• Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan ekmek kızartma makineleri, dilimlenmiş ekmekleri kolayca kızartabilmeye yarayan bir alettir. Gelişen teknoloji sayesinde ekmeğin her tarafının eşit miktarda kızarmasını sağlamaktadır. Kızartma işlemi bittiğinde ekmeği dışarıya çıkaran bir yay sistemini de içerisinde barındırmaktadır. Pratik ve hızlıca ekmeklerin kızarmasını sağlayan bu makineler Cimri’de; Tefal, Kenwood, Delonghi, Siemens, Bosch gibi onlarca markanın birbirinden farklı ve size en uygun ekmek kızartma makinesi modelleri ile bulunmaktadır. Ekmek kızartma makineleri, ekmek kızartma hazne sayısı ve güçleri ile farklılık göstermekte ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile size sunulmaktadır.

  • Ekmek kızartma makinesi nasıl kullanılır?

    Ekmek kızartma makineleri kullanım açısından oldukça basit ve kullanıcı dostu makinelerdir. Ekmek kızartma makinelerini kullanmadan önce, ekmeğinizin ne kadar kızarmasını istediğinize bağlı olarak makinenin ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Ardından, ekmekleri dilimleyerek ekmek kızartma makinenizin bölmelere yerleştirmeniz gerekmektedir. Ekmek kızartma makinenizin, kızartma ayarının yapılması; minimum kızartma için birinci seviyeyi, maksimum kıtırlığa ulaşmak içinse beşinci seviyeye ayarlamanız gerekmektedir. Ekmek kızartma makinenizin kolunu indirerek, ekmeğinizin istediğiniz kızarıklığa ulaşmasını beklemeniz gerekmektedir. Ekmek kızartma makineniz, ekmeğiniz hazır olduğunda kol geri atacak ve ekmeklerinizi dışarıya çıkaracaktır. Bu işlem tamamlandığında, ekmeğinizi alabilir ve ardından afiyetle yemeye başlayabilirsiniz!

  • Ekmek kızartma makinesi nasıl temizlenir?

    Ekmek kızartma makineniz kirliyse, koku yapma, duman çıkarma ve alev alma ihtimali bulunmaktadır. Aynı zamanda temiz olmayan bir ekmek kızartma makinesinde yapacağınız kızarmış ekmeklerin de lezzetine zarar verecektir. Bu nedenle ekmek kızartma makinenizi düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekmektedir. Temizliğe başlamadan önce ekmek kızartma makinenizin fişten çekiliği olduğuna ve soğuk olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Kaliteli bir lezzet ve makineden doğru verimi alabilmek için yaklaşık iki haftada bir ekmek kızartma makinenizin alt tarafındaki tablayı çıkartıp temizlemeniz gerekmektedir. Daha etkili ve efektif bir temizlik içinse, ayda bir kez iç kısmı da temizlenmelidir. Ekmek kızartma makinenizin alt kısmındaki tabla çıkarılıp temizlendikten sonra kurumaya bırakılmalıdır. Ekmek kızartma makinenizin içini temizlemek için kullanılmayan bir diş fırçası yardımıyla ekmek bölmesindeki yüzeyleri fırçalamanız gerekmektedir. Ekmek kızartma makinenizin dış yüzeyini ise nemli bir bez ile silmek yeterli olacaktır.

    Siz de mutfağınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun ekmek kızartma makinelerine, en ucuz fiyat seçenekler ile Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz!