Doğrayıcılar / Rondolar

En Ucuz Doğrayıcılar / Rondolar Fiyatları

226 ürün gösteriliyor.
Hız Kademesi
Kapasite
Malzeme Bıçağı
Hazne Malzemesi
Ürün Çeşidi
Renk
Doğrayıcılar / Rondolar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Doğrayıcılar / Rondolar modelleri ve Doğrayıcılar / Rondolar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Doğrayıcılar / Rondolar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Modatools, Vestel. 226 adet Doğrayıcılar / Rondolar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan rondolar; et, soğan, maydanoz, domates gibi malzemeleri yemek yaparken doğramanızı kolaylaştırmaktadır. Soğan doğrarken gözlerinizin yanmasını engelleyecek rondolar aynı zamanda oldukça pratik ve kullanışlı aletlerden biridir. Aynı zamanda milkshake gibi içmekten de zevk alabileceğiniz içecekleri hazırlarken de kullanılabilmektedir. İstediğiniz hız kademelerine göre ayarlayabilir ve dilediğiniz malzemeleri doğrayıp karıştırabilirsiniz. Cimri’de Arçelik, Arzum, Tefal, Beko ve Philips gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun modellere ulaşabilir ve en ucuz rondolara kolayca sahip olabilirsiniz.

Rondo Nedir? Nerede Kullanılır?

Küçük ev aleti grubuna giren mutfak robotları (rondo), normal şartlar altında dakikalarca sürecek olan kesme, doğrama, dilimleme ve çırpma gibi yemek yaparken yaptığımız işlemleri anında birkaç saniye içinde yapabiliyor. Az yer kaplamasıyla dikkat çeken rondolar, mutfak robotunun yaptığı birçok işlemi yapabiliyor. Kokteyl mi hazırlayacaksınız, mama mı? Pasta mı yapacaksınız, ekmek mi? Bu sayılanların hepsini mutfak robotları yapıyor. Ancak cihaz karmaşıklaştıkça veya işlevsel kategorilere ayrıldıkça fiyatı da ona göre artıyor ya da azalıyor. Genel olarak aldığınız veya almak istediğiniz doğrayıcının bazı fonksiyonları ilginizi çekmiyorsa veya gereğinden fazla yer kapladığını düşünüyorsanız size en uygun mutfak robotları rondo ve blenderlardır.

Rondolar nasıl kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi ile doğrayıcılar, bilinen adı ile rondolar da gelişmektedir. Pek çok farklı marka ve modelin bulunması ile değişik kullanım alanlarına ve özelliklerine sahiptir. Modellerinin içerisinde hız ayarı bulunan ya da doğranacak olan gıdalara göre farklı aparatlara sahip olan modeller de seçim yapılırken göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanımından önce düz bir zemine yerleştirildikten sonra bıçakları kontrol etmeniz gerekmektedir. Önceden birkaç parçaya ayırdığınız ya da bütün halinde koyacağınız malzemeleri de kontrol ettikten sonra haznesinin içerisine malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur haznenin maksimum seviyesinin üzerinde malzeme yerleştirilmemesidir. Fişe taktıktan sonra kapağının kapandığından emin olmalı ve hız ayarını belirleyerek çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Doğrama işlemini tamamlayan rondolardan, malzemelerinizin bulunduğu hazneyi çıkarabilir ve dilediğiniz yemeği yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer kullanacağınız modelin haznesi bulunmuyorsa da, alt kısmına uygun bir kap ya da kase yerleştirebilir ve doğrama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Rondo Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Avantajları Nelerdir?

Rondo veya diğer adıyla doğrayıcı alışverişine çıkmadan önce onun hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. ‘’Onunla ne yapmak istiyorsunuz? Temizlemesi kolay mı?’’ gibi sorulara cevap aramanız lazım öncelikle. Dikkat etmeniz gereken şey; mutfak robotunun üzerinde, her işlem için farklı hız seçeneklerinin olduğudur. Gereğinden fazla hızlı bir ayar seçilirse veya fazla çalıştırılırsa besinlerinin istediğiniz kıvamda olmayabilir. Eğer ortalıkta kordon görmek istemiyorsanız, bazı modellerin tek tuşla kordon saklama özelliğinin de var olduğunu bilmek sizin için yararlı bir bilgi olacaktır. Rondonun en büyük avantajlarından biri de daha kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Huzurla bulaşık makinasında yıkayabilirsiniz. Ayrıca kullanırken mutfağınızda çok yer kaplamaz. Tezgahınızda asla dağınıklık oluşturmaz. Bunlar dışında mutfak robotundan daha az elektrik harcaması ve fiyatlarının daha uygun olması diğerlerinden daha çok bütçe dostu olduğunu gösterir.

Rondo İle Blender Arasındaki Fark Nedir?

Küçük ev aleti alırken en çok sorulan sorulardan biri olan ‘’Rondo ve el blenderı arasındaki fark nedir?’’ sorusunun cevabı çok basit. Eğer istediğiniz ve size yardımcı olmasını istediğiniz şey bebeğinize mama hazırlamak ya da çorba gibi bir şey ise size tavsiyemiz el blenderı. Ancak işinize yarayacak olan araç soğan, domates doğramak; salatalık, havuç, kabak vb. rendelemek ise tavsiyemiz rondodur.

Rondo, Doğrayıcı Fiyatları Nasıldır?

Kendinize en uygun doğrayıcıyı seçerken tabi ki tek kriteriniz işlevi değildir. Aynı zamanda bütçenize de uygunu seçmek istersiniz. Doğrayıcı fiyatları minimum 45TL ve maksimum 690TL arasındadır. Sinbo, Vestel, Arnica gibi tercih edilen ve bunlar gibi onlarca marka arasından birçok modele Cimri.com aracılığıyla ulaşabilir, hem bütçenizi koruyup hem de doğru satıcılarla iletişime geçebilirsiniz.