Güvenlik Sistemleri Adaptör

Güvenlik Sistemleri Adaptör Fiyatları

75 Ürün gösteriliyor.
Güvenlik Sistemleri Adaptör fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Güvenlik Sistemleri Adaptör modelleri ve Güvenlik Sistemleri Adaptör fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Güvenlik Sistemleri Adaptör kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, S-Link, Platoon, Mervesan, Valx. 75 adet Güvenlik Sistemleri Adaptör fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Güvenlik Sistemleri Adaptör Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Güvenlik Sistemleri Adaptör markası:

En Çok İncelenen Güvenlik Sistemleri Adaptör Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Güvenlik Sistemleri Adaptör Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 75 Güvenlik Sistemleri Adaptör modeli içerisinde en ucuz Güvenlik Sistemleri Adaptör fiyatı 9.37 TL iken, en yüksek Güvenlik Sistemleri Adaptör fiyatı 529.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Güvenlik Sistemleri Adaptör fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Güvenlik Sistemleri Adaptör fiyatı ise 117.09 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Güvenlik Sistemleri Adaptör Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Güvenlik Sistemleri Adaptör

Kameralı güvenlik sistemleri iç ve dış mekanlarda kurulum yapılan alanın emniyetini sağlamak için kullanılır. Güvenlik sistemi ekipmanları arasında görüntünün kaydedilmesi için kamera kayıt cihazlarının kullanımına ihtiyaç duyulur. Kamera kayıt cihazları belirli bir elektrik akımı ile çalışır. Günümüzün gelişen teknolojilerin de güvenlik sistemlerinde kullanılan ürünlerin çeşitliliği oldukça fazladır. Güvenlik kameralarında kaydın sağlıklı gerçekleştirilebilmesi için enerji ihtiyacının sürekli şekilde karşılanması gerekir. Elektrikli ürünlerde elektrik ihtiyacı adaptör  adı verilen cihazlar ile karşılanır. Güvenlik kamerası adaptör çeşitleri 220 volt enerjiyi kameralara 12 volt olarak aktarmaya yarar. 1 amperden, 30 ampere kadar farklı güçlerde adaptör çeşitleri piyasada yer alır. Güvenlik sisteminde yer alan kamera sayısına göre adaptörlerde tercih edilecek amper değerleri farklılık gösterir. Güvenlik kamerası adaptör modelleri sanayi ve ev tipi olarak farklı tasarımlarda uygun malzemelerden üretilmiştir. Sanayi tipi ürünlerde trafolu sistem bulunur ve metal kasa içerisinde yerleştirilmiş elektrik düzeneği ile kameralara yeterli seviyede enerji akımı gerçekleştirilir. Ev gibi kapalı alanlarda daha az sayılarda kullanılan güvenlik kameraları için ise tek uçlu, plastik kasalı ürünlerin üretimi yapılmıştır.

Güvenlik Sistemleri Adaptör Modelleri ve Özellikleri

Güvenlik sistemlerinde kamera kayıt cihazlarının işlevini yerine getirebilmesi için enerji ihtiyacının karşılanması gerekir. Elektrikli ürünlerde enerji ihtiyacının karşılanması ve batarya, pil, akü gibi parçaların kullanıma hazır hale getirilebilmesi için adaptör seçenekleri kullanılır. Adaptörler kullanım yapılacak ürünün özelliklerine göre farklı teknik detaylara sahiptir. Kamera kayıt cihazı adaptörü çeşitleri güvenlik sistemi içerisinde yer alan kamera sayısına göre farklı güçlerde üretilir. Gece ve gündüz görüş kameralarında enerji ihtiyacı yaklaşık olarak her bir kamera için 1 - 2 amperdir. Kamera adaptörleri ana hat üzerinden gelen 220 volt enerjiyi kamera için gerekli 12 volt enerjiye dönüştürür. Ayrıca 24 V elektrik akımı sağlayan alternatifler de mevcuttur. Güvenlik kamerası adaptörü çeşitleri kullanım yapılacak sistemin özelliklerine göre farklı tasarımlarda üretilmiştir. Sanayi tipi ve ev tipi adaptör çeşitleri birçok marka tarafından üretilmiş olup sanayi tipi adaptörler genellikle metal kasalıdır. Sahip olduğu amper değerine göre çeşitli sayılardaki kameralara enerji akımını sağlar. Kasalı adaptör seçenekleri arasında geniş tasarımlı veya ince tasarıma sahip ürün alternatiflerini bulmak mümkündür. 12 V 10 A güvenlik kamerası adaptörü bir kameranın yaklaşık 1,5 - 2 volta kadar elektrik kullanımı yaptığı düşünülürse 8'li güvenlik kamera sistemlerinde kullanıma uygundur. Güvenlik kamera adaptörlerinde 1 amper ile 30 amper değerleri arasında seçenekler vardır. Ev gibi kapalı mekanlarda kamera adaptörü çeşitlerinden kameraya uyumlu, plastik kaplı ve tek girişli modellerin daha fazla kullanıldığı görülür. Tek girişli adaptör çeşitlerinde kameranın adaptör girişine uygun özelliklerde uç alternatifleri bulunur. Metal kasalı adaptör seçenekleri arasında bulunan 24 volt adaptörler genellikle yüksek akım ve kısa devre korumalıdır. Güvenlik sistemlerinde düzenli olarak kaydın sağlanması için kullanılan adaptörün kalitesi oldukça önemlidir. Sanayi tipi metal kasa ve kabinli adaptör çeşitlerinde elektrik girişi genellikle cam sigorta ile korunur ve herhangi bir şase durumunda sigorta atarak adaptör ve kamera sistemi hasara karşı korunmuş olur. Adaptörler şerit ledlerin ve güvenlik kamera sistemlerinin enerji ihtiyacını karşılamaya uygundur.

Güvenlik Sistemleri Adaptör Fiyatları

Güvenlik sistemleri içerisinde yer alan ürünlerin çalışabilmesi için gerekli elektrik ihtiyacının karşılanması sağlayan adaptör çeşitleri üretilmiştir. Adaptörler kullanım yapılacak kameraların sayısına ve özelliğine göre farklı teknik detaylara sahiptir. Kamera adaptör çeşitleri birçok marka tarafından üretilerek değişen fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Güvenlik kamerası adaptör fiyatları ürünün markasına ve özelliğine göre değişkendir. 12 V adaptörler 24 V adaptör çeşitlerine göre uygun fiyatlıdır. 1 ile 30 amper değerleri arasında değişen özelliklere sahip adaptör çeşitlerinde amper değeri yükseldikçe fiyat artar. 12 V 1 A adaptörler en uygun fiyatlı ürünlerdendir. Plastik malzemeden üretilmesi ve tek kamera için kullanıma uygun olması fiyatın ekonomik olmasında etkilidir. Metal kasalı adaptör çeşitlerinde amper değerlerine ve volt değerlerine göre ürünün fiyatı değişir. Koruma özellikli ürünlerin fiyatı daha maliyetli olmasına rağmen uzun vadede güvenlik sistemine ve adaptöre gelebilecek hasarı engellediği için bütçeden tasarruf etmeye yardımcıdır. 

Güvenlik Sistemleri Adaptör Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yaşanılan alanlarda, işyerlerinde kişilerin ve mekanların emniyeti için güvenlik sistemlerinin kullanımı yapılır. Güvenlik sistemleri günümüzde gelişen teknolojilerle birlikte daha ileri seviyelerdedir. Güvenlik sistemleri içerisinde birçok ekipman parçasına ihtiyaç duyulur ve en önemli güvenlik ürünleri arasında kameralar yer alır. Kameralar ile düzenli olarak kayıtlar yapılarak güvenlik sistemi kullanılan alan sürekli takip edilebilir. Kameraların işlevini yerine getirmesinde kullanılan adaptörün özellikleri önem taşır. Adaptör seçiminde öncelikle kaç adet kamera için kullanım yapılacağına karar verilmelidir. Tek kameralar için kullanılan adaptör çeşitleri ile çoklu kamera sistemlerinde kullanılan adaptörler farklı özelliklerdedir. Adaptör tercihi yapılırken sisteme uygun amper değerlerine sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Kısa devre ve yüksek akıma karşı dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi adaptörü ve kamera sistemini olası arızalara karşı korur. Adaptörlerde 12V, 24V ve 1 ile 30 amper değerleri arasında değişen güç seçenekleri mevcuttur. Güvenlik kamerası adaptör özellikleri, kullanım yapılacak kameralar ile uyumlu olduğu takdirde sağlıklı sonuçlar elde edilebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery