track source
track source

Yük Kaldırma / Vinç

Yük Kaldırma / Vinç Fiyatları

605 Ürün gösteriliyor.
Yük Kaldırma / Vinç fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yük Kaldırma / Vinç modelleri ve Yük Kaldırma / Vinç fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yük Kaldırma / Vinç kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Caraskal, Yük Vinçi, Transpalet, Taşıma Arabası, Yük Kaldırıcı. 605 adet Yük Kaldırma / Vinç fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Atlas ATSOC15 HS-C Köşeli Ceraskal
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yük Kaldırma ve Vinç

Ağır yükleri kaldırmak, her zaman insanlık için bir sorun olmuştur ve bugün de olmaya devam eder. Hem günlük hayatta hem de iş hayatında kimi durumlarda ağır yüklerle uğraşmak zorunda kalınır. Çeşitli durumlarda ağır yüklerle başa çıkılabilmesi için üretilen birçok yüksek teknoloji veya düşük teknoloji alet bulunur. İnsanların tek başına kaldırması zor olan ya da mümkün olmayan neredeyse her türlü yük aralığı için üretilen bir yük kaldırma aracı bulunabilir. Pazarlarda alışverişe çıkıp çok fazla alışveriş yapıldığında poşetlerin taşınması için üretilen pazar arabaları olduğu gibi, fabrikalarda çok daha ağır yüklerin taşınması amacıyla üretilen vinçlere de rastlanabilir.Bunlar haricinde de yük taşıma amacıyla üretilmiş, farklı kilo aralıkları için özelleşmiş yük taşıma aparatlarından bahsedilebilir. Transpalet, domuz arabası, el arabası, forklift gibi birçok ürün yük taşıma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilir. Pek çok hırdavat ve teknoloji markası, çeşitli modellerde yük taşıma ekipmanı modellerinin kullanıcıların beğenisine sunar.  Hem yüksek teknoloji, hem düşük teknoloji, hem motorlu hem de manuel birçok yük taşıma sistemi modeline rastlanabilir.

Yük Kaldırma ve Vinç Modelleri

Yük kaldırma işi, birçok farklı iş alanında veya hayatın içinde, çok farklı şekillerde insanların karşısına çıkabilir ve ortaya çıkan her yeni durum için, öncekilerden daha farklı çözümlere ihtiyaç duyabilir. Pazarda poşetleri taşımak için vinç kullanılamadığı gibi, fabrikalarda ağır yükleri kaldırmak için de pazar arabaları kullanılamaz. Bu sebeple üretici markalar, birbirinden farklı birçok durum için özelleşmiş çeşitli yük kaldırma modellerinin üretimini yapar. Bu aparatların birçoğu hem görünüm hem de işlev olarak birbirlerinden çok farklıdır. Düşük ağırlıktaki kullanımlar için el arabaları üretilir. El arabaları, 150- 200 kg a kadar olabilecek yüklerin bir yerden bir yere taşınmasına olanak verir. El arabalarından sonra, el arabalarıyla aynı işlevi daha yüksek ağırlıklar için ve farklı çalışma mantığıyla çözen domuz arabası, transpalet gibi sistemler gelir.  Bu bahsedilen aparatlar tekerlekli, yani dolayısıyla taşıma sağlayan aparatlardır. Bir de bu sayılanlara göre daha yüksek teknoloji olan, taşımadan ziyade kaldırma odaklı olan vinç modelleri bulunur. Dikey yönde yük taşıma işlevi gören vinç elektrikli çalışma yapar. En temel yapı olarak bir adet motordan, motora bağlı bir halat veya zincirden ve zincirin ucunda yer alan kanca vb. tutucu ekipmandan oluşur. Farklı tiplerde ve farklı yük aralıklarında kullanılmak için üretilmiş vinç seçenekleri bulunabilir. Elektrikli vinç 500 kg gibi nispeten düşük ağırlıklar için üretildiği gibi, 5 ton gibi çok daha yüksek ağırlıklar için de bulunabilir. Farklı elektrik değerlerinde çalışan vinç modelleri de bulunabilir. Fabrikada kullanım için 220V , 330V gibi değerlerde çalışan elektrikli vinç modeller bulunabildiği gibi, genelde araba veya teknelerde bir şeyleri çekmek için kullanılan 12V vinç modelleri de bulunur. Bazı yük kaldırma vinçleri, sadece motor,zincir ve kanca üçlüsünden ziyade, demir bir iskeletle birlikte bütün bir sistem halinde satılır. 3 ayaklı vinçler bu modellere verilebilecek güzel bir örnektir. Bu tip modellerde genel olarak motorlar yerine hidrolik pistonlar çalışır. Demir iskeleti hareketli kolunun ucunda yük taşıma kanca gibi bir yük taşıma aparatı bulunur. Hidrolik pistonun, demir iskelet sisteminin hareketli koluna uyguladığı kuvvet sayesinde yük kaldırma işlevi sağlanır.

Yük Kaldırma ve Vinç Fiyatları

Yük kaldırma ve vinç ürünleri dendiğinde çok fazla sayıda ürün aklar gelir. Dolayısıyla bu ürünlerin hepsinin fiyatları tamamen ürüne özel bir şekilde değerlendirilmelidir. Daha düşük teknolojiyle üretilen yük kaldırma aparatları, diğerlerine göre daha ucuz olur. Pazar arabaları gibi yük kaldırma araçları çok uygun fiyatlarla elde edilebilir. Transpalet, domuz arabası gibi modeller markaya ve kapasiteye bağlı olarak çeşitli fiyatlarla satılır. Vinç fiyatları ise, kullanılan teknoloji ve vinç kapasitesine bağlı olarak büyük değişiklik gösterebilir. 5 tonluk vinç fiyatları, yüksek kapasiteli olduğu için 1 tonluk vinç fiyatlarına göre daha pahalı olur. Yük kapasitesinden ayrı olarak, vinçlerin üretiminde kullanılan ürünlerin genel kalitesi de vinç fiyatlarına etki eder. Bu yüzden 2 tonluk vinç fiyatları da, yük kapasitesi sabit olmasına rağmen birbirinden çok farklı olabilir. Bu farklılığı motor kalitesi, vinç tipi gibi birçok faktör yaratır. Yük kaldırma aparatlarının farklı platformlarındaki satış fiyatlarını öğrenmek için cimri.com u ziyaret edebilirsiniz.

Yük Kaldırma ve Vinç Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Birbirinden çok farklı ağır yük kaldırma durumları olabilir. Eğer yük kaldırma makinalarından birine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, içinde bulunduğunuz durumu iyi analiz etmelisiniz. İçinde bulunduğunuz durumda yük kaldırmayı nasıl bir aparatla yapmanız gerektiğini ve bu aparatın ne kadar yük kaldırması gerektiği gibi özellikleri belirlemelisiniz. Bütün bu özellikleri belirledikten sonra bu özellikleri karşılayan modeller arasında en kaliteli ve uygun fiyatlı seçenekleri araştırmaya başlayabilirsiniz. Her türlü yük taşıma ekipmanının kendi içinde farklı kalite standartlarına sahip olduğu unutulmaması gereken bir unsurdur. Bir transpalet satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerle, elektrikli vinç alırken dikkat etmeniz gerekenler birbirinden farklıdır. Transpaletler gibi motorsuz ürünlerde, ürünlerin iskelet kalitesine, birleşim noktalarının kalitesine dikkat etmek gerekir. Vinçlerde ise motor sağlamlığı daha ön plandadır. Bütün özelliklere dikkat ederek alacağınız herhangi bir yük taşıma aparatıyla, yük taşıma sorunlarınızı rahatlıkla giderebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery