Marka
Wacom
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bilişim ve teknoloji çağının en güzel icatlarından biri; kendi küçük işlevi büyük grafik tabletlerdir. Grafik tabletle çizim yapmak son yıllarda sadece tasarımcıların değil, büyük-küçük her çizim meraklısının ilgisini çekmektedir. Siz de bu çizim tabletlerinden edinmek istiyorsanız, Wacom, Uc-Logic, Trust, Waltop gibi markalara ait en kaliteli grafik tablet çeşitlerini Cimri.com’dan uygun fiyat avantajıyla alabilirsiniz.

Grafik Tablet Nedir?

Profesyonel grafik çizimi, resim çizimi ve boyanması, animasyon yapımı, 3D modelleme, fotoğraf düzenleme gibi konularda kullanılan dijital bir alettir. Stylus adı verilen grafik tablet kalemi ile ekranda çizim ve boyama yapılabilmesi sayesinde diğer tabletlerden ayrılır.

Farklı kalınlıkta uçlara sahip stylus grafik kalemi çizim esnasında basıncı algılamanın yanı sıra, kalemin açısını algılama yeteneğine de sahiptir. Bu yüzden mouse ile bilgisayarda yapılan çizimler ile grafik tablette yapılan çizimler arasında çok büyük farklılıklar vardır.

Grafik Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Marka, model, üretim tarihi gibi klasik seçim noktalarının haricinde, en çok kalem seçimi önemlidir. Hassaslık seviyesi yüksek olan kalemler verimi artıracağından bu seçime dikkat etmelisiniz. Önemli diğer noktalardan biri de ekran çözünürlüğüdür. Yüksek çözünürlük teknolojik aletlerin kalitesinde çok önemli bir yer tutar. Alacağınız tabletin çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, kalitesi o kadar yüksek demektir. Tablet araştırması yaparken raporlama hızı terimini fark etmişsinizdir. Raporlama hızı; stylus kalemin tablete değdirilişi ile ekrana ilettiği süre arasında geçen zaman dilimidir. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de bu raporlama hızıdır. Raporlama hızı ne kadar yüksek olursa, o kadar yüksek verimde çalışırsınız.

Kullanım amacınızın ne olduğu da seçim detaylarından biridir. Eğer çizim, fotoğraf biçimlendirme ve üzerinde oynamalar yapmanın size yetmeyeceği fikrinde iseniz, CAD vb çalışmalar için daha yüksek işlemcili ve hafızası güçlü modellerden grafik tablet seçimi yapabilirsiniz. En güzel çizimleri yapmanız için, belirttiğimiz grafik tablet bilgilerine dikkat etmeli ve seçiminizi bu yönde yapmalısınız.

Bir ressamın tablosuna can vermesi gibi, doğru bir seçim; size başka bir dünyanın kapılarını aralayacaktır. Unutulmaması gereken grafik tablet yararlarından biri; çok fazla mouse kullanan kişilerde oluşan bilek hastalıklarından sizi korumasıdır.