Boru İşletme Makineleri

En Ucuz Boru İşletme Makineleri Fiyatları

287 ürün gösteriliyor.
Boru İşletme Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Boru İşletme Makineleri modelleri ve Boru İşletme Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Boru İşletme Makineleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Nipel Tutucu, Boru Bükme Makinesi, Pafta Makinesi, Boru Pafta Kafası, Boru Temizleme Pompası. 287 adet Boru İşletme Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ridgid 33588 975 Kombo Yiv Açma Aleti
Ridgid 33588 975 Kombo Yiv Açma Aleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Boru İşletme Makineleri Nedir?

Genellikle inşaat sektöründe kullanılan boru işletme makineleri, bina, okul, hastane, restoran, alışveriş merkezi ya da havalimanı gibi inşaatlarda kullanılan boruların işlem yapabilmesi için kullanılan tüm makinelerin genel adıdır. Bazen borulara şekil vermek gerekmektedir. Bükme, eğme ya da açma gibi eylemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan makinelerdir. Bu sayede yapılan inşaat istenilene uygun olur ve proje çizimine göre şekillendirilir.

Boru İşletme Makineleri Nelerdir?

Metal boruların bağlantılarını ve iki boruyu birbirine bağlayarak daha uzun olmasını sağlayan nipel tutucu aynı zamanda atık ya da vananın tutulmasını da sağlamaktadır. Çelik, paslanmaz çelik, plastik ve pirinç olarak dört gruba ayrılmaktadır. Metal borular için geçerli olan boru bükme makinesi istediğiniz şekli vermeniz için kullanılan makineler arasındadır. Boru bükme makinelere 4'e ayrılmaktadır. Basarak bükme, büyük çapta bükmeler için kullanılmaktadır. Sararak bükme, büküm kalıbının yarısı kadar bükme işlemidir. Makaralı bükme, yüksek çaplı bükmeler için kullanılmaktadır. Çekerek bükme, en çok tercih edilen metotlardandır. Boruların dış kısımlarını istenilen ölçüde kesmeye yarayan pafta makinesi, genellikle doğalgaz tesisatlarının döşeme işlemlerinde kullanılmaktadır. Pafta makineleri; pafta diş açma makinesi, mini pafta makinesi, tezgahlı pafta çekme makinesi ve elektrikli el tipi pafta olmak üzere 4'e ayrılmaktadır. Boru pafta kafası ve boru pafta kolu sayesinde makinenin işlevliliğini arttırabilirsiniz. Metalden yapılan ve levhaya dönüştürülen saclar için kullanılan sac bükme makinesi istenilen şekli vermeye yarayan makinelerdir. Boru temizleme pompası ile birlikte boruların içini temizleyebilir ve dezenfekte edebilirsiniz.

Boru İşletme Makineleri Ne İşe Yarar?

Boru işletme makineleri inşaatı yapılan binaların sağlam yapılması ve istenilen gibi yapılmasını sağlayan makinelerdir. Genellikle bükme, kesme ve diş açma yöntemleri yapılarak istenilen biçim verilmektedir. Bu sayede doğalgazın ya da suyun akışı sağlanmakta ve sağlıklı olarak sürekliliği devam etmektedir.

Boru İşletme Makineleri Kimler Tarafından Kullanılmalıdır?

Boru işletme makineleri inşaat sektöründeki uzmanlar tarafından kullanılmalıdır. Bu konuda bilginiz yoksa makineleri kullanmamanız önerilmektedir. Bilginiz varsa ve kullanmak istiyorsanız kutuların içinde yer alan kullanım kılavuzlarından destek alarak kullanabilirsiniz.

Boru İşletme Makinelerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

İnşaat alanlarında kullanılan bu makineler petrol boru hatları, doğalgaz boru hatları, su dağıtım hatları, rafineriler ve endüstriyel boru hatlarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bina, alışveriş merkezi, hastane, restoran ve havalimanı yapılarında da kullanılmaktadır. Kısacası inşaat alanı olan her yerde rastlayabileceğiniz makineler arasında yer almaktadır.

Boru İşletme Makinelerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Boru işletme makine fiyat aralıkları makinelerin markası, modeli ve özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan boru işletme makine ürünlerini listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca fiyat alarmı sayesinde ürünün fiyatı düştüğü anda haberdar olabilirsiniz.