GÜVENLİK KAMERASI MONTAJ APARATI NE İŞE YARAR?

Güvenlik insanları nen temel ihtiyaçlarından biridir. Yaşanılan ortamlarda güvenlik zafiyeti yaratabilecek riskler belirlenmesi gerekir. Daha sonra bu risklerin olasılığını azaltmak için gerekli güvenlik önlemleri almak gerekir. Güvenlik görevlisi istihdam etmek bu önlemlerin başında gelir. Güvenlik görevlisinin işini kolaylaştıracak çözümler vardır. Alarm cihazları takmak bunlardan biridir. Bir diğeri ise güvenlik kamerası takmaktır.

Everest, Speed, Balandi, S-Link marka güvenlik kamerası aparatları, en ucuz fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.

Güvenlik kamerası nedir?

Güvenlik kamerası iç ve dış ortamlara takılabilir. Analog ve dijital modelleri vardır. Analog modellerin çözünürlüğü düşüktür. Dijital ya da IP kameraların ise çözünürlüğü yüksektir. Merkezi bir kayıt cihazın bağlanan farklı sayıda kameralar güvenlik görevlilerine anlık veya geriye dönük bilgi sağlar. Güvenlik kameraları gece ve gündüz kayıt yapabilir. Gece görüş kameraları dış ortam aydınlatmasına ihtiyaç duymadan görüntü almayı başarabilir. Güvenlik kameralarının çalışması için elektrik ve data kablolaması gereklidir. Kablolama güvenlik kamera projelerinin ana maliyet unsurları içinde yer alır. Kablolama ve kamera dışında ihtiyaç duyulan bir diğer malzeme ise güvenlik kamerası montaj aparatıdır.

Güvenlik kamerası montaj aparatı nedir?

Güvenlik kamerası montaj aparatı metal veya plastikten üretilir. Farklı boy ve şekilde bulunur. Bu ekipman montaj yapılacak yerin fiziksel durumuna göre çeşitlilik gösterir. Örneğin kışın sert geçtiği ve hava sıcaklığının çok düştüğü yerlerde çok kar yağar. Buzlanma olur. Buralarda dış ortamda konumlandırılmış kameraların görüş açısı biriken kar veya buzdan dolayı kapanabilir. Bu engelin aşılması ve kameranın sağlıklı çalışması için ısıtıcılı muhafaza özellikli güvenlik kamerası montaj aparatı kullanılır. 12 Volt elektrik ile ısıtma sağlar. Bu cihazlar aynı zamanda suya ve neme karşı da dirençlidir.

Ayrıca kameranın görüntü alacağı açı ile sabitlemenin yapılacağı zemin açıları arasında problem veya kısıtlama olabilir. Bu durumunda L tipi metal ayak kullanılır. İç ortamlarda tavan tipi dome kameralar kullanılabilir. Bu kameraların montajı için tavan montaj aparatı kullanılabilir. Sade metal ayak ya da kısa tip plastik ayak diğer aparat çeşitleri arasında sayılabilir.

https://www.cimri.com/guvenlik-kamerasi-montaj-aparati