Boru Pafta Kafası

Boru Pafta Kafası Fiyatları

17 Ürün gösteriliyor.
Boru Pafta Kafası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Boru Pafta Kafası modelleri ve Boru Pafta Kafası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Boru Pafta Kafası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Hakan Çanta, Eltos, SGS, Virax, RIDGID. 17 adet Boru Pafta Kafası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Boru Pafta Kafası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Boru Pafta Kafası markası:

En Çok İncelenen Boru Pafta Kafası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Boru Pafta Kafası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 17 Boru Pafta Kafası modeli içerisinde en ucuz Boru Pafta Kafası fiyatı 21.4 TL iken, en yüksek Boru Pafta Kafası fiyatı 12379.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Boru Pafta Kafası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Ekim 2021 tarihinde ortalama Boru Pafta Kafası fiyatı ise 255.35 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Boru Pafta Kafası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Ridgid 33588 975 Kombo Yiv Açma Aleti
Ridgid 33588 975 Kombo Yiv Açma Aleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Boru Pafta Kafası

Tek bir bakışta büyük ölçekli fakat basit birkaç işlemden ibaret gibi görünen inşaat, yapı ve tesisat işleri, aslında yüzlerce teferruatın birleşiminden oluşur. Bu durum; yüzlerce alet, edevat ve malzeme gereksinimi ile aynı anlamı ifade eder. Farklı amaçlarla boru dış kısımlarına delik açmak, aynı şekilde dairesel montajı kolaylaştırmak için boru uçlarında dairesel oluklar yani yivler oluşturmak, bu teferruatlar arasında gelir. Haliyle bu işlemin üstesinden bir çırpıda gelebilmek için öncelikli olarak yapılması gereken, makinesini yani boru pafta makinesini almak olur. Bu aşamada, pek çok kullanıcının zihninde karışıklığa yol açan pafta teriminin iki farklı anlamda kullanıldığını da belirtmek gerekir. Borulara delik, vida dişi ve yiv açma işlemlerinin üstesinden gelebilmek için kullanılan pafta, kimi durumlarda hem makine hem başına yerleştirilen parçasını tanımlamak adına kullanılır. Üretici markalar ve satış noktaları ise maharetin sahibi dış delik ve yiv makinesini iki ayrı kısım olarak, pafta makinası ve pafta kafası olarak ele alır.

Boru Pafta Kafası Modelleri ve Özellikleri

Silindirik yüzeylerin dışında vida dişi, delik ve yiv açma işlemlerinde kullanılan boru pafta makinası, kullanım kolaylığı sağlayan basit bir düzenek olarak tanımlanır. Üzerinde delik, diş ve yiv açmaya yarayan kesici ağızlı somun başlıklar ve yüksek alaşımlı çelik gövdeden oluşur. Farklı ölçekte inşaat ve tesisat işlemlerinizde kullanabileceğiniz geniş bir model ağı barındırır. Yapı malzemeleri tedarikçi markaları tarafından üretilen tüm boru pafta makinelerini tezgah tipi, elektrikli ve manuel yani el tipi paftalar olarak üç sınıfla belirtmek mümkün olur. Markalar ve modelleri arasında değişen pek çok farklı özellik sergileyen tezgah tipi pafta makineleri, görece daha büyük ve profesyonellik gerektiren şantiye işleriyle seri üzerim faaliyetlerinde kullanılır. Pratik bir mengene yardımıyla pratik bir şekilde delik açmanızı sağlayan elektrikli pafta makineleri, görece daha küçük ölçekli tamirat ve tesisat işlemlerinde tercih edilir. El tipi paftalar ise her türlü alanda kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik ve portatif yapısından ötürü hem profesyoneller hem amatörler tarafından tercih edilen seçeneği oluşturur. Fakat kullanım kapasitesinden ötürü ağırlıklı olarak diğer pafta makinaları kullanmanın mümkün olmadığı dar alanlarda gerçekleştireceğiniz küçük çaplı işlemler için çok daha ideal olur. Manuel el paftaları ve elektrikli el paftaları olmak üzere iki çeşit barındırır. Sabit çaplı vida dişlerinin açılması için üretilen kapalı paftalar, farklı çapta vida dişlerinin açılmasına yarayan açık paftalar ve yarık yerinden kesilerek ayarlı paftaya dönüştürülebilen yarık paftalar olmak üzere üç farklı modelde üretilir. Farklı ölçülerde borularda istenilen türde diş açma özelliklerine sahip olan tüm pafta makinesi modellerinde, inç ile tabir edilen farklı pafta aralıklarına sahip seçeneklere rastlamak mümkün olur. Aynı şekilde pafta kafası tarak tipi, ağırlık, ebat, kapasite değerleri, watt ile tabir edilen güç değerleri ile hız değerleri de markalar ve modelleri arasında farklılık gösterir. Sunum biçimi olarak da farklı seçeneklere erişebileceğiniz pafta modelleri arasında birden fazla parçaya sahip boru pafta seti alternatiflerini de ihtiyaçlarınız dahilinde değerlendirebilirsiniz.

