Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yürüteç Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yürüteç markası:

En Çok İncelenen Yürüteç Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Yürüteç Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 283 Yürüteç modeli içerisinde en ucuz Yürüteç fiyatı 18.49 TL iken, en yüksek Yürüteç fiyatı 835.05 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yürüteç fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Yürüteç fiyatı ise 141.12 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yürüteç Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Kiwi Safe & Comfort 3 in 1 Baby Walker Yürüteç
Kiwi Safe & Comfort 3 in 1 Baby Walker Yürüteç
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Babyhope 214 Swing Pembe Yürüteç
Babyhope 214 Swing Pembe Yürüteç
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Prego 5080 Cappy Krem Yürüteç
Prego 5080 Cappy Krem Yürüteç
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yürüteç

Anne babaların en kıymetli varlıkları çocuklarıdır. Çocuklarının mutluluğu sağlıklı gelişimleri doğmaları itibariyle ebeveynlerin en dikkat ettikleri konudur. Beslenmeleri, zeka gelişimleri, sağlıklı beden gelişimleri büyük özen ister. Bebekler büyümeleri sırasında çevrelerinde gördükleri hareket ve sesleri inceleyerek ve taklit etmeye çalışarak gelişimlerinin ilk aşamasını tamamlar. Konuşma eylemi ilk olarak sesleri dinleyip taklit etmekle başlar aynı şekilde yürüme eylemi de zamanla kemik gelişimlerinin ilerlemesi ve bunun sonucunda da taklit etmeleriyle yürümeyi öğrenirler. Bebeklerin özellikle yürüme öğrenme süreçleri anne babaları hem sevindirir hem de endişelenmelerine neden olur. Hareket alanı genişleyen bebek çevresinde tehlike olabilecek durumlara yabancı olduğundan kendisine zarar verebilir. Sık sık düşebilir ve incinebilirler. Yürümeyi öğrenme süreçlerinde bebeklere yardımcı olabilecek birçok ürün vardır. Bunlardan en çok tercih edilen yürüteçlerdir. Yürüteçler genellikle 6 aydan sonra kullanılmaya başlanır. Bebeğin fiziksel gelişimi göz önünde bulundurularak doktorun uygun gördüğü zamanda yürüteç kullanımına başlanır. Bebeğin kemik yapısı ve şekli kas gelişimi yürüteç kullanımından etkilenir. 

Yürüteç Modelleri

Bebekler altı ay civarında oturmayı öğrenirler oturmayı öğrenmelerinin ardından emeklemeye başlarlar. Genellikle 11 aylık olduklarında yürümeye çalışırlar. Yürümeyi öğrenmeleri uzun ve zahmetli bir süreçtir. Bu süreçte sayısız kez düşerler, ilk etapta birkaç adımdan öteye gidemezler kendilerini yaralamaları veya canlarının yanması an meselesidir. Bebeklerin yürümeyi öğrenmelerini hem daha eğlenceli hem de daha az tehlikeli hale getirmek için üretilen yürüteçler birçok farklı modele ve özelliğe sahiptir. Bebek ürünleri konusunda uzman markalar tarafından üretilen yürüteçler bebeklerin fiziksel özelliklerine, cinsiyetine, kaç aylık olduklarına göre farklı yürüteç modellerine sahiptir. Fisher markası özellikle bebeklerin sağlıklı ve mutlu büyümelerini sağlamak için oyuncak ve yardımcı ürünler geliştirir. Fisher price yürüteçler bebeklerin hem yürümeyi öğrenmelerini aynı zamanda da eğlenmelerini ve zeka gelişimlerini arttırmalarını amaçlar. Ürünler bebeklerin kullanımı için son derece ortopediktir, farklı tasarımlarıyla bebeklerin sevmesini, ilgi göstermesini sağlar. Kolay tutma bölgesiyle bebek rahatça kavrar ve konforlu olduğu için de ürünü kullanmak onu rahatsız etmez. Fisher markası aynı zamanda yürüteçlerinde sesli ve uygulamalı aktiviteler bulundurur. Bu sayede bebeğin ilgisi son derece yoğun olması amaçlanır. Yürüteç üretiminde farklı birçok marka da bulunur. Chicco markası dünyaca tanınan uzman bebek markasıdır. Ürünleri son derece sağlıklı, bebek gelişimini her türlü destekleyici ve eğiticidir. Chicco yürüteç hem kız bebeklerin hem de erkek bebeklerin rahatlıkla kullanabilecekleri şekilde dizayn edilir. Ürün bebeğin kendi dengesini sağlamasına yardımcı olur, tutma yerlerinin ortopedik olması sayesinde kolaylıkla ürüne tutunur ve yürüme pratiği yapabilir, ayrıca ürünün bebeklerin dikkatini çekecek şekilde farklı tasarımlarda üretilmesi büyük bir artı sağlar. Ürün üzerinde bebeklerin eğlenerek öğrenmeleri için farklı oyunlar bulunur. Oyunlar bebeğin kaç aylık olduğuna göre özenle tasarlanır ve eklenir. Crystal markası da bebek eşyaları konusunda uzun yıllardır farklı ürünler üreten ve kullanıcıların güvenini kazanmış bir markadır. Crystal yürüteç farklı renk ve tasarımlarıyla bebeklerin severek kullandıkları ürünler üretir. Ürünler kolay katlanabilir özelliği sayesinde kullanılmadığı zamanlarda fazla yer kaplaması önlenmiş olur. Ürünlerde kullanılan kumaş pamuk olup bebeğin hassas cildinin tahriş olması önlenir. Ürün tasarımına eklenen ve bebeğin ilgisini çeken oyunlar sayesinde bebeğin hem eğlenmesi hem de öğrenmesi sağlanmış olur. 

Yürüteç Fiyatları

Bebek sahibi anne ve babalar bebekleri konusunda son derece hassastır. Bir bireyin bebeklikteki gelişimi ileriye dönük olarak karakterini ve bedensel sağlığını da etkiler. Bu nedenle anne ve babalar bebeklerinin gelişimlerine büyük özen gösterir. Yürümeyi öğrenmeleri de bu süreçte en önemli adımlardan biridir. Bebeğin yürümeyi öğrenişi, vücut gelişimi, kas gelişimi ve günlük hayatı açısından birçok konuyu doğrudan ve dolaylı yoldan etkiler. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda yürüme yardımcısı olan yürüteçlerin tercihi de anne babanın önemli bir kararı olur. Yürüteç fiyatları ürün özelliklerine ve marka kalitesine göre değişiklikler gösterebilir. Burada dikkat edilmesi gereken üründe hangi özelliklerin olmasının istendiğidir. Ürün üzerinde tasarıma eklenmiş oyunlar ve ürünün dikkat çekici tasarımı fiyat konusunda farklılıklara neden olur. Ayrıca markanın tanınırlığı da bu konuda değişiklik oluşturan bir diğer faktördür. Düşünüldüğünde yürüteçler uzun ömürlü ürünlerdir ve alındıktan sonra ebeveynler tarafından ikinci çocuk için de kullanılabilir. Bu açıdan bakıldığında yürüteç fiyatları genellikle benzer olmakla birlikte bahsedilen detaylar ile ilgili fiyat değişiklikleri oluşur. 

Yürüteç Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yürüteç alırken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Bebeklerin fiziksel gelişimleri ileriki yaşlarda da kalacağından bu dönemlerde bebekler üzerinde etkili olan her yönteme son derece dikkat edilmelidir. Bebekler için yürüme eylemi son derece zor ve önemlidir. Yürümelerine yardımcı olmak için birçok farklı yöntem denenebilir fakat bunlar arasında en etkili olan yürüteçlerdir. Yürüteç satın alırken yürütecin tasarımına dikkat etmek en önemli detaylardan biridir. Yürütecin üretiminde kullanılan malzemelerin kanserojen olup olmaması, kullanılan kumaşın bebeğin hassas cildini tahriş etmemesi gibi detaylara satın alma sırasında dikkat etmek gerekir. Ürünün tasarımında kullanılan ögeler de ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer noktadır. Şiddet çağrışımlı ürünleri tercih etmemek bebeğin karakter gelişimi açısından doğru tercih olur. Ayrıca ürün üzerindeki oyunlar da bebeğin el göz koordinasyonunu sağlaması açısından ve keyifli zaman geçirmesi açısından büyük öneme sahip olur. Yürüteç satın alırken bebeğin ilgi duyduğu nesne ve tasarımları göz önünde bulundurmak onun keyifle ürünü kullanmasını sağlar. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery