iştirakidir.
Ana Sayfa > Elektronik > Bilgisayar & Yazılımlar > Yazılım > Antivirüs Yazılımları > Eset Antivirüs Yazılımları >
184 - 184 TL (1 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Eset Smart Security Premium v10 1 Kullanıcı 1 Yıl OEM Antivirüs

184,19 TL (1 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
ESET Smart Security Premium İnceleme ESET Smart Security Premium, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Test merkezimizde ağırladığımız bu ilgi çekici yazılımın detaylarına, özellikleri ve kullanımına dair öne çıkanlara yakından bakacağız. ESET Smart Security Premium detaylı incelemesini aşağıda bulabilirsiniz.
Yazar: Ferhat Verdi 13/02/2017

İnternet kullanıcıları için hack’lenme riski ve sisteme bulaşan zararlı yazılımların olumsuz etkileri günümüzün dijital gerçekleri arasında. Antivirüs yazılımları ise bu alanda geliştirilmiş çözümlerden. İnceleme konuğumuz dünyanın önde gelen güvenlik yazılımları şirketleri arasında konumlanan ESET’in Smart Security Premium adlı ürünü.

ESET Smart Security Premium Kurulum Detayları

ESET Smart Security Premium güvenlik yazılımının kurulumu oldukça basit. Yükleyiciyi indirip kurulumu gerçekleştiriyorsunuz. Ardından lisans anahtarı veya şifresini girmenizin ardından güvenlik yazılımı hazır hale geliyor.

İlk olarak güncellemeler geldiyse bunun gerçekleştirilmesi için size seçenekler sunuluyor. Güncellemelerin vakit kaybetmeden yapılması önemli detay olarak karşımıza çıkıyor. Ardından da sistemdeki zararlı yazılımların ortaya çıkarılması için bir tarama işlemi yapılıyor. Sade bir arayüzle gelen ESET Smart Security Premium, derli toplu ve sizi zorlamayan kullanımıyla dikkat çekiyor. Yazılımın öne çıkan diğer detaylarına geçiyoruz…

ESET Smart Security Premium Özellikler 

Smart Security Premium’da Bilgisayar Taraması adlı sekmede, tıklanmasının ardından adından da anlaşılacağı üzere tarama işlem gerçekleştiriliyor. Burada dilerseniz ‘Gelişmiş Tarama’ özelliğini kullanarak işletim sistemi belleği ve önyükleme bölümünü de içeren bir alanda tarama başlatabiliyorsunuz. Zararlı öğelerin bulunduğu ve bildirildiği bu bölümlerde bulguları silme ya da karantinaya alma işlemleri sağlanıyor. Bu işlemler sırasında bilgisayar kullanımınızı devam ettirebiliyor, oyun bile oynayabiliyorsunuz.

Password Manager bir diğer dikkat çeken özellik. Bu araç, şifrelerinizi saklıyor, aynı şifrelerle sağlanan düşük güvenlikli internet kullanımlarına karşı geliştirilen özellik son derece yararlı. Ancak buranın açılması için de şifre gerekiyor; akılda kalıcı bir parola belirlemeniz önemli.

Secure Data aracında disklerdeki verilerin şifrelenmesini sağlıyor. Dilerseniz şifreli bir sanal sürücü bile oluşturabiliyorsunuz. Kritik verilerin korunması adına son derece ‘ekstra’ bir özellik olmayı başarıyor. 

Diğer bir dikkat çekici özellikte Ebeveyn Kontrolü oluyor. Burada küçük çocukların internet ve genel itibarıyla bilgisayar kullanımını kontrol altında tutmanız amaçlanmış.

Anti-Theft ise bir güvenlik yazılımından beklenmeyecek özelliklerden. Son derece ‘ekstra’ bir diğer özellik olduğunu belirtelim. Aslında Smart Security Premium’un ne kadar kapsamlı olduğuna da işaret. Bu özellik, herhangi bir çalınma durumunda bilgisayarınızla hırsızlar arasında iletişim kurmanız temeline dayalı. Ayrıca haritada nerede olduğunu (konumunu) görebilme gibi bir dizi ek özellikle birlikte geliyor.

Bir diğer inovatif özellik de Bankacılık ve Ödeme Sistemleri ile ilgili. Ayrıca bir web tarayıcı üzerinden işlem yapmanız prensibine dayalı ve bu sayede güvenlik seviyesi yükseltiliyor. Ayrıca Ev Ağı Koruması adlı özellik de ilgi çekici, modeme bağlı cihazların görüntülenmesini sağlıyor, yabancıların giriş yapma tehdidine karşı fonksiyonel bir önlem.

Ayarlar sekmesinde yazılım kullanım deneyiminizi geliştirecek bazı hamlelerde bulunabiliyorsunuz. Örneğin oyun modunu etkinleştirdiğinizde CPU kullanımı düşürülüyor ve herhangi bir tarama işlemi sırasında performansın olumsuz etkilenmesinin önüne geçiliyor. Webcam koruması sayesinde de kameranızın kötü amaçlı siber saldırganlar tarafından kullanımı engelleniyor.

Antispam ve kimlik avı koruması ile istenmeyen e-postaların algılanması, fidye için yapılan sahte e-mail ve sahte web siteleri gibi yöntemlere karşı koruma sağlanıyor. Bu yazılımda koruma istatistileri, zamanlayıcı, etkinlik izleme ve daha birçok özellik/ayar bulunuyor.

Sonuç

ESET Smart Security Premium, tam teşekküllü bir antivirüs yazılımı. Son derece detaylı bir çözüm. Ayrıca çok sayıda ekstra özellikle birlikte geliyor. Eğer bilgisayarınızdaki verilerin, genel itibarıyla gerçekleştireceğiniz işlemlerin ve kullanım senaryolarının (örneğin çocukların kullanımı) kapsamlı güvenliği ESET Smart Security Premium en iyi alternatiflerden.

Ferhat Verdi 13/02/2017
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Eset Antivirüs Yazılımları