Emzirme ürünleri içinde en çok ihtiyaç duyulanlardan biri göğüs pedleridir. Sütyen içine yerleştirilerek kullanılan göğüs pedleri, annenin göğsünden akan fazla sütü absorbe ederek kıyafetlere bulaşmasını önler.

Göğüs Pedi Nedir?

Bir tarafı yumuşak pamuklu dokuda diğer tarafı sızdırma yüzeyde olan ve genellikle yuvarlak şekilli pedlerdir. Yeni doğum yapmış olan ya da emziren kadınların göğsünden akan fazla sütü emmek amacıyla kullanılırlar. Göğüs pedleri sütyen içine yerleştirilir. Bebek emzirileceği zaman çıkarılabilirler. Annenin süt miktarına göre göğüs pedi gün içinde değiştirilmelidir.

Göğüs Pedi Gerekli midir?

Hamilelik döneminde doğum sonrası anne için yapılan alışveriş kalemleri bazen çok da gerekli görülmeyebilir. Ancak göğüs pedleri anneye gün içinde büyük kolaylık sağlayan ürünlerdir. Annenin sütünün giysilerine akmasına engel olarak rahat hissetmesini sağlayan göğüs pedleri, ayrıca hijyenik bir kullanım avantajı da sunar. Bazen göğüslerin sürekli akan sütle aşırı derecede nemli kalmaları göğüs ucu çatlaklarına ve yaralara neden olabilir. Bunu önlemek için de göğüs pedi kullanmak önerilir.

Göğüs Pedi Nereden Alınır?

Göğüs pedleri, eczanelerde, anne bebek mağazalarında ve online mağazaların anne bebek kategorilerinde bulunabilen bir üründür. Uygun fiyatlarla göğüs pedi almak için farklı markalara ve geniş bir mağaza ağına kolayca erişebileceğiniz cimri.com’u tercih edebilirsiniz. Cimri mağazalarındaki göğüs pedi markalarının ürünlerinin fiyatlarını karşılaştırarak en ucuz göğüs pedini zahmetsizce bulup alabilirsiniz. Philips Avent, Bebedor, Weewell, Lansinoh, Wee, Mamajoo, Uni Baby, Kraft, Dalin, Chicco, Baby&Me, Bambino, Fresh’n Soft, Nuk, Happy Care gibi markaların göğüs pedlerini cimri.com mağazalarından inceleyebilirsiniz.