Akü Takviye Kablosu

Akü Takviye Kablosu Fiyatları

55 Ürün gösteriliyor.
Akü Takviye Kablosu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Akü Takviye Kablosu modelleri ve Akü Takviye Kablosu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Akü Takviye Kablosu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: İzeltaş, Stanley, Troy, Modacar, TveT. 55 adet Akü Takviye Kablosu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Black & Decker Takviye Kablosu 12V Araç Çakmaklıktan Akü Şarj Aleti

Black & Decker Takviye Kablosu 12V Araç Çakmaklıktan Akü Şarj Aleti

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akü Takviye Kablosu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akü Takviye Kablosu markası:

En Çok İncelenen Akü Takviye Kablosu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Akü Takviye Kablosu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 55 Akü Takviye Kablosu modeli içerisinde en ucuz Akü Takviye Kablosu fiyatı 33.9 TL iken, en yüksek Akü Takviye Kablosu fiyatı 23139.91 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akü Takviye Kablosu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akü Takviye Kablosu fiyatı ise 207.45 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akü Takviye Kablosu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akü Takviye Kablosu

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolayan ve ihtiyaç duyulduğunda bunu elektrik enerjisi olarak veren cihazlara akü denilir. Günümüzde arabalarda kullanılan ilk kurşun-asit aküyü, Fransız fizikçi Gaston Plante icat etmiştir. 1859 yılında icat edilen kurşun-asit aküsü, arabalarda ve başka ihtiyaç alanlarında kullanılması için pazarlanan ilk şarj edilebilir elektrik aküsü olmuştur. Daha sonra yıllar içinde akünün verimliliği ve güvenilirliği geliştirilerek, akülerin kapasitesi artırılmıştır ve endüstriyel anlamda üretime geçmesi sağlanmıştır. Akü, araçlarda birçok farklı görevi yerine getirir. Aracı çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme, bu görevler arasında yer alır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber imal edilen yeni nesil aküler, kullanıcılara daha geniş imkanlar sunar. Günümüzde kullanıcılara sunulan aküler, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek uzun süre depolayabilir. Özellikle akü ihtiyacı olan motorlu araçlara takviye yapabilmek için akü takviye kablosu kullanılır. Aküsü biten bir aracı, bir başka çalışan aracın aküsüne bağlayarak çalıştırılmasını sağlayan ürünün, aracınıza uygun olup olmadığı önemli unsurlardandır.

Akü Takviye Kablosu Çeşitleri

Her araçta mutlaka bulundurulması gereken akü takviye kabloları, özellikle soğuk iklimli bölgelerde daha fazla gereklidir. Akümülatörler soğuk havalarda özellikle kar ve don mevsimlerinde çok çabuk boşalır. Aracınız ne kadar son model ya da sıfır olursa olsun, motor çalışmadan araç içinde belli sürede elektrik harcandığında akünün boşalmasına sebep olur. Gojo akü takviye kablosu, hafif ticari ve binek araçlar için üretilmiştir. Araçtaki akü boşalmasından dolayı çalışmadığı zamanlarda başka bir akü veya güç kaynağına bağlanmasını sağlar. Kıskaçlı maşaları sayesinde kullanışlı özelliğe sahiptir. Akü başlarında kullanılan penselerin uçları bakırdan üretilir. Tutma yerleri de plastik ile izole edilerek güvenlik sağlanır. Akü kablosu bağlamak için genellikle uzman kişilerden hizmet almak gerekir. Ancak günümüzde kullanıcıların kendileri de bu işlemi kolaylıkla yapabilir. İşleme başlamadan önce, çalışır vaziyette olan radyo, klima, park lambası ve far gibi çalışan tüm aksamın kapalı olduğundan emin olmak gerekir. Kablo ucunda gösterilen artı ve eksi kutup işaretlerine dikkat edilmesi çok önemlidir. Önce boşalmış akünün artı ucu, dolu olan akünün artı ucuna bağlanması gerekir. Daha sonra dolu olan akünün eksi ucu, boşalan akünün eksi ucuna bağlanır. Ters bağlama işlemi kullanıcı açısından çok tehlikelidir, bu durum araçta yangın çıkmasına sebep olabilir. Kablolar takıldığında önce dolu akülü araç çalıştırılır ardından da boş akülü aracın çalıştırılması gerekir. Kablolar söküleceği zaman da önce boş akülü araçtan kablolar ayrılmalıdır. Kablonun uzunluğu kullanım açısından avantaj sağlar. Autokit akü takviye kablosu 2,5 metreye kadar ideal uzunluğa sahip ürünlerdir. Akü takviye kabloları 200 amper den başlar 2400 ampere kadar ürün çeşitliliğine sahiptir. Farklı uzunluklarda üretilen akü kabloları sayesinde aracınıza uygun bir modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Akü Takviye Kablosu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Akü takviye kabloları birbirinden farklı fonksiyonları ile sunulması nedeniyle ihtiyaca göre dikkat edilmesi gereken birçok özelliğe sahiptir. Bu yüzden satın alırken dikkat edilecek hususlar sayesinde üründen elde edilecek performans üst seviyeye çıkarılabilir. Birçok araç kullanıcısı akü başlığında herhangi bir takviye kablosu ile aracını çalıştırmaya çalışır. Fakat akü takviyesi sebebiyle oluşan arızaların çoğu bu nedenden ötürü oluşur. Araç aküsünün değerlerine uygun olarak seçilmesi gereken akü takviye kablosunun, her marka ve model araca uygun amperde seçilmesi gerekir. Motosikletler için akü takviye kablosunun 400 amper olması yeterli olacaktır. Kaliteli ve yüksek amperli bir kablo, akımı daha kesin ve stabil şekilde aktarır. Akü takviye kablosunun 600 amperli olması otomobiller için idealdir. Takviye kablolarında amper değeri kadar kablonun iletkenliği ve kalitesi de önemlidir. Akü takviye kablosu 1200 amper olsa da kalitesiz malzeme kullanılan kablo ile takviye yapılmaya çalışıldığında, araç marşı olması gerektiğinden daha yavaş dönecektir ve yine de çalışmayacaktır. Bunların dışında kablo uzunluğu da dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biridir. Piyasada 4,5 metreye kadar bulunabilen kablolar, tır ve kamyonlar için idealdir.

Akü Takviye Kablosu Fiyatları

Piyasada birçok markaya ait akü takviye kablosu bulunur. Tüm markaların fiyat aralıkları birbirine yakındır. Akü takviye kablosu fiyat skalası piyasada ortalama seviyede seyretmektedir. Burada önemli olan kullanılan araca en uygun ampere sahip takviye kablosunun tercih edilmesidir. Kamyon aküsü takviyesi için 200 amperlik bir kablo yeterli olmayabilir. Ayrıca bazı ürünler çantalı bir şekilde ambalajlanarak araçta daha düzenli bir şekilde saklanabilir. Bu tarz aksesuarlar eklendiğinde, ürün fiyatı biraz daha artabilir. Kablo kalitesi ve yapım malzemelerinin dayanıklılığı da fiyat açısından etkili bir unsurdur. Kablo kalitesi, güvenlik açısından da oldukça önemlidir. Tutma yerlerinin plastik kalitesi, bakır iletkenler kullanılması ve kablo kalınlığı gibi özellikler ürün fiyatında değişkenlik gösterir. Akü kablosunun uzunluğu da fiyat noktasında oldukça etkilidir. Kısa olan modeller, uzun olanlara oranla daha yüksek bir fiyata sahip olabilir. Aracınıza en uygun akü takviye kablosunun hangisi olduğu ile ilgili bilgi almak için sayfamızda yer alan yorumlara göz atabilirsiniz. Bununla birlikte cimri.com sayfasında birçok markanın takviye kablosu ürünlerini karşılaştırabilir, satın alan kullanıcıların yorumlarını takip ederek ürün seçimine daha kolay karar verebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery