track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bebek Oto Koltuğu Adaptörü Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bebek Oto Koltuğu Adaptörü markası:

En Çok İncelenen Bebek Oto Koltuğu Adaptörü Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bebek Oto Koltuğu Adaptörü Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 18 Bebek Oto Koltuğu Adaptörü modeli içerisinde en ucuz Bebek Oto Koltuğu Adaptörü fiyatı 19.99 TL iken, en yüksek Bebek Oto Koltuğu Adaptörü fiyatı 649.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bebek Oto Koltuğu Adaptörü fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Ekim 2021 tarihinde ortalama Bebek Oto Koltuğu Adaptörü fiyatı ise 139.84 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bebek Oto Koltuğu Adaptörü Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Thermobaby Kiddyloo Zümrüt Merdivenli Tuvalet Adaptörü
Thermobaby Kiddyloo Zümrüt Merdivenli Tuvalet Adaptörü
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bebek Oto Koltuğu Adaptörü

Bebek ve çocuklarınızın araba ile daha güvenli seyahat etmesine yardımcı olan bebek oto koltuklarını yasal olarak 1.50 cm altındaki tüm çocukların kullanması gerekir. Güvenlik açısından önemli olan oto koltukları ise çeşitli yaş gruplarına göre sınıflandırılmıştır. Örneğin doğumdan 9 aylık sürece kadar geçen yaş aralığında bebeğinizin kullanması gereken oto koltuğu grup 0 olarak adlandırılır. Bu yaş grubundakiler ana kucağı da kullanabilir. Doğumdan 15 aya kadar olan çocuklar grup 0+ oto koltuklarını kullanmalıdır. 4 yaşa kadar olan çocukların grup 1, 4 – 6 yaş grubundakilerin grup 2, 6 ile 12 yaş arasındaki grubunsa grup 3 oto koltuklarını kullanması gerekir. Tabi bu gruplar arası standartlar belirgin değildir ve oto koltuğunuzu yükseltici ile beraber kullanırsanız daha uzun süre ve daha geniş yaş aralığında kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun güvenliği için oto koltuklarında yaş ve kilo kadar önemli olan bazı özellikler olması gerekir. Bebeğiniz için alacağınız oto koltuğunun güvenlik açısından ECE R44 ve I – size standartlarına sahip olması gerekir. ECE R44 arkasında bir de 03 veya 04 özelliği vardır. Bunlar onay etiketidir. 04 son sürüm 03 de geçer onay etiketidir. Bu ikisinin altında kalanların geçerlilik süresi dolduğu için satın almamanız gerekir. Diğer standart ise 4 yaşa kadar olan grup için gereklidir.

Bebek Oto Koltuğu Adaptörü Modelleri

Araç içi yolculuklarda bebeğinizin güvenliğini sağlayan oto koltukları bebek modelleri koltuğun kaç yaş ve kilo grubuna hitap ettiğine, bağlanma çeşidine göre çeşitlere ayrılır. Bebek oto koltuğu isofixli bir bağlama çeşididir. En güvenli ve kolay oto koltuğu bağlama çeşidi olan isofixli bağlamada bebek oto koltuğunun arka kısmında bulunan isofix çubuklarını otomobilin koltuğunda bulunan isofix kancasına yerleştirirsin. Aracınızda isofix bağlantısı varda montajı oldukça kolay olan isofix bağlamada zaten çubuk üzerinde nasıl bağlama yapılması gerektiğini gösterdiği için de ebeveynler tarafından tercih edilir. İsofix çubuklarının yanında göstergeleri olduğu için doğru takıp takmadığınızı o göstergenin yeşile dönmesi ya da kırmızı renkte kalması sayesinde anlayabilirsiniz. İsofix bağlantısı oldukça güvenli olduğu için 2013 sonrası üretilen araçların hepsinde zorunluluktur. 2013 sonrası üretilmiş bir araç aldınızsa zaten isofix bağlantısına sahip olacağınız için isofixkli bebek koltuklarını rahatça tercih edebilirsiniz. Çocuk araç koltuğu seçerken güvenlik açısından koltuğun Avrupa güvenlik standartlarından geçmiş olmasına özen göstermelisiniz. Standartlara uygunluktan sonra koltuğun grubuna dikkat etmelisiniz. Çocuğunuz için uygun yaş ve kiloya hitap eden bir koltuk seçmek sadece bebeğinizin güvenliğini sağlamakla kalmaz ayrıca bebeğinizin yolculuk boyunca rahat etmesini de sağlar. Oto koltuğunun kasasının darbeye karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması olası bir kaza durumunda çocuğunuzun zarar görmesini önler. Ayrıca oto bebek koltuğunun kasasının darbe emici köpükle kaplanmış olması da çocuğunuzun olası bir kazada darbeden etkilenmesini en aza indireceği için kasa yapımında kullanılan malzemeye ekstra dikkat etmelisiniz. Satın almanız gereken oto bebek koltuklarında emniyet kemerinin 3 ya da 5 noktalı olmasına özen göstermelisiniz. Bebek koltuğunun iç hacminin geniş olması bebeğin rahatı açısından iyi olacağı için ultra geniş iç hacme sahip oto koltuklarını tercih etmelisiniz. Eğer oto bebek koltuğunu yeni doğmuş bebeğiniz için alıyorsanız bebeğinizin belini destekleyecek bel destek minderli oto koltuklarını seçmeye dikkat etmelisiniz. Bebeğiniz için oto koltuğu almak istiyorsunuz ama hiçbir bilginiz yoksa internet üzerinden bilgi almakta fayda vardır. Cimri.com sitesine giderek almak istediğiniz bebek oto koltuğu marka ve modeli hakkında bilgi alabilirsiniz. Site bilinenin aksine sadece fiyat değil ürün bilgilendirmesi de yapar. Sadece bilgi değil kullanıcı yorumları kısmını okuyarak oto bebek koltuğu tavsiyeleri de alabilirsiniz.

Bebek Oto Koltuğu Adaptörü Fiyatları

Bebeğinizin araç içindeki güvenliğini sağlamak için alacağınız oto bebek koltuğu fiyatları marka ve modellere göre değişiklik gösterir. Piyasadaki tüm oto bebek koltukları aynı fiyat üzerinden satışa sunulmaz. Oto bebek koltuğunun markası, modeli, yapımında kullanılan malzeme kalitesi, oto bebek koltuğunun kaç yaş grubuna hitap ettiği gibi özellikler oto bebek koltuğunun fiyatının değişimine katkı sağlar. Örneğin oto bebek koltuklarının sahip olması gereken bazı güvenlik standartları vardır. Bu standartların oto bebek koltuğunda bulunması zorunludur. Ama oto bebek koltuğunun kasasının yapımındaki özellikler mesela darbe emici özelliği, kasanın darbelere dayanıklı bir plastikten üretilmesi, minderinin sahip olduğu özellikler, iç hacmi gibi değişkenler her oto bebek koltuğunda standart olmadığı için bebek oto koltuğunun fiyatının değişimine yardımcı olur. Bu yüzden oto bebek koltuğunun sahip olduğu özellikler arttıkça maliyet artacağı için fiyatta değişir. Bebek oto koltuğu kılıfı koltuğun bebeğiniz için daha konforlu olmasını sağlar. Fakat kılıf seçerken de bebeğinizi terletmeyecek ve anti alerjen bir kumaştan üretilen kılıfları tercih etmelisiniz. kılıfın malzeme kalitesi, içeriğinde herhangi bir zararlı kimyasalın bulunmaması, temizlemesinin kolay olması, rahatça takıp çıkarma imkanı sunan kılıfların fiyatı diğerlerine oranla daha farklıdır.  

Bebek Oto Koltuğu Adaptörü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bebeğinizin arabada yolculuk yaparken daha güvenli olmasını sağlayan bebek oto koltuğu satın almadan önce oto koltuğunun bebeğinizin boyu ve yaşına uygun olmasına özen göstermelisiniz. Seçim yapmadan evvel koltuğun başta güvenlik olmak üzere belli başlı şartları sağlayıp sağlamadığını bilmeli ve ona uygun bir seçim yapmalısınız. Eğer çocuğunuz 13 kg veya daha aşağı bir kiloda ise boyu da 85 cm geçmiyorsa ana kucağını oto koltuğu olarak kullanabilirsiniz. Ama ana kucağına sığmayacak kadar büyükse ona büyüyebilen ve dönebilen oto koltuğu modellerini satın almalısınız. Kurulumu kolay bir oto bebek koltuğu seçmekte de fayda vardır. Eğer aracınızda isofix kurulumu varsa daha rahat bir kurulum için isofixli modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Satın alacağınız koltuğun güvenlik standartlarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Avrupa güvenlik standartlarına uygun olan bir oto koltuğu darbe testlerinden geçtiği için kaza gibi tehlikeli durumlarda çocuğunuzun güvende olacağını da garanti eder. Satın alacağınız oto koltuğunun yapımında sağlığa zararlı herhangi bir kimyasal bulunmamalıdır. Ayrıca koltuğun ortopedik yapıda olması ve çocuğunuzun konforunu sağlaması da çok önemlidir. iç kışındaki minderin çocuğunuzu terletmeyecek yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.     

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery