Marka
Sandisk
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Bileşenler kategorisinde bulunan flash bellekler, hem fiyatlarının diğer ürünlere göre olan uygunluğu hem de taşınabilirliği açısından sıkça tercih edilen bir ürün yerini almaktadır. Flash bellekler, veri depolama araçlarından birisidir ve birçok şeyi içine kaydederek yanınızda taşıyabilirsiniz. Flash bellekler, her tip bilgisayarda, oyun konsolunda ve daha pek çok yerde kullanıldığından, aynı zamanda da hız avantajı ile yanınızdan ayırmayacağınız bir cihaz olmaktadır. Cimri’de siz de işlerinize en uygun flash bellek modelini, Sandisk, Kingston, Toshiba, Philips gibi onlarca markanın içerisinden kolayca bulabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile hızlıca sahip olabilirsiniz.

  • Flash Bellek Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Küçük boyutları sayesinde her an yanınızda taşıyabileceğiniz ve verilerinizi saklayabileceğiniz flash belleklerin seçiminde de bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Flash belleğinizi en verimli şekilde kullanabilmek için yüksek kapasiteli bellekleri seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Yüksek kapasiteli verileri, örneğin müzik dosyaları ya da oyun gibi verileri depolamayı düşünüyorsanız, aynı oranda yüksek kapasiteye sahip flash bellekleri tercih etmeniz gerekmektedir. Flash bellek seçiminde kapasite ne kadar önemliyse bir diğer önemli unsur da flash belleğinizin hızı da aynı ölçüde önem taşımaktadır. Flash belleğinizin yazma hızı ve okuma hızı, veri kopyalarken ya da veriyi açarken önem taşımaktadır. Günümüzde işletim sistemlerinin farklılık göstermesi de flash bellek seçiminizi etkileyecek unsurlardan birisidir. Flash belleğinizin mutlaka işletim sisteminize uygun olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde, flash belleğinize aktardığınız dosyalarda kısmi kayıplar ya da bozukluklar yaşayabilirsiniz.

  • Flash Belleklere Nasıl Format Atılır?

    Flash belleğinizdeki verileri hızlı bir şekilde sonsuza kadar silmek istiyorsanız format atmanız gerekmektedir. Eğer Mac bilgisayar kullanıyorsanız, flash belleğinizi taktıktan sonra disk izlencesine girmeniz, flash belleğinizi seçerek sil seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Windows işletim sistemi kullanıcısı iseniz, flash belleği yine bilgisayarlarına taktıktan sonra, Bilgisayarım’dan flash belleği seçerek biçimlendirmeyi seçmeniz gerekmektedir. Biçimlendirme seçenekleri altındaki hızlı biçimlendirmeyi seçerek kolayca bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Siz de, işiniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, size en uygun flash bellek modellerini Cimri.com’da kolayca bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele hızlıca sahip olabilirsiniz.