullanım Mevsimi : Yaz
● Kullanım Türü: Binek
● Jant Çapı (inch): 14
● Taban Genişliği: 175 mm
● Yanak Kalınlığı: 65

İhtiyacınız olan tüm yaz lastiklerine cimri.com’daki fiyat karşılaştırma ve incelemelerle bütçenize en uygun şekilde ulaşabilir ve tasarruf edebilirsiniz; unutmayın ki cimri.com tasarruf ettirir!

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery