track source
track source

Kapı & Pencere Hırdavatı

Kapı & Pencere Hırdavatı Fiyatları

4095 Ürün gösteriliyor.
Kapı & Pencere Hırdavatı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kapı & Pencere Hırdavatı modelleri ve Kapı & Pencere Hırdavatı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kapı & Pencere Hırdavatı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kapı Kolu, Kapı Zili, Menfez, Kapı, Sineklik & Cibinlik. 4095 adet Kapı & Pencere Hırdavatı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Doğanlar Fırat Yale Saten-Nikel Kapı Kolu
Doğanlar Fırat Yale Saten-Nikel Kapı Kolu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Doğanlar Rodos Krom Rozetli Oda Kapı Kolu
Doğanlar Rodos Krom Rozetli Oda Kapı Kolu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
System Diana Mab Aynalı Wc Kapı Kolu
System Diana Mab Aynalı Wc Kapı Kolu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kapı ve Pencere Hırdavatı

Hırdavat; bir ürünün üretim veya tüketim sürecinde, bozulmuş, yıpranmış ya da aşınmış ürünlerin yeniden kullanılabilmesi için yapılan her türlü işlemdir. Pencere ve kapı hırdavatı, bu ürünlerin standarttan daha işlevsel olması ve kullanırken oluşan veya oluşması ihtimaller dahilinde olan zararların önüne geçilmesi için kullanılan malzemelerdir. Pencerelerin ve kapıların sık bir şekilde açılıp kapanması yıpranma veya aşınmaya neden olur. Hırdavat malzemeleri bu sorunların önüne geçmek için kullanılır. İç ve dış mekan tasarımlarında mutlaka kullanılan kapı ve pencereler kullanım sahasına göre değişiklik gösterir. Değişen dekorasyon anlayışlarına göre kapılar ve pencereler üretildiği materyalden modeline çeşitlilik gösterir. Hırdavatsız tek başına kullanılmaları mümkün değildir. Kapı hırdavatı; kapıların işlevselliğini arttıran ve görünüm açısından estetiklerini tamamlayan ürünlerdir. Kapı kolu, kilit sistemi, kapı hidroliği, menfez gibi ürünler bunlardan bazılarıdır. Pencere hırdavatı da pencerelerin daha kolay ve güvenli kullanılmasını sağlayan malzemelerdir. Pencere kolu, güvenlik mandalı, menteşe, pervaz, ispanyolet gibi ürünler kullanılır.

Kapı ve Pencere Hırdavatı Çeşitleri

Yaşam alanlarında, ofis ve iş yerlerinde tasarımın önemli parçalarından olan kapı ve pencereler estetik ve işlevsel olarak tasarlanır. Kapıların tamamlayıcı malzemelerinden biri kapı kollarıdır. Kapı kolları işlevsel olarak açılıp kapanmayı sağlayan kapı malzemesidir ve üretiminde farklı materyaller bulunur. İç oda kapılarında genellikle şık tasarımlı barelli modeller kullanılır. Ayrıca evlerde ve iş yerlerinde nikel kapı kolları da kullanılır. Odalar dışında evin tuvalet, banyo, mutfak kapılarında kullanılmak üzere tasarlanmış şık modeller dekorasyonu tamamlar. Kapı modeline göre beyaz, siyah, krom, bronz veya antik renk alternatifleri bulunan modeller de vardır. Kapıların tamamlayıcı ürünlerinin en başında kapı kolu gelirken güvenliği sağlamak için ise kilit sistemleri kullanılır. Bu kilit sistemleri tek taraflı veya çift taraflı olur. Çift taraflı kilit sistemleri genellikle oda kapılarında bulunurken; tuvalet ve banyo kapılarında tek taraflı kilit sistemi kullanıcıların tercihidir. Ofis, apartman, okul, otel, alışveriş merkezi gibi toplu olarak kapı kullanılan yerlerde kapının otomatik kapanmasını sağlayan kapı kapatıcılar bulunur. Bu kapı malzemesi güvenlik ve ısı kaybını önlemek için kullanılır. Dairelerdeki çelik kapılarda kullanılan kademeli emniyet kelepçesi güvenliğin korunmasını amaçlar. Emniyet zinciri olarak tasarlanan kapı aksesuarı sayesinde kapıyı açmadan önce kontrol sağlanır. Kapı tamponu kapıların arkasına konan ve kapıların aşırı açılmasını, çarpmasını önleyen malzemedir. Ayrıca kapının belli bir seviyeye kadar açılmasını ve orada durmasını sağlayan kapı tutucuları da kullanılan malzemeler arasındadır. Farklı birçok amaca hizmet eden kapı ve pencere malzemeleri vardır. Süngerli kapı pencere bandı bunlardan biridir. Kapı ve pencere pervazlarında kullanılan bu malzemeler özellikle soğuk havalarda dışarıdan gelen soğuğun engellenmesi için kullanılır. Kapı ve pencerelerde bulunan boşluklar kendinden yapışkanlı olan bu ürün kullanılarak hava geçişi engellenir. Tek kanat açılımlı olan pencerelerde kullanılan kollar pencere kanatlarının açılıp kapatılmasını sağlar. Ayrıca tuvalet ve banyo pencerelerinde vasistas pencere denilen yatay çalışan çeşit kullanılır. Pencere kilit sistemini tamamlamak için ise pencere ispanyoletleri kullanılır ve bu parçalar pencerelerde kullanılan kilit sisteminin devreye girmesini sağlar.

Kapı ve Pencere Hırdavatı Fiyatları

Küçük dokunuşlar ile kapı ve pencerelerde kullanılacak hırdavat malzemeleri ev dekorasyonuna renk katar. Kullanılacak ürünlerin nikel, plastik, pirinç, porselen veya ahşap materyallerden üretilmiş olması; modellerde fiyat seçeneklerini belirleyen unsurlar arasında yer alır. Ürünler; tasarım ve kullanılan malzemelerden kaynaklı ortaya çıkan farklara göre fiyatlandırılır. Ürünün kalitesi, kullanılacağı yer, modeli veya rengi fiyatlandırmada farklılık göstermesine yol açar. Pencere ve kapı hırdavat malzemesi alırken fiyatla birlikte ürünün ihtiyaç ile uyumluluğunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Çelik bir kapı kolu ile ahşap bir kol arasında fiyat farkı olabilir. Daha dayanıklı olan çelik içerikli ürünler yüksek fiyatlı olabilir. Malzemelerin kullanılacağı yere göre ürün seçilir. Kapı kolu seçerken kapının açılma yönüne uygun modeli tercih edebilirsiniz. Kapılarda kullanılan kapı kompenatları da tasarım olarak farklı kategoride üretilmesinden kaynaklı fiyat olarak yüksek olabilir. Bu nedenle bütünlük sağlayan modeller belirlenir ve fiyat araştırması o doğrultuda yapılır. İhtiyacı doğru belirlemek ve iyi bir fiyat analizi yapmak için cimri.com’a girerek ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Kapı ve Pencere Hırdavatı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hırdavat malzemesi veya kapı malzemelerini satın alırken en doğru ürünü seçmek için hangi çeşit hırdavat malzemesine ihtiyaç olduğunu bilmek gerekir. Birçok kriteri göz önünde bulundurmak önem taşır. Marka veya model tercihi yaparken ürünün uyumluluğunu kontrol etmek doğru ürünü bulmayı sağlar. Ürünü alırken boyut, ağırlık veya şekline dikkat edebilirsiniz. Kapı ve pencerelerin kolay açılmasını sağlayan menteşe tercih ederken ürünün kullanıldığı yöne göre tercih edebilirsiniz. Ayrıca menteşenin kalınlığı veya ebatı göz önünde bulundurularak tercih edilmesi kullanıcıların montajını yaparken zorlanmaması için önemlidir. Kapı ve pencere kolu ihtiyacınız varsa boyutuna dikkat etmeniz gerekir. Kilit sistemi değiştirecek iseniz boyutuna veya rengine dikkat edebilirsiniz. Farklı boyutlarda olma sebebiyle kullanılacak alanın derinliği, eni ve boyu da dikkate alınmalıdır. Hırdavat malzemesi satın alırken ürünlerin kullanım yeri, ölçüsü, genişliği, rengi ve hangi materyal kullanılarak yapıldığına dikkat edebilirsiniz. Tüm bu detayları öğrenerek dilediğiniz ürün çeşidini satın alabilirsiniz. Metal ürünler uzun vadede eskime ve yıpranma yapmayacağı için tercih edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery