track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Göğüs Pompası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Göğüs Pompası markası:

En Çok İncelenen Göğüs Pompası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Göğüs Pompası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 121 Göğüs Pompası modeli içerisinde en ucuz Göğüs Pompası fiyatı 13.17 TL iken, en yüksek Göğüs Pompası fiyatı 3249.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Göğüs Pompası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Göğüs Pompası fiyatı ise 281.04 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Göğüs Pompası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Göğüs Pompası

Bebeklerin ilk 6 ay yalnızca anne sütüyle beslenmesi oldukça önemlidir. Bundan sonraki süreçte de 2 yaşına kadar ek gıdalarla birlikte anne sütüne devam edilmesi önerilir. Bu yüzden bir anne için de bebeğiniz beslemek oldukça önemlidir. Yalnız bazı sebeplerden dolayı bebeğinizi fiziksel olarak beslemeniz her zaman mümkün olmayabilir. Mesela çalışan bir anneyseniz bebeğinizi beslemek için her zaman yanında olamayabilirsiniz. Veya bebeğiniz emmemek konusunda ısrarcı olabilir. Bu durumda bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişimini sağlayacak anne sütünü ona vermeniz hala mümkün. Göğüs pompası ile sağacağınız sütünüzü doğru sıcaklıkta muhafaza ettiğinizde onun için her zaman en doğru besin olarak sunabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlem göğsünüzün rahatlamasına ve göğüs kanallarınızın açılmasına yardımcı olur. Kullanma sebebiniz ne olursa olsun elinizin altında bulunacak bir göğüs pompası mutlaka işinize yarayacak ve size kolaylık bebeğinize sağlık sağlayacaktır.

Göğüs Pompası Çeşitleri

Göğüs süt pompasına ihtiyaç duyulan pek çok durum vardır. Bazı bebekler erken doğum veya yarık damak hastalığı gibi sebeplerden ememezler. Bazı anneler çalışıyordur ve her zaman bebeklerinin yanında olamazlar. Bazı annelerin sütü fazladır ve fazla sütün göğüs kanallarından boşaltılması gerekir. Buna karşın bazı annelerin ise sütü azdır ve göğüs kanallarının açılarak sütün dışarı çıkarılması gerekir. Hal böyle olunca tüm bu durumlar için ayrı ayrı olabilecek göğüs pompası modellerini tanımak ve aralarından iyi bir seçim yapmak hem bebeğinizin hem de sizin sağlığınız ve konforunuz açısından önemlidir. 

Elektrikli göğüs pompası özellikle göğüs ucu hassasiyeti olan kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Çünkü elektrikli pompaların emme gücü genelde ayarlanabilirdir ve bu yüzden hassas dönemlerinizde göğsünüze zarar vermeden anne sütü sağma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şarjlı göğüs pompası modelleri de tıpkı elektrikliler gibi çoğunlukla ayarlanabilir emme gücüne sahiptir. Bu sayede farklı ihtiyaçlara cevap verebilir. Şarjlı veya elektrikli pompaların çift taraflı olanlarını tercih etmeniz aynı anda iki memeden süt sağımı yapacağınızdan vücudunuzdaki hormon üretimini artırır. Bu sayede süt bezleriniz uyarılarak daha çok süt üretirsiniz. Ayrıca süt sağmak için zamanınız azsa veya sık süt sağmanız gerekiyorsa da şarjlı veya elektrikli pompalar sizin için daha uygun olacaktır. Sütünüz azsa manuel bir pompa tercih etmeniz daha faydalı olabilir. Kullanımı için daha fazla emek harcanması gerekse de gerekli miktarda sütü sağabilmenize yardımcı olacaktır. Girilmesi gereken zahmet göz önünde bulundurulduğunda manuel göğüs pompaları nadiren süt sağmaya ihtiyaç duyan anneler için daha uygundur. Manuel pompaların bir diğer avantajı da batarya gibi ekstra aksamlar barındırmadıklarından genelde hafif ve küçük olmalarıdır. Bebeğiniz için iş yerinizde veya bir seyahatte süt sağmanız gerekebilir. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak kolay taşınabilir bir model tercih etmeniz yerinde olacaktır. Bu modelleri çoğunlukla manuel pompalar arasında bulabilirsiniz. Elektrikli veya şarjlı değil de manuel çalışan bir pompa tercih edecekseniz modelin tek elle kullanılabilir olmasını isteyebilirsiniz. Bu kolay ve daha konforlu bir kullanım sağlayacaktır.

Göğüs Pompası Fiyatları

Göğüs pompası fiyatlarını etkileyen en önemli faktör süt sağma mekanizmalarıdır. Bazı pompalar manuelken bazıları elektrikle veya batarya ile çalışıyor olabilir. Her modelin eksileri ve artıları vardır. Bundan dolayı fiyatları da birbirinden farklı olacaktır.Elektrikle veya bataryayla çalışan bazı pompalar iki memeden de sağma işlemi gerçekleştirir. Bu tür ürünlerin fiyatları tekli ürünlerden daha pahalı olabilir. Bazı pompalar paket içinde ek olarak sütü depolamak için kaplar da barındırabilir. Bu gibi durumlar ürün fiyatına yansıyacaktır. Bunun dışında göğüs pompalarının farklı mecralarda satılmasının da farklı fiyatlara sahip olmaları üzerinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tüm mecraların talepleri ve işletim maliyetleri birbirinden farklı olduğundan ürünlerinde farklı fiyat tarifeleri uygularlar. Süt sağma pompaları farklı üreticiler tarafından imal edilir. Her üreticinin itibarı ve işletim maliyetleri farklı olduğundan aynı özelliklere sahip olsalar da iki farklı markanın ürünlerinin fiyatları birbirinden farklı olabilir.

Göğüs Pompası Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs pompası çeşitleri birbirinden farklı olduğundan satın alırken kendinizin ve bebeğinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Doğru seçimi yapmak için dikkat etmeniz gereken temel noktaları göz önünde bulundurmalısınız. İlk önce süt pompasına neden ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz. Bu bebeğinizden kaynaklı fiziksel bir sebep olabilir, sizden kaynaklı fiziksel bir sebep olabilir veya ikinizden bağımsız olarak uymak zorunda olduğunuz hayat şartları olabilir.

Süt pompası temelde anne sütü sağmak için göğse bağlanan bir makinedir. Bu yüzden hassas bir bölge olan göğüsün sağlığı oldukça önemlidir. Pompanın sütü sağarken göğüs dokusuna zarar vermeyecek nitelikte olması önemlidir. Bunun yanında hijyen hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu yüzden alacağınız ürünün kolay temizlenebilir bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Modelin çıkarılabilir parçalara sahip olması temizlenmesini kolaylaştıracaktır. Genelde plastik aksamlardan üretilen süt pompalarının zararlı kimyasallar içermemesi hayati önem taşır. BPA ve BPS bu çok zararlı kimyasallara örnek verilebilir. Bu ikisinden birini içeren ürün kesinlikle satın alınmamalıdır. Bunun yanında online bir mecradan alışveriş yaparken her ne kadar ürün açıklamalarını okusanız da daha önce tecrübe ettiğiniz bir alan değilse ürün seçiminde hata yapabilirsiniz. Bu yüzden sizden başka kullanıcıların yorumlarını okumak faydalı olacaktır. Sizinle benzer ihtiyaçlara ve benzer beklentilere sahip bir annenin yorumları sizin de daha isabetli bir karar verebilmenize yardımcı olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery