Yük Kaldırma / Vinç

En Ucuz Yük Kaldırma / Vinç Fiyatları

613 ürün gösteriliyor.
Yük Kaldırma / Vinç fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yük Kaldırma / Vinç modelleri ve Yük Kaldırma / Vinç fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yük Kaldırma / Vinç kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Caraskal, Yük Vinçi, Transpalet, İstifleme Makinesi, Taşıma Arabası. 613 adet Yük Kaldırma / Vinç fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Atlas ATSOC15 HS-C Köşeli Ceraskal
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Yük Kaldırma & Vinç Makineleri Nelerdir ve Ne İşe Yarar?

Yük kaldırma & vinç makineleri 5 gruba ayrılmaktadır. Caraskal, el ile çalıştırılan, az kuvvet gerektiren ve fazla yük kaldırmaya yarayan palangalardır. Krikolar, genellikle araçların lastiklerini değiştirirken kullanılan yük kaldırma makineleridir. Vinç, limanlarda, inşaat alanlarında kullanılan boyutları ve kaldırma kuvvetleri farklı olan motor gücüyle çalışan makinelerdir. Asansörler, genellikle inşaat sektöründe kullanılan aşağıdan yukarı ya da yukarıdan aşağı ağır yük taşımasını sağlayan sistemdir. Transpalet, lojistik ve depo alanlarında kullanılan paketlere yüklenilmiş malzemelerin raflara yerleştirilmesi için tasarlanan makinelerdir.

Yük Kaldırma & Vinç Makinelerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Yük kaldırma ve vinç makineleri genellikle bina, hastane, okul gibi inşaat alanlarında kullanılırken büyük depolarda, karayolu onarımlarında, tersanelerde ve su kanalları yapımında da kullanılmaktadır.

Yük Kaldırma & Vinç Makinelerini Kullanırken Alınan Önlemler Nelerdir?

Yük kaldırma ve vinç makineleri kullanılırken pürüzsüz ve sağlam bir zemin gerekmektedir. Kullanılan alanda birden fazla makine varsa aralarında en az 90 cm uzaklık olmalıdır. İhtiyaca ve işe uygun makine kullanılırken makineyi kullanan kişiler eğitilmelidir. Güvenli bir priz sistemi kullanılırken kabloların hasar görmemesi sağlanmalıdır. Uygun iş kıyafetleri giyinilmeli ve gerekli levhalar alana konumlandırılmalıdır. Makineyi kullanan eğitimli kişiler haricinde kimse kullanmamalıdır. Oluşan tüm arızalar dikkate alınmalı ve uzmanlara bildirilmelidir. Herhangi bir arıza tespit edildiği an makine durdurulmalı ve çalıştırılmamalıdır.

Makineleri Kullanırken Ya Da Kullanmadan Önce Kontrolleri Nasıl Sağlanır?

Öncelikle makine kullanımlarında rutin olarak eğitimli kişiler tarafından günlük olarak kontrol edilmelidir. Makinelerin basınç, bijon, fren, debriyaj, direksiyon, akaryakıt, motor yağı ve sinyaller gibi önemli kısımların kontrolü sağlanmalıdır. Hem kendi güvenliğiniz hem de çevrenizdeki kişilerin güvenliği için oldukça önemli bir konudur. Ayrıca makinelerin günlük temizliği de yapılmalıdır. Herhangi bir olumsuzlukla karşı karşıyaysanız mutlaka arıza işlemi için gerekli kişilere bilgi vermeniz gerekmektedir.

Kontroller Zorunlu Mudur, Kimler Yapabilir ve Ne Zaman Yapılmalıdır?

İş güvenliği ve sağlığı kanununa göre kontrollerin periyodik olarak yapılması zorunludur. Kontrolleri yapması gereken kişiler ise makine mühendisleri ve teknikerlerdir. Kazalar, doğal afetler ya da makinelerinin uzun süre kullanılmaması sonucunda kontroller mutlaka yapılmaktadır.

Yük Kaldırma & Vinç Makinelerinin Kontrolü Neden Önemlidir?

Yük ve Kaldırma ve vinç makineleri boyutları nedeniyle oldukça büyük ve ağırdır. Örneğin; kontrol edilmeyen bir makinenin üzerinde yük varsa ve halat kopma aşamasındaysa oluşabilecek kazalara neden olmaktadır. Bu nedenle hem can hem de mal kaybını önlemek amacıyla periyodik kontrollerin önemi büyüktür. Bir diğer nokta ise makinelerin kullanım ömürleri kontrolleriyle doğru orantılıdır. Kısacası hem işçi güvenliği hem de makine güvenliği amacıyla kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Yük Kaldırma & Vinç Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Yük Kaldırma ve vinç fiyat aralıkları özelliklerine ve çeşitlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kullanım amacınıza uygun olan makineleri listeleyebilir ve bütçenize en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.