track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Göğüs Pedi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Göğüs Pedi markası:

En Çok İncelenen Göğüs Pedi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Göğüs Pedi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 134 Göğüs Pedi modeli içerisinde en ucuz Göğüs Pedi fiyatı 8.9 TL iken, en yüksek Göğüs Pedi fiyatı 538.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Göğüs Pedi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Göğüs Pedi fiyatı ise 43.36 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Göğüs Pedi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Göğüs Pedi

Emzirme dönemlerinde bebeği emzirmekten kaynaklı olarak günün herhangi anında memelerden süt damlayarak kıyafete bulaşabilir. Bu da istenmeyen görüntüye, ıslaklığa sebebiyet verir. Bunun için göğüs pedi kullanarak durumun önüne geçilebilir. Bu süt kokuya, neme ve lekeye sebep olduğundan göğüs pedi kullanmak avantajlı olacaktır. Piyasada farkı isimlerle anılıyor olsa da en yaygın ismi göğüs pedidir. Özellikle emzirme dönemlerinde göğüsler süt sızdırabilirler. Bunun önüne geçmek için göğüs pedi kullanılır. Kadın hormon sistemiyle ilgili olarak, anne kişisi ağlayan bir bebek duyduğunda veya bebek kokusu aldığında bu uyarıcılar hormonları tetikleyebilir. Hormonların tetiklenmesi sonrası vücutta süt üretimi gerçekleşebilir ve emzirme gerçekleşmezse bu durum elbiselere bulaşmasıyla sonuçlanabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için ideal çözümlerden biri olan göğüs pedi, farklı ölçülerde olan kadınlar için uygun olarak üretilmektedir. Göğüs pedleri tek kullanımlık olarak bulunabildiği gibi, yıkanabilir şekilde üretimi yapılmış olanlar da mevcuttur. Tek kullanımlık pedleri tekrar tekrar kullanmamak gerekir. Bu, cilt enfeksiyonuna sebebiyet verebilir.

Göğüs Pedi Modelleri ve Özellikleri

Kadınların emzirme dönemlerinde karşı karşıya kaldıkları durumlardan birisi de sütün sızıntı yapması durumudur. Bebeği emzirdikten sonra göğüslerde süt kalabilir. Bundan dolayı emzirme tamamlandıktan sonra sızıntı durumu yaşanabilir. Sadece emzirme sonrası değil, bunun dışında da hormonların tetiklenmesiyle annelerde gün içerisinde de bu durum görülebilmektedir. Bunun önüne geçmek için göğüs pedi kullanımı söz konusu olur. Emzirme dönemindeki anneler için tasarlanmış olan gümüş göğü pedi orijinal gümüşten yapılabilir. Bazı markalar 925 ayar gümüşten ve %100 el işçiliği ile bu ürünleri üretmektedir. Emzirme döneminde hassaslaşan göğüs ucunu korumak için ideal seçeneklerden biridir. Nikel içermeyenleri yaygın ve tercih edilenler arasındadır. Kullanımı kolay olmak ile beraber, istenilen zamanda ve yerde kullanılabilir. Ayrıca sürtünmeyi de engellediği için tahriş olma durumunu da ortadan kaldırmasından ötürü tercih edilebilir. Anne sütünün tadına veya kokusuna herhangi bir etkisi yoktur. Krem kullanımı gerektirmediğinden bulaşma problemi de yaşanmaz. Hamilelik döneminde de, son iki hafta itibari ile kullanılabilir. Gümüşe karşı alerjen reaksiyonlar gösteren vücutlar için kullanımı uygun değildir. Göğüs pedi fiyatları kullanıcıların araştırdıkları soru işaretlerinden biridir. Bu noktada farklı üreticilerin, markaların farklı fiyatlandırma politikası olabilir. Alerjen olmayan özellikte, tene uygun göğüs pedi tercih edilebilir. İnce göğüs pedinin en önemli özelliği varlığını unutturacak cinsten olmasıdır. Ultra ince ve emici yapılarıyla kullanımda avantaj sağlarlar. Özel polimer yapıları sayesinde sızıntı durumunda yaptığı emiş ile sızıntıyı pede hapseder. Bundan ötürü fazla sızıntı olması durumunda dahi şeklini koruyabilir ve kıyafet üzerinden belli olma ki bu özelliğinden dolayı tercih edilesidir. Göğüsleri tam kavrayabildiği için farklı bedenlerdeki göğüslerde de kullanılabilir. Tek tek paketlendiği için çantada rahatça taşınabilir. Göğüs pedi 100’lü olarak da satışta bulunmaktadır. Paket içerisinde ambalajlı olanları daha sonradan az adette çantaya konarak taşınabilir ki bu, kullanıcısına taşıma açısından kolaylık sağlar. Jelli göğüs pedi özel yapısıyla birlikte akıntı durumunda sıvıyı emerek pede hapseder. Dış yüzeyi nefes alıp sıvı geçirmediği için kuruluğu daha iyi hissettirir. Jelli yapısı sayesinde tahrişi önler.

Göğüs Pedi Kullanımı

Akıntıyı hapseden göğüs pedlerinin kullanımı aslında oldukça basittir. Pedlerde genellikle yapışkanlı bantlar bulunur. Bu bantların üzerinde yapışkan özelliğini kaybetmemesi adına ambalaj bulunur. Bu ambalaj açılarak göğse yapıştırılmak suretiyle yerleştirme yapılır. Emzirme sütyenleri ve günlük kullanımdaki sütyenlerle uyumludur. Göğüs pedi takıldıktan sonra üzerine sütyen giyilir. Göğüs pedlerine sızıntı olması durumunda uzun süre nemli kalmasına izin verilmemelidir. Gün içerisinde gerekli kontrolleri sağlayarak ıslaklığın hissedilir hale gelmesi durumunda değiştirerek yenisi takılmalıdır. Ped yapışkanlıysa tutup çekerek kolayca çıkacaktır ve arından yenisi takılabilir. Gümüş göğüs pedleri emzirme vakitleri dışında meme ucunu kapatmak suretiyle kullanılabilir. Emzirme sütyeni ile koruyucu sabitlenir. Kullanımı rahat ve kolaydır. Silikon göğüs pedi de kullanıcıları tarafından ilgi gören pedlerdendir. Silikon özelliği sayesinde göğüsleri destekler ve göğüs ucunun belli olmasını engeller. Ev dışarısında vakit geçirildiği zamanlarda yedek göğüs pedi taşınması, ihtiyaç halinde yardımcı olacaktır. Bu yüzden tek tek ambalajlanmış olanlar hijyen açısından da kolaylık sağlar.

Göğüs Pedi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Göğüs pedi satın alırken bu pedlerin aynı zamanda göğüs ucu koruyucu olarak da kullanıldığını düşünüldüğünde cildi tahriş etmeyen özelliklerdeki tercih edilmelidir. Ciltte herhangi tahrişe yol açmaması için, jelli olanlar, gümüş olanlar veya silikon olanlar kullanılabilir. Cilt hassasiyeti yoksa bunlar dışındakiler de kullanılabilir. Hassasiyet yaşanması durumunda uygun kremlerle rahatlama sağlanabilir. Göğüs kalkanı olarak da anılan göğüs pedlerini satın alırken göğüs ölçülerine uygun olanları tercih edilmelidir. Aksi durumda sütle dolan memelerde rahatsızlığa sebebiyet verebilir. Sosyal hayatla haşır neşir olanlar için yedek taşımak elzemdir. Bu noktada 100’lü paketler tercih ediliyorsa içerisinde tek tek ambalajlanmış olan pedler varsa tercih edilebilir. Ambalajlı yapısı sayesinde hijyenle çantada tekli olarak taşıma yapılabilirken bu hem yükten kurtaracakken hem de hacimsel anlamda kolaylık sağlar. Bu noktada ambalajlı değillerse kullanıcı hijyeni sağlamalıdır. Bir poşet içerisinde muhafaza ederek çantaya konabilir. Farklı sitelerde göğüs petlerini araştıran kullanıcılar cimri.com üzerinden birçok markayı ve ürünü kolayca kıyaslama yaparak tercihte bulunabilirler.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery