Tost Makineleri

En Ucuz Tost Makineleri Fiyatları

617 ürün gösteriliyor.
Plaka Materyali
Kilitleme Mandalı
Yağ Toplama Haznesi
Güç İkaz Işığı
Çıkarılabilir Plaka
Plaka Kullanımı
Tost Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tost Makineleri modelleri ve Tost Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tost Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Taç, Modatools. 617 adet Tost Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Tost Makinesi Ne İşe Yarar?

Tost makineleri mutfakta kolay ve pratik bir şekilde, kızartma, ekmek arası gibi yiyeceklerin hazırlanmasına yardımcı olur. Tost makinelerinin içinde tostun yanı sıra tavuk, balık veya et kızartma da yapılır. Eğer siz de bir tost makinesine sahip olmak istiyorsanız Cimri.com yardımı ile Goldmaster, Vestel, Arçelik, Korkmaz, Tefal, Arzum, Fakir gibi onlarca kaliteli marka arasında karşılaştırma yapabilecek ve kendiniz ve aileniz için en uygun tost makinesini seçebileceksiniz.

Tost Makinesi Nasıl Çalışır?

Tost makineleri günümüzde 2 metal parçanın menteşe aracılığı ile tutturulması ve metal parçalara elektrik enerjisi ile ısı verilmesi ile çalışır.

Tost Makinesi Alırken nelere Dikkat Edilmelidir?

Tost makinesi alırken öncelikle kaliteye dikkat edilmesi gerekir. İsmi bilinen markaların makineleri alınırsa hem güvenlik açısından hem de sağlık açısından içiniz rahat edecektir. Aksi takdirde kalitesiz markaların ürünleri kanserojen madde içerebilir. Daha sonra dikkat edilmesi gereken husus, plakaların yani pişirme için kullanılan metal parçaların çıkarılabilmesidir. Yerinden çıkabilen metal parçalar daha kolay temizlenir ve size zaman kazandırır. Tost makinelerinin plakalarının hangi maddeden yapıldığı çok önemli bir husustur. Teflon ile yapılan kapaklar ilk başlarda sağlıklı ve yapışmaz olmasına rağmen zamanla aşınıp sağlıksız hale gelecektir. Bu yüzden tost makinesi alırken döküm plakaya sahip makineler almaya özen göstermek faydalı olacaktır. Ayrıca tost makinesinde olması gereken bazı ufak şeylerde vardır. Bunlar; fazla yer kaplamaması, tutma sapı olması, kilitleme mandalı olması, temizlik için ıspatulasının olması ve kablolarının kolay toplanabilmesi şeklindeki özelliklerdir.

Tost Makinelerinin Gücü Kaç Watt Olmalıdır?

Makinenizin hızlı bir şekilde ısınması için ve kaliteli tost ve ızgaralar yapabilmesi için gücünün yüksek olması gereklidir. 1800-2000 watt enerjiden başlayan ve daha yüksek güce sahip makineler tercih edilmelidir.

Tost Makinesinin Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğer tost makinenizin kapakları yerinden çıkmıyorsa biraz daha dikkatli olmalısınız. Öncelikle deterjan ve sünger ile tost makinesinin kapaklarını siliniz. Daha sonra temiz ıslak bir bezle deterjanı siliniz. Temizlik bittikten sonra kuru bir bez ile makinenin kapağını kurutabilirsiniz.