Yük Kaldırıcı

Yük Kaldırıcı Fiyatları

118 Ürün gösteriliyor.
Yük Kaldırıcı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yük Kaldırıcı modelleri ve Yük Kaldırıcı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yük Kaldırıcı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Atlas, Max Extra, Mannesmann, Oregon, BigLift. 118 adet Yük Kaldırıcı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yük Kaldırıcı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yük Kaldırıcı markası:

En Çok İncelenen Yük Kaldırıcı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Yük Kaldırıcı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 118 Yük Kaldırıcı modeli içerisinde en ucuz Yük Kaldırıcı fiyatı 33.03 TL iken, en yüksek Yük Kaldırıcı fiyatı 12633.15 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yük Kaldırıcı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Yük Kaldırıcı fiyatı ise 2821.41 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yük Kaldırıcı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Atlas ATSOC15 HS-C Köşeli Ceraskal
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yük Kaldırıcı

Günümüz teknolojileri sayesinde birçok insanın birleşsede başaramayacağı ağır işler, dakikalar içerisinde hiçbir insan gücüne ihtiyaç kalmadan kolaylıkla yapılabilir bir duruma gelmiştir.Binlerce insanın birleşse bile kaldıramayacağı ağır yükler, yük kaldırıcılar tarafından kolaylıkla taşınır. Makaranın icadı tarihte oldukça önemli bir yer taşır. Zamanla gelişen basit kaldıraç modelleri ve makaraları günümüzde oldukça kullanışlı bir hal almıştır. Neredeyse bütün sektörlerin rahatlıkla kullandığı yük kaldırıcılar insanlar için oldukça pratik makineler haline gelmiştir. Yük kaldırıcılar hem iş gücünü ortadan kaldırır hem de zamandan oldukça tasarruf ettirir. Farklı boyutlarda ve şekillerde üretilen yük kaldırıcılar oldukça kullanışlıdır. Genellikle üretim yağan işletmeler tercih etse de birçok meslek alanında sıklıkla kullanılır. Gündelik hayatta sıklıkla karşılaştığımız yük kaldırma lifti, genellikle ağır eşyaların yüksek bir yerden indirilmesine veya kaldırılmasına yardımcı olan makinelerdir. Taşıma şirketlerinin bir numaraları çalışanları olan bu makineler oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Yük kaldırıcı ürünler zamandan tasarruf ettirdiği gibi iş güvenliği için de oldukça yararlıdır.

Yük Kaldırıcı Modelleri ve Özellikleri

Günden güne artmakta olan nüfus sayesinde, daha fazla konut ihtiyacı oluşur. Bu sebeple sürekli yeni binalar veya revize edilmesi gereken binalar bulunmaktadır. İnşaat sadece konut değil birçok yapı için oldukça gelişmekte olan bir sektördür. Alışveriş merkezleri, spor salonları veya siteler insan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sürekli yapım halindedir. Bu gibi yapıları inşa ederken kullanılan ve insan gücünün yeterli olmadığı alanlarda kullanılan birçok yük kaldırıcı bulunmaktadır. Yük kaldırma araçları, yeni yapılar oluşturmak için oldukça kullanışlıdır. GLoballeşen bir dünyada hız ve hatasız sonuç oldukça önemlidir. İnsan gücünün kullanıldığı birçok alanda oluşabilecek iş kazalarını minimuma indiren yük kaldırıcılar kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok meslekte ve alanda sıklıkla kullanılan farklı yapılarda üretilen yük kaldırma platformu hızlı ve güvenli bir kullanım sağlar. Yeni yaşam alanları inşa edilirken güvenli ve hızlı bir çalışmayla oluşturulması günümüzde en önemli faktörler arasında bulunmaktadır. Bu sebeple üretilen ve sıklıkla kullanılan özel makineler, inşaat sektöründe ve ağır yük taşıyan birçok meslekte oldukça fazla kullanılmaktadır. Hidrolik yük kaldırıcı modelleri, birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Kolay ve hızlı bir kullanım sağlayan bu araçlar, bir silindir içinde bulunan sıvı sayesinde hidrolik tokmak ile kolayca hareket ettirilir. Hidrolik tokmak bir pompa görevi görür ve makinenin içinde bulunan sıvıyı silindire giden boruya doğru iterek yükü kaldırır. Kaldırılan cisim, doğru kata ulaştığında, kontrol sistemi tarafından elektrik motoruna pompayı aşamalı bir şekilde kapanması için sinyal gösterir ve yük kolay bir şekilde istenen yüksekliğe çıkartılır. Yük kaldırıcıların büyüklüklerine göre, kaldırabildikleri yük ağırlığı da doğru orantıda değişkenlik göstermektedir. En ağır cisimleri taşımada yardımcı olan teleskopik yük kaldırıcı modelleri de farklı boyutlarda üretilmektedir. Teleskopik yük kaldırıcılar mobil vinç olarak da adlandırılabilir. Aynı zamanda bir motorlu araç olan bu ürünler, yatay ve dikey olarak rahat bir şekilde hareket eder. Kamyon gibi görünen bir araç olan teleskopik yük kaldırıcıların yere sabitlenmesi ve havalanmaması için dört adet ayağı vardır. Genellikle ağır yüklerin kaldırılmasında ve balçık gibi yüzeylere batmış olan makinelerin kurtarılması amacıyla kullanılmaktadır.

Yük Kaldırıcı Kullanımı

Yük kaldırıcılar farklı boyutlarda ve işlevlerde üretilmektedir. Kaldırılacak yükün ağırlığı ile orantılı olarak farklı fonksiyonlara sahip yük kaldırıcılar birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Günlük hayatta birçok kez karşılaştığınız ev taşıma firmaları tarafından kullanılan yük kaldırma arabası oldukça kullanışlı ve hızlı bir araçtır. Hem yük taşıma hem de araba olarak kullanılmaktadır.Çok ağır nesneleri kaldırmak amacıyla özel olarak tasarlanan makaslı platformlar, özel yapıları sayesinde en ağır nesneleri kolaylıkla kaldırmayı sağlar. Oldukça sağlam bir yapıda olan bu makaslı platformlar birçok meslek grubu tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanım alanlarına göre birçok farklı türde tasarlanan yük kaldırma araçları geçmişten günümüze kadar oldukça gelişmiştir. Bu gelişmeler sayesinde makara tekniğine en yakın olan yük kaldırma caraskal ürünleri de büyük ölçüde gelişmiştir. İnsan gücünün kaldıramayacağı ağırlıktaki yük, makine ve makine parçaları gibi malzemelerin taşınmasını sağlayan caraskallar basit makinalardır.  Farklı boyut ve güçlerde üretilmektedir. Büyük ve ağır malzemelerin taşınmasında oldukça tercih edilse de, küçük ölçekli hafif eşyaların havada sabit kalmasına da oldukça yarar sağlar. 

Yük Kaldırıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yük kaldırıcılar günlük hayatta ve profesyonel hayatta oldukça büyük önem taşır. İnsan gücünün kullanıldığı birçok yerde oldukça kullanılmaktadır. İnsan gücünün yetmediği alanlarda, hem işi hızlandırmak amacıyla hem de iş sağlığını olumlu yönde etkilemesi sayesinde oldukça kullanışlıdır. Yük kaldırıcı satın almadan önce kullanılacak alana ve malzemelere uygun olup olmadığına dikkat edilmeldir. En önemli unsur makinelerin hangi materyalden yapıldığıdır. Kaliteli malzemelerden üretilmiş bir yük kaldırıcı satın almak, uzun ömürlü ve güvenli bir kullanım sağlar. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte üretilen  manyetik kaldıraç modelleri sayesinde manyetik alana sahip olan ürünler güvenle taşınmaktadır. Bunun yanı sıra yük kaldırma krikoları da birçok kullanıcı tarafından oldukça tercih edilmektedir. Birçok malzemeyi güvenli ve hızlı bir şekilde kaldırabilen bu araçlar, insan gücüne ihtiyaç duymadan kolay bir kullanım sağlar. Kullanım sırasında yaşanan kazalar oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı yük kaldırıcı kullanımlarını doğru bilmek, hayati riski veya olası kazaların önüne geçmek için oldukça önemlidir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery