iştirakidir.

BİJON ANAHTARI

En Ucuz Bijon Anahtarı Fiyatları

Kategoriler+
Filtreler+
Fiyat
 • TL
  min 12 TL
 • TL
  max 721 TL
 • ARA
Marka
 • İzeltaş [5]
 • Autokit [1]
 • Elta [1]
 • Altaş [1]
 • Automix [1]
Tümünü Göster

Bir araç içerisinde her zaman bulunması gereken donanımlar vardır. Lastik değiştirmek için elzem aletlerden olan bijon anahtarı, bu donanımlardan biridir. Bütün sürücülerin bilmesi gereken patlayan lastiği değiştirme işlemi için iki alet gerekir. Kriko ile beraber lastik değiştirmenin olmazsa olmaz aleti olan bijon anahtarı çeşitlerine İzeltaş, Elta, Automix gibi kaliteli markaların farkıyla, en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Bijon Anahtarı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tekerlek değiştirme işleminde kullanılmak üzere sağlam metallerden üretilen, somon veya bijon sıkmaya yarayan aletlere bijon anahtarı denir. Trafikte sürüş esnasında sürücülerin korkulu rüyası olan lastik patlamaları sıkça rastlanan bir durumdur. Patlayan lastiğin değişimi sırasında kriko ile birlikte en çok kullanılan alet olan bijon anahtarı; jant üzerinde bulunan bijon delikleri ve disklere uygun ağız yapılarıyla üretilirler. Bu deliklere tam oturarak sıkıca çevrilir ve lastikler kolayca değiştirilir.

Bijon Anahtarı Çeşitleri Nelerdir?

Lastikleri araç dingiline sabitleyen bijon adı verilen cıvataları söküp takmanın en kolay yolu olan bijon anahtarı çeşitleri, şekil ve üretildiği malzemeye göre farklılaşır. Çelik bijon anahtarı; farklı ölçüdeki bijonlara uygun olarak özel alaşımlı çelikten üretilen çeşitlerdir. İki ağız bijon anahtarı; en çok kullanılan çeşittir. Dörtlü bijon anahtarı; iki ağız tipli modellere nazaran fonksiyonel olarak 4 farklı ölçüde ağzı olan modellerdir. Aynı zamanda istavroz tipi bijon anahtarı da denir. 17*21 mm, 23*19 mm bijonlara uyumlu olmalarıyla birçok sürücünün tercihidir. L tipi bijon anahtarı, işlevselliği ile her araç tipinde kullanıma uygundur.

Bijon anahtarı numaraları; 17, 19, 21, 23 bijonlara uygun olarak üretilirler. Büyük ölçekli araçlardan olan damperli kamyonlarda ağır tip iki ağız bijon anahtarı çeşitleri kullanılmaktadır. Bu ağır tip anahtarın ölçüsü genelde 24*27 mm, 27*30 mm ölçülerinde olsa da, daha farklı ağız ölçülerinde bijon anahtarı üretimi de mevcuttur. Bunların dışında katlanır 4’lü bijon anahtarı ve T tipi bijon anahtarı çeşitleri de bulunur.

Lastik değişiminin vazgeçilmezi bijon anahtarı seti yüksek kalite çelik alaşım ve krom kaplama malzemelerden üretilirler. Uzun yıllar boyunca kullanmak için, kaliteli markaların ürünlerine yönelmeniz menfaatinize olacaktır.