iştirakidir.
543 - 543 TL (1 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Arçelik Tornado Ergo S 4920 Elektrikli Süpürge

543,00 TL (1 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Emiş Gücü 430 W
  • Filtre Hepa Filtre
  • Gürültü 72 db
  • Motor Gücü 1450 W
  • Toz Kapasitesi 3.5 lt
  • Ürün Tipi Toz Torbalı
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arçelik Tornado Ergo S 4920 Arçelik’in toz torbalı ergonomik elektrik süpürgesi Arçelik Tornado Ergo S 4920, ergonomik tutma kolu üzerindeki kumandasıyla temizlik yapmayı kolaylaştırıyor. Özel hava emiş sistemiyle, yüksek emiş güçlü sessiz temizlik sunan Tornado Ergo, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Arçelik Tornado Ergo S 4920’nin detaylarını incelememizde bulabilirsiniz.
Yazar: Ömer Balk 27/08/2015

Arçelik’in toz torbalı elektrikli süpürgesi Arçelik Tornado Ergo S 4920 test merkezimin konuğu oldu. İsminden de anlaşılabileceği gibi ergonomik tasarımıyla, temizliği kolaylaştıran elektrikli süpürge tutma kolu üzerinden kontrol edilebiliyor. 430 Watt emiş gücü sunan motorla donatılan süpürgenin gücü tutma kolu üzerinden ayarlanabiliyor. Anti alerjik toz torbası ve HEPA 12 filtreyle donatılan Arçelik Tornado Ergo S 4920, tozu torba içerisinde hapsederek tekrar ortama yayılmasını engelleyebiliyor.

Köşeli tasarımıyla süpürge tasarımlarına farklı bir bakış açısı getiren Arçelik Tornado Ergo’nun gövdesi darbelere karşı dayanıklı tasarlanmış. 4 farklı güç modunda çalışabilen süpürge, düşük gürültü seviyesiyle istediğiniz zaman temizlik yapabilmenize imkan tanıyor.  Arçelik Tornado Ergo’ya göz atmaya tasarımıyla başlayalım.

Tasarım

Siyah ve gri tonların kullanıldığı süpürgenin detaylarında kırımız rengi kullanılmış. Tutma sapı, ergonomik tutma kolu, hortum bağlantısı ve tuşlarda kırımızı detaylar ön planda. Gövdenin alt bölümü, siyah renkli plastikten üretilirken, gövde üzerindeki kapakta gri renk, arka bölümdeki tuşlarda da metalik gri rengi tercih edilmiş. Köşeli ve farklı bir tasarımın tercih edildiği süpürge de 4 adet küçük boyutlu tekerlek görev yapıyor. Süpürgenin gövdesinde kaliteli ABS plastik malzeme kullanılmış.

Gövdenin ön bölümündeki üst kapak üzerinde hortum bağlantı noktası bulunuyor. Arkaya doğru ilerlediğimizdeyse ekran ve kontrol paneli bizleri karşılıyor. Ekran üzerinde emiş gücü ve toz torbasının doluluğunu görebiliyoruz. Kontrol panelinin çevresindeyse kablo sarma tuşu ve güç tulu bulunuyor. Aslında ekran bu iki tuşla üst kapak arasına konumlandırılmış. Süpürgenin üst kapağı, ön bölümden açılıyor. Kapağın içerisindeyse özel kızak mekanizmasını kullanan toz torbası bulunuyor. Plastik plaka üzerindeki mekanizmaya yerleştirilen toz torbası kızağını çekerek, plaka üzerinden çıkarabiliyorsunuz. Arçelik Tornado Ergo S 4920’de kullanılan torba yıkanabiliyor. Torba dolduğunda panel üzerinde uyarı ışığıyla kullanıcıyı uyarıyor. Toz torbasının temininde Arçelik’in geniş bayi ve servis ağı sayesinde sıkıntı yaşamayacaksınız. Çünkü Arçelik süpürgelerin toz torbalarını her yerde rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Arçelik Tornado Ergo S 4920’in toz torbasının arka bölümünde, motora giden havayı filtreleyen motor koruma filtresi yer alıyor. Kapakla muhafaza edilen motor koruma filtresinde kartuşlu tasarım kullanılmış. Sünger filtreyi yuvadan çıkarıp, temizleyebiliyorsunuz. Yıkanabilen sünger filtrenin kuruduğundan emin olduktan sonra, süpürgeye takıp kullanabilirsiniz. Süpürgenin arka bölümündeki hava çıkış ızgarası kapaklı tasarıma sahip. Kapağın altındaysa, ilk olarak süngerden üretilen filtreyle karşılaşıyoruz. Sünger filtre yıkanıp, kurutulduktan sonra tekrar kullanılabiliyor. Arka kapak arkasında yer alan filtreyse, HEPA filtre. Arçelik Tornado Ergo S 4920’de kullanılan HEPA filtre, süpürgenin diğer filtreleri gibi yıkanabiliyor. Tornado Ergo’da kullanılan tüm filtrelerin suyla temizlenmesi ve kimyasal temizleyiciler kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Yatay ve dikey olarak park edilebilen Arçelik Tornado Ergo S 4920’de, metal teleskopik boru ve kaliteli hortum kullanılmış. Borunun boyunu istediğiniz gibi kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Kaliteli hortumun tutacak kısmı, süpürgenin ismindeki Ergo sözcüğünü işaret ediyor. Ergonomik tutacak bölümü üzerinde kontrol tuşları yer alıyor. Süpürgeyi açmak için açma-kapama tuşuna basmanız yeterli. Emiş gücünün kontrolü de + ve – tuşlarla ergonomik tutacak üzerinden yapılabiliyor.  Perde masa örtüsü ve koltuk gibi yüzeyleri temizlemek için ECO konumunu kullanabilirsiniz. Emiş gücünü bir kademe arttırdığımızdaysa, kilim ve benzeri yoğunluktaki yüzeylerin temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz. Süpürgenin üçüncü güç kademesinde parke ve sert zeminler için kullanıma uygun. MAX konumuysa, süpürgenin tüm emiş gücünü kullanmanıza imkan tanıyor. Halı ve sert zeminlerden daha yoğun zeminlere kadar, tüm zorlu yüzeylerde kullanım sunan MAX emiş gücü 430 Watt’lık tüm emiş gücünü kullanıyor. Ergonomik tutma kolu, kablosuz bağlantıyla süpürgeyi kontrol etmenizi sağlıyor. Pille çalışan ergonomik tutma kolunun pil yuvası, tutacağın iç bölümüne yerleştirilmiş. Arçelik Tornado Ergo S 4920 ile birlikte, fırçalı parke ve parke başlığı, kenar ve köşeler için dar ağızlı başlık, döşeme ve koltuk aksesuarı ve son olarak da perde gibi hassas yüzeylerin temizliği için kullanabileceğiniz toz fırçası geliyor.

Donanım ve Performans

Arçelik Tornado Ergo S 4920, maksimum 430 Watt’lık emiş gücüyle başarılı bir performans sunuyor. Toz torbalı elektrikli süpürgeye göre gayet başarılı bir performans sunan Tornado Ergo, 72dB’lik gürültü seviyesiyle sessiz kullanım sunuyor. 4 kademeli ayarlanabilir emiş gücüyle, farklı yüzeyleri kolayca temizleyebilmenizi sağlayan Tornado Ergo, emiş gücünün düşürülmesiyle daha sessiz çalışabiliyor. Hem gövde üzerinden hem de tutma sapı üzerinden kontrol edilebilen süpürge, ergonomik tasarımıyla, kullanıcıyı yormadan temizlik yapabiliyor. Tornado Ergo’da HEPA 12 filtre yer alıyor. Yüzde 99.5 filtreleme yapabilen HEPA 12 filtre, toz ve partiküllerin tekrar ortama yayılmasını engelleyebiliyor.

Toz torbalı süpürgelerde zamanla emiş gücü düşebiliyor. Toz torbasının dolması ve filtrelerin tıkanması gibi sorunlar performansı etkileyebiliyor. Arçelik Tornado Ergo S 4920’nin gösterge panelindeki toz torbası uyarı ışığı, torba dolduğunda uyararak performansın düşmesinin önüne geçiyor. Gösterge sayesinde süpürgenin torbasını sürekli kontrol etmek zorunda kalmıyorsunuz. Arçelik Tornado Ergo S 4920’nin yıkanabilir filtrelere sahip olması, maliyet açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Arçelik, kullanım sıklığına ve kullanılan alanlara göre her 5 toz torbası değişiminde filtrelerin temizlenmesini tavsiye ediyor. Eğer titiz bir kullanıcıysanız ve Tornado Ergo’yu uzun süreler kullanmayı düşünüyorsanız, 6 ayda bir filtrelere bir göz atmanızda fayda var.

Süpürge, ergonomik kullanım için özel tasarımlı ergonomik tutma koluyla geliyor. Tutma kolu, hortum ve teleskopik boru kaliteli malzemelerden üretilmiş. Aksesuarlardaysa biraz daha düşük kalitede plastik kullanılmış. Ancak temizliği engelleyici herhangi bir unsur teşkil etmiyorlar. Arçelik, Türkiye’deki en geniş bayi ve servis ağına sahip firma. Dolayısıyla süpürgenin bakım, yedek parça ve toz torbası gibi ihtiyaçlarını bulmakta zorlanmayacaksınız.

Sonuç

Arçelik Tornado Ergo S 4920 toz torbalı süpürge, şık ve ergonomik tasarımıyla temizlik için ihtiyacını olan tüm özellikleri sunabiliyor. 430 Watt’lık ayarlanabilir emiş gücü ve sesiz çalışması sayesinde tüm yüzeylerde istediğiniz zaman kullanabileceğiniz süpürge, HEPA 12 filtresiyle tozların yüzde 99.5’ini filtreleyerek dışarı atılmasını engelliyor. Temiz ve ferah bir ortam sunmayı başaran Arçelik Tornado Ergo S 4920 toz torbalı süpürgeyi, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da bulabilirsiniz. Cimri, cebinize çalışır.

Ömer Balk 27/08/2015
Arçelik Elektrikli Süpürgeler