Boru Pafta Kafası Fiyatları

Gerçekleştirmek istediğiniz iş ölçeğine göre farklı özelliklerle üretilen pafta makineleri, en geniş fiyat yelpazesine sahip yapı malzemeleri arasında gelir. Kendi içinde sergilediği fiyat farkı aralıklarının büyüklüğüyle dikkat çeken modeller arasında fiyatları belirleyen en temel etkenin kalite ve performans değerleri olduğu gözlemlenir. Elektrikli, tezgah tipi ve el tipi paftaların tamamı için geçerli olan bu durum, fazlasıyla şaşırmanızı sağlayan fiyat değerleri ile karşılaşmanız sonucunu doğurabilir. Misal kalite ve performans değerleri açısından daha iyi olan elektrikli bir el paftası, ebat olarak daha büyük tezgah tipi bir paftadan daha yüksek fiyatlı olabilir. Teknik açıdan benzer özelliklere sahip pafta modelleri arasında görülen fiyat farklılığının temel etkenini ise donanım, tasarım, ağırlık, boyut ya da parça miktarı gibi özgün özellikler oluşturur. Buna göre paket içerisinde daha fazla parça sunan veya set olarak satılan modeller için daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir. Boru pafta makinası fiyatları üzerinde etki eden diğer faktörü ise beğendiğiniz pafta makinesi için sunulan farklı fiyatlara denk gelmenizi sağlayan satış noktaları fiyat politikaları oluşturur. Bu durumu cimri.com vesilesiyle yapacağınız pratik fiyat araştırması deneyimleriniz ile kara dönüştürebilirsiniz.

Boru Pafta Kafası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Boru pafta makinası dünyası, özellikleri ile birbirinden ayrılan pek çok farklı modele sahip büyük bir seçeneklilik sunar. Bu durum, özellikle de ilk kez bir pafta makinesi alıyorsanız, seçim yapmakta zorlanmanız sonucunu doğurabilir. Fakat dikkat etmeniz gereken temel unsurların önem sıralamasını bilerek bu durumu kolay bir hale getirebilir ve daha verimli iş deneyimlerine sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak iş ölçeğinizi ve çalışma alanı özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Seri üretim yapmanızı gerektiren veya fazla sayıda boruda delik açmanızı gerektiren büyük ölçekli yapı işleriniz için elektrikli veya tezgah tipi pafta makinelerini tercih etmeniz yarar sağlar. Tabii iş ölçeğiniz için yeterli olabilecek teknik özellikleri barındıran modelde karar kılmak koşuluyla. Dar alanlarda çalışmanızı gerektiren yapı işleriniz için de el tipi pafta makineleri çok daha ideal bir seçim olur. Pafta makinenizi uzun vadeli işlerinizde kullanabilmek ve daha fazla parçaya sahip olabilmek istiyorsanız; tekli alımlar yerine boru pafta takımı almayı yeğleyebilirsiniz. Takımlar arasından yapacağınız seçimin olmazsa olmaz kuralını ise kutular içinde yer alan parçaları, yani ihtiyaçlarınıza hitap edip etmediğini kontrol etmek oluşturur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery