• Parfüm Slider
 • Cep Telefonları
 • Kol Saatleri
 • Güneş Gözlükleri
 • Kahve Makineleri
 • Kadın Çanta
 • Spor Ayakkabı
 • Süpürgeler
 • Mutfak Robotları
 • Parfüm Slider

2022 Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler Günü, yıl içerisinde severek kutlanan özel günlerden biri. Her yıl mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Anneler Günü, 2022 yılında da ‘’8 Mayıs Pazar’’ günü kutlanıyor. Anneler Günü yaklaşırken girilen hediye telaşları ise birçok farklı hediye fikrinin doğmasını sağlıyor. Elektrikli mutfak eşyalarından parfümlere, kol saatlerinden çantalara kadar sayısız hediye alternatifi bulunuyor. Binlerce hediye çeşidi arasından hediye seçmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Bu noktada sizlere fikir verebilecek ve Anneler Günü’nde annenizi mutlu edebileceğiniz çeşitli hediye fikirlerini derledik. 2022 Anneler Günü’nde tercih edebileceğiniz hediye alternatifleri yazımızın devamında..

 • Cep Telefonları
 • Süpürgeler
 • Kahve Makineleri
 • Çay Makineleri
 • Mutfak Robotu
 • Bluetooth Kulaklık
 • Spor Ayakkabı
 • Kol Saatleri

Anneler Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Ortaya çıkış süreci Yunan mitolojisine kadar dayanan Anneler Günü, kutsal ve tarihi bir öneme sahip. Anneler Günü’nün ortaya çıkışı hakkında çeşitli rivayetler bulunuyor. Bu özel günün nasıl ortaya çıktığı hakkında ortaya atılan bir rivayet; Anneler Günü’nü Yunan mitolojisine dayandırılıyor. Mitolojiye göre Rhea, pek çok tanrının annesi olarak kabul edilir ve onu onurlandırmak için çeşitli kutlamalar yapılıyor. Rhea için yapılan kutlamaların ilkbahar mevsimine denk gelmesi ise Anneler Günü’nün ortaya çıkışı konusunda bir dayanak olarak görülüyor. Rhea’nın yanı sıra ‘’Bereket Tanrısı’’ olarak tanımlanan Kibele için de kutlamalar yapılıyor. Antik Roma’da görülen Kibele kutlamaları da Anneler Günü’nün ortaya çıkışına dayandırılan rivayetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Mitolojik şahsiyetlerin yanı sıra ‘’Anna Javis’’ isimli kişinin annesine olan özleminin bu günün oluşmasında etkili olduğu söyleniyor. 1905 yılında annesini kaybeden Anna Javis, ABD’nin Virginia eyaletinde bir öğretmen olarak görev yapıyor. Annesine bağlılığını göstermek için okulundaki öğrencileri ile her yıl kutlamalar yapan Anna’ya bazı temsilciler tepki gösteriyor. Bu kutlamaların anayasaya uygun olmadığını belirten temsilciler ile Anna arasında hukuk mücadeleleri yaşanmış ve sonrasında Anna’nın galibiyeti ile 1914 yılında Anneler Günü ülke genelinde resmileşmiştir. Ardından dünya geneline yayılan bu akım, Anneler Günü’nün ortaya çıkmasını ve her yıl düzenli olarak kutlanmasını sağlıyor. Siz de seçeceğiniz bir Anneler Günü hediyesi ile bu özel günü anneniz ile mutlulukla kutlayabilirsiniz. 

Anneler Günü İçin Hediye Fikirleri

Anneler Günü için hediye arayışında olan kişilerin karşısına binlerce hediye kategorisi çıkıyor. Binlerce hediye kategorisi arasından hediye seçmek biraz zorlayıcı olabilir. Tam da bu noktada sizler için annenize hediye edebileceğiniz hediye fikirlerini derledik. İşte Anneler Günü’nde tercih edebileceğiniz hediyeler…

Annelerimizin en sevdiği aksesuarlardan biri olan çantalar, en güzel hediye seçeneklerinden biri. Annenize hem şık hem de kullanışlı bir çanta alabilirsiniz. Çantanın yanı sıra cüzdan fikri de kulağa oldukça hoş geliyor. Bu noktada annenizin zevklerini ve kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 
Annelerimizin severek kullandığı aksesuarlardan biri olan eşarplar, ilk akla  gelen Anneler Günü hediyeleri arasında bulunuyor. Her ne kadar klasik bir hediye olsa da popülerliğini hiç kaybetmeyen eşarp önerisi, annenizi mutlu etmeyi sağlamanıza yardımcı olabilir.
Şıklığından ödün vermeyen ve her zaman dakik olmayı tercih eden anneler için en güzel hediye seçeneklerinden biri hiç şüphesiz saattir. Pek çok farklı saat modeli arasından annenizin kişisel zevklerine uygun bir saat modeli tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra şık bir takıya hiçbir annenin hayır diyemeyeceğini söyleyebiliriz. Altın ve gümüş takı çeşitlerinden biri oldukça güzel bir hediye fikri olabilir. 
Mis kokulu bir hediyeyi kim istemez! Anneler Günü’nde parfüm, roll-on, deodorant ve krem gibi çeşitli ürünlerden oluşan bir parfüm setini annenize hediye edebilirsiniz. Oldukça nahif bir hediye olan parfüm setleri arasından annenizin zevkine en uygun ürünü seçebilirsiniz.
Eğer kullanışlı bir hediye arayışındaysanız bu noktada ilk olarak nevresim takımlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle ev dekorasyonuna bayılan anneler için tercih edilebilecek en etkili hediye fikirlerinden biri olan nevresim takımının yanı sıra pike takımları ya da yatak örtüsü çeşitleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.
Son zamanların gözdesi olan robot süpürge, en etkileyici hediye fikirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Temizliğe son derece düşkün olan anneler için robot süpürgeler hiç şüphesiz kurtarıcı bir etkiye sahip. 

Teknoloji ile iç içe olan anneler için güncel bir akıllı cep telefonu en güzel hediye. Farklı tasarımlara ve donanımsal özelliklere sahip olan cep telefonları arasından özelliklerine ve modeline göre seçim yaparak bu özel günde annenizi mutlu edebilirsiniz. 

Dekoratif ürünlerden hoşlanan bir anneniz varsa bu noktada tercih edebileceğiniz en etkili hediye çeşidi dekorasyon ürünleri olabilir. Annenizin zevkine uygun objeler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Vazolar, duvar saatleri, tablolar, kokulu mumlar… Binbir çeşide sahip olan dekorasyon ürünlerinden seçim yaparken tek yapmanız gereken annenizin zevkini göz önünde bulundurmak. Bunun yanı sıra çalışan bir anneye sahipseniz ofis ortamına kullanılabilecek olan çerçeve ya da ofis seti gibi ürünler de en güzel hediye fikirleri arasında bulunuyor.

Mutfakta Vakit Geçirmeyi Seven Anneler İçin Hediye Fikirleri

Annelerin en sık zaman geçirdiği yer hiç şüphesiz mutfaklar oluyor. Eğer sizin anneniz de mutfakta vakit geçirmeyi ve birbirinden lezzetli yemekler hazırlamayı seviyorsa Anneler Günü hediyenizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz.

Annenize sabah, öğlen ve hatta akşam saatlerinde bile kullanabileceği bir hediye olarak çay makinesini tercih edebilirsiniz. Kettle olarak da kullanılabilen farklı tasarımlara sahip çay makinesi modellerine göz atarak harika bir hediye seçiminde bulunabilirsiniz. 
Özellikle Türk kahvesi meraklısı olan anneler için hiç şüphesiz en güzel hediyelerden birisi kahve makinesidir. Çeşitli teknolojik özelliklere sahip olan kahve makinesi modellerini inceleyebilirsiniz.

Mutfakta en çok kullanılan ürünlerden biri olan blender seti, Anneler Günü için oldukça güzel bir hediye fikridir. Doğrayıcı, çırpıcı, dilimleme diski ve ölçü kabı gibi farklı malzemelerden oluşan bir blender setini tercih ederek annenizin zamandan kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Farklı pişirme çeşitlerine imkan veren ve pratik kullanım sağlayan tost makinesi çeşitlerinden biri. Eğer annenizle yaptığınız sabah kahvaltılarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri tost ise bu hediyeyi kaçırmayın.

Özellikle hamur işi ile yakından ilgili olan anneler için en güzel hediye fikirlerinden biri hamur yoğurma makinesidir. Son zamanların gözdesi olan hamur yoğurma makinesi; kek, börek, dondurma gibi birçok farklı gıdanın kısa bir zamanda yapılmasını sağlıyor.

Pek çok farklı besin maddesinin kızartma usulü ile pişirildiği fritözler, mutfakta pratikliği seven anneler için oldukça güzel bir hediye.

Zarifliği ve nostaljisi ile ilk akla gelen hediyelerden biri olan fincan takımı, mutfakta vakit geçirmeyi seven anneler için en ideal hediye fikirlerinden biri. Özellikle bardak/fincan gibi mutfak ürünlerini vitrinde sergilemeyi seven bir anneye sahipseniz oldukça etkili bir tercih olabiliyor. Farklı tasarımlara ve formlara sahip olan fincan takımı modelleri arasından isabetli bir tercih yapabilirsiniz. Böylece annenizle geçirdiğiniz kahve saatlerini daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Sofra ürünleri arasında yer alan yemek, bardak ve çatal kaşık takımları anneniz için oldukça güzel bir hediye fikri. Annenize özel davetlerinde tercih edebileceği şık bir yemek takımı alabilirsiniz. Kare, yuvarlak, oval gibi sayısız modeli bulunan yemek tabakları ile göze hitap eden bir sofra kurulmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra şık sofraları süsleyen bardak takımları da oldukça güzel bir hediye seçeneği.
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery