• Yürüteç, henüz yürüme zamanı gelmemiş bebeklerin sabit kalması amacı ile yürümesini sağlayan araçlardır. Yürüteçler sayesinde bebeğiniz ufak adımlar atmayı kolayca öğrenecek ve sürekli dolaşım halinde olabilecektir. Bebek aktivite ve oyun kategorisinin ürünlerinden biri olan yürüteçler, bebeklerin meraklı halini biraz olsun gidermeyi ve farkında olmasak bile yürüme isteklerini tatmin etmelerini olanaklaştırır.

 • Yürüteçler Nasıl Kullanılmalıdır?

  Bebeğiniz yavaş yavaş gelişiyor ve etrafını keşfetme arzusu daha da büyüyor. Yürüteçlerin bu noktada en büyük avantajı, güvenli bir şekilde yavaşça küçük adımlar atmasını öğretmesi ve adımlarını güçlendirerek bebeğinizin zamanını eğlenceli bir şekilde geçirmesini sağlamaktadır. Satın alacağınız yürütecin üzerine, bebeğinizin dikkatini çekecek sabit oyuncakların bulunmasına özen göstermeniz, sıkılmadan yürütecin üzerinde vakit geçirmesini de kolaylaştıracaktır. Yürüteçler, bebeğinizin tüm sağlık kontrolleri yapıldıktan ve doktorunuz onayladıktan sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Ayaklarında herhangi bir sorun olan bebekler için bu tip yürüteçler sağlıklı olmamaktadır. Yürüteçleri kullanmadan önce, bebeğinizin boyunun 85 cm altında olması ve altı ayını doldurmuş olması gerekmektedir. Yürütece bindirdiğiniz bebeğinizin ayaklarının yere tam olarak değmemesi gerektiğinden, yürütecinizi ayarlanabilir seçmeniz hem bebeğinizin sağlığı hem de güvenliği açısından büyük bir öneme sahiptir. Siz de bebeğiniz için en uygun ve en ucuz yürüteç modellerine Cimri’de kolayca göz atabilirsiniz.

 • Yürüteç Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Belirttiğimiz gibi, bebeğinizin tüm sağlık kontrollerinin yapılmasından sonra yürüteci kullanmaya başlamanız, ileride yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmenizi sağlayacaktır. Yürüteç seçimlerinizi beşinci aydan sonra yapmalısınız. Bunun sebebi, satın almayı tercih ettiğiniz yürütecin, bebeğinizin kilosuna ve boyuna uygun olmasının büyük bir önem arz etmesidir.

  Yürütecin boy ayarlanmasının manüel olarak yapılabilir olması da önemli bir özelliktir. Bebeğinizin ayağının yere tam olarak değmemesi gerektiğinden, hızlı büyüme dönemleri arasında kullanacağınız için bebeğinizin gelişimine göre yürütecin boyunu da ayarlamanız gerekmektedir.

  Yürüteçteki oturma kabininin, doğru bir dolgu malzemesinden oluşması, bebeğinizin rahatlığı açısından önemli bir etkendir. Bu aşamada, bebeğinizin hem terlemesini engelleyecek hem de rahatlığını üst seviyelere çıkaracak pamuk kumaşları tercih etmeniz, hem kolay temizlenmesi hem de anti bakteriyel olması sebebi ile yine büyük öneme sahiptir.

  Yürüteçlerin üzerinde bulunan ışıkların ya da sesli oyuncakların yer alması, bebeğinizin algı yeteneğini geliştirirken eğlenmesi adına da önem arz eder.

  Satın almaya karar verdiğiniz yürüteçlerin tekerlek sayıları da bebeğinizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. 4, 6 veya 8 tekerlekli yürüteçleri tercih etmeniz, bebeklerinizin kendilerini kontrol edebilme bilincini edinmesine yardımcı olurken aynı zamanda da yürütece daha kolay adapte olmasını sağlayacaktır. Siz de, bebeğinizin güvenliği ve sağlığı doğrultusunda, en uygun yürüteç modelinin en ucuz fiyat seçeneklerine Cimri.com’dan kolayca ulaşabilirsiniz!