BigRed, BigLift ve Wert markalı yük kaldırıcıları, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Yük kaldırma makineleri, endüstriyel üretim, imalat ve ürünlerin son kullanıcı ile buluşturulması gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Endüstriyel gelişim ve ilerlemeyle birlikte bu makinelere giderek daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanım yeri ve yük çeşidine göre birçok farklı yük kaldırıcı vardır. Sıklıkla kullanılan yük kaldırma ekipmanları, kriko, trifo ve teknelerde kullanılan ırgattır.

Kriko ne işe yarar?

Bir yük kaldırma aracı çeşidi olan krikolar, ağır bir nesneyi yukarıya kaldırmakta kullanılır. En çok kullanıldığı yer ise araçlardır. Araç lastiklerini değiştirmek için araç kriko ile yukarıya kaldırılır. Lastik değişimi rahatça yapılır ve araç tekrar indirilir. Hava basıncıyla, elektrikle ve hidrolik biçimde çalışan krikolar vardır. Krikoların güvenli çalışabilmeleri için düz zeminlerde kullanılması önerilir.

Trifo ne işe yarar?

Yük kaldırmak ve çekmekte kullanılan bir diğer araç ise trifolardır. Trifo, genellikle ağır yüklerin bir yerden başka bir yere halat yardımıyla çekilmesine yardımcı olur. Trifolar, kapasitesi, halat çapı, test yükü, ağırlığı ve standart halat boyu gibi kritererine göre sınıflandırılarak, ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılırlar.

Teknelerde ırgat ne işe yarar?

Yük kaldırma makinelerinden biri de daha çok teknelerde kullanılan ırgattır. Irgat, teknelerdeki çıpanın çekilmesinde kullanılır. Tekne için ırgat seçilirken, çıpanın ağırlığı, zincirinizin veya halatınızın boyu ve ağırlığı dikkate alınmalıdır. Yatay ve dikey olmak üzere iki çeşit ırgat vardır. Dik ırgatlarda, zincirin kayma ihtimali daha düşüktür. Irgat güvertede bulunur. Irgatın motoru ise hemen güvertenin alt bölümündedir. Yatay ırgatlarda ise, ırgat bütün halinde teknenin gövdesine monte edilmiş durumdadır. Kullanım şekli ve teknenin yapısına göre uygun ırgat seçimi yapılabilir.

Irgat, trifo ve kriko gibi farklı amaçlarla kullanılan, skipli yük kaldırıcı, hidrolik yük kaldırıcı, yük kaldırma arabası gibi birçok yük kaldırma araçları vardır.

En ucuz yük kaldırıcı nerede bulunur?

En ucuz yük kaldırma araçlarını, cimri.com sitesinde yük kaldırma / vinç kategorisinde yer alan, yük kaldırıcı sekmesinden görüntüleyebilir, ürünleri inceleyerek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

https://www.cimri.com/yuk-kaldirici