Yük Taşıma Standı

Yük Taşıma Standı Fiyatları

22 Ürün gösteriliyor.
Yük Taşıma Standı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yük Taşıma Standı modelleri ve Yük Taşıma Standı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yük Taşıma Standı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Stanley, Atlas, Modacar, BigLift. 22 adet Yük Taşıma Standı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yük Taşıma Standı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yük Taşıma Standı markası:

En Çok İncelenen Yük Taşıma Standı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Yük Taşıma Standı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 22 Yük Taşıma Standı modeli içerisinde en ucuz Yük Taşıma Standı fiyatı 11.28 TL iken, en yüksek Yük Taşıma Standı fiyatı 16883.65 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yük Taşıma Standı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Yük Taşıma Standı fiyatı ise 612.65 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yük Taşıma Standı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Atlas ATSOC15 HS-C Köşeli Ceraskal
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yük Taşıma Standı

Farklı ağırlıkta olan yükleri bir yerden başka bir yere taşımak için kullanılan, insan gücünden ve zamandan tasarruf edilmesini sağlayan araçlar yük taşıma standlarıdır. İnsan gücünün yetmediği durumlarda çeşitli yükleri taşımak için kullanılırlar. Günlük yaşamda işyerlerinde işlerin pratik ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlayan yük arabaları zamandan büyük tasarruf sağlar. Kas gücüyle altından kalkılamayacak olan durumlarda kullanımı elzemdir. Çalışanların beden sağlığını korumak adına yük taşıma standı iş yerlerinin vazgeçilmez çalışma araçlarından birisidir. Havaalanı, otogar, süpermarket, hipermarket, yapı market, inşaat malzemeleri ile ilgili iş yapan işletmeler gibi büyük ölçekli işletmelerin yanında mikro mağaza ve küçük işletmelerde de önemli ölçüde kullanılır. Ürün taşıma, depolama, ürün yerleştirme gibi işlemleri pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağladıkları için her zaman tercih nedenidir. Genellikle koli, karton gibi eşyaların taşınmasında kullanılır. Taşıma konusunda kolaylık sağlayan yük taşıma standı arabalarının kaliteli ve sağlam yapıları sayesinde değişik tip ve ağırlıktaki yüklerin problemsiz taşınmasına yardımcı olur.

Yük Taşıma Standı Modelleri ve Özellikleri

Yük taşıma standı çeşitleri pek çok iş sahasında kullanılır. Yük taşıma kapasitelerine ve teknik özelliklerine göre değişik modelleri bulunur. Yüksek işgücüne sahip işletmelerde, taşıma işlerinin yoğun olarak yapılan yerlerde kullanılmak için tasarlanmış, çelik gibi sağlam malzemelerden üretilmiş olan ve iki veya dört tekerlekli çeşitleri vardır. İki tekerlekli olan modelleri el arabası olarak da adlandırılır. Her iki tarafında üç tekerlek bulunan ve merdiven çıkmaya uygun şekilde üretilmiş modeller de mevcuttur. Yük taşıma kolu katlanabilir olan modelleri yerden tasarruf sağlar. İki tekerlekli yük taşıma standı modelleri genellikle dikey olarak taşımada verim sağlar ve yük taşıma stant boyu yüksektir. Dört tekerlekli olan modelleri ise yatay olarak taşımada daha fazla verim sağlar. Yük taşıma standları sayesinde bir insanın taşıyabileceği yükün misliyle fazlasını bir defada taşımak mümkündür. Yük taşıma kolunun kauçuk malzeme ile kaplı olan modelleri tutuş ve kavramayı kolaylaştırır, elin terlemesini ve kaymasını engeller. Bu sayede yük taşıma arabasının kontrolünün daha rahat şekilde olmasını sağlar. Tutma kolunun ileriye ve geriye hareket ettirilebilen özelliği sayesinde dar alanlarda yük taşırken kullanım kolaylığı sağlar. Tekerleklerinin kilitlenme özelliği ile tek bir hamlede tekerleklerin rahatça kilitlenmesi sağlanabilir. Tekerlek kilit sistemi güvenlikli kullanımı sayesinde oluşabilecek sorunların önüne önceden geçilebilir. Dolma teker ve hava basılarak kullanılan hava tekerlekli modelleri de mevcuttur. Hava basılarak kullanılan tekerlekli modeli yük taşımada ekstra rahatlık ve kolaylık sağlar. Yük taşıma standı özelliklerinden bir diğeri makaslı platform modelleridir. Bu tip modellerinde bulunan makaslı platform sayesinde yük taşıma tablasının yüksekliğinin yükseklik ayarı yapılabilir. Ayaklı kriko standı sayesinde büyük ve ağır olan yükler kaldırılabilir. Örneğin; lastiği patlamış bir aracın patlak lastiğini değiştirmek ancak ayaklı bir kriko sayesinde gerçekleştirilebilir. Çeşitli farklı cinsteki yüklerin ayrı katlara konulup taşınmasını sağlayan çok katlı yük taşıma standı modelleri de mevcuttur. Bu sayede ayrı cins olan ürünler birbiri ile karışmadan taşınabilir. 

Yük Taşıma Standı Fiyatları

Yük taşıma standı fiyatları üretiminde kullanılan malzemeye, kullanılan malzemenin kalitesine, markasına, stant özelliklerine ve boyutuna göre değişiklik gösterir. Örneğin; makas platform özelliğine sahip bir yük taşıma arabasının fiyatı diğer modellerine göre farklılık gösterir. Kullanım özellikleri paket taşıma arabasının fiyatını belirleyen en önemli faktördür. Kullanılan çeliğin kalitesi, çeliğin paslanmaya karşı dayanıklılık süresi, çeliğin kullanım ömrü gibi faktörler yük taşıma standı fiyatını belirleyen etkenlerdir. Üretiminde kullanılan tekerleklerin dolgu olması veya hava basınçlı bir lastik olması, fiyatına etki eden diğer faktörlerden birisidir. Her iki tarafında bulunan üç tekeri olan ve merdivende taşıma işlemini kolaylaştıran yük taşıma arabalarının fiyatları diğer modellerden farklıdır. Taşıyabilecekleri yük kapasitesi ve yük standı boyutu, fiyatının farklılaşmasına neden olan sebeplerden bir diğeridir. Taşıyabileceği ürün miktarı ve ürün boyutu büyüdükçe fiyatı da doğru orantılı olarak artar. Dilerseniz cimri.com ile birçok farklı modelin fiyat bilgisine ulaşabilir ve karşılaştırma yaparak size en uygun ürüne ulaşabilirsiniz.

Yük Taşıma Standı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Yük taşıma standı tercih ederken öncelikle ne kadar bir ağırlık kaldırma kapasitesine sahip bir arabaya ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Belirlenen kapasitenin bir miktar üzerinde yük taşıma standı tercih etmek, kullanıcısına ileride yaşayabileceği sorunların engellenmesi adına fayda sağlar. Örneğin; bir ton yük taşıma arabasına ihtiyaç var ise kullanıcı tercihini bir tondan bir miktar daha fazla ağırlık taşıyan arabadan yana kullanmalıdır. Yük taşıma işleminin yapılacağı alanda merdiven engeli var ise merdiven çıkabilen ve her iki tarafında üçer tekerlek bulunan modeli tercih etmek kullanıcısına büyük avantaj sağlar. Büyük boyutlu koli veya karton kutu taşıma işleri için taşıma tablasının daha geniş olmasına dikkat etmek gerekir. Boyut olarak küçük parça eşyaların taşınmasında tel kafesli yük taşıma arabaları tercih etmek avantajlıdır. Tel kafes sayesinde yük arabası üzerindeki paketler düşmezler. Emniyet önlemlerine daha fazla önem verilen modeller yaşanabilecek kazaları önlemek adına avantajlıdır. Bu bağlamda teker kilit mekanizması olan bir yük arabası tercihi doğru bir tercih olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery