Transpalet

En Ucuz Transpalet Fiyatları

138 ürün gösteriliyor.
Transpalet fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Transpalet modelleri ve Transpalet fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Transpalet kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Atlas, Einhell, Max Extra, BigLift, Tem. 138 adet Transpalet fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Atlas ATSOC15 HS-C Köşeli Ceraskal
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
Stanley HT524 Endüstriyel Çelik El Arabası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Transpalet Nedir?

Transpalet el taşıyıcısı olan, “el paleti” olarak adlandırılan bir araçtır. Yükleri yatay eksende taşımaya yarar. Hidrolik pompa gücü sayesinde yükü yukarı doğru kaldırabilir. Görüntüsü ayak koymak için 2 tane kaykayı olan bir araçtır. Çelik malzemeden yapılır. Hassas yüklerin taşınması için, indirme hızı ayarlanabilmektedir. Transpaletlerin taşıma kapasitesi 3000 kilograma kadar (3 tona kadar) çıkabilmektedir. Yengeç transpalet, akülü transpalet, uzun ve kısa çatallı transpalet gibi çeşitleri vardır. Farklı ölçülerdeki paletler için farklı transpaletler kullanılmalıdır. Transpaletler çekerek kullanılmalı ve üzerinde palet taşınırken ani hareketler yapılmamalıdır. Aksi takdirde yük devrilebilir.

Transpalet Modelleri Nelerdir?

Standart transpaletler 2000 kilogram ( 2 ton ) taşıma kapasitesine sahiptir. Sızdırmaz hidrolik sistemi bulunmaktadır. Tek yöne doğru kullanılabilir. Frenli transpaletler ise 2500 kilogram ( 2.5 ton ) taşıma kapasitesine sahiptir. Sürüş freni ve park freni olmak üzere 2 farklı fren özelliği bulunmaktadır. Frenler güvenlik kolundan kontrol edilmektedir. Fren sistemi eğimli yerlerde transpaleti sabitler ve yüklerin devrilmesini, transpaletin kaymasını engeller.

Yengeç transpaletler standart transpaletlere oldukça benzemektedirler. 2500 kilogram (2.5 ton) kapasiteye sahip olan yengeç transpaletler, dört yöne de hareket edebilir. Uzun yüklerin dar alanda taşınmasına oldukça katkıda bulunan bir transpalet modelidir.

Bazı transpaletlerin adı ise çatal uzunluğuna ve genişliğine göre değişebilmektedir. Bazıları ise taşınacak paletin yüksekliğine göre ayarlandığından, buna göre isim almaktadır. Örneğin geniş çatallı transpaletler, düşük yükseklikteki paletlerin taşınması için tasarlanmış olup, taşıma kapasiteleri 2000 – 2500 kilogram (2 – 2.5 ton) arasında değişmektedir. Transpaletlerin çatal uzunlukları ise 80 santimetre ve 200 santimetre arasında değişmektedir.

Akülü transpaletler, frenli transpaletlerin bir üst modeli olarak da adlandırılabilir. Elektronik hız kontrol sistemi bulunmaktadır ve fren sistemine sahiptir. Akülü transpaletlerin çelik konstrüksiyonu oldukça güçlü yapıdadır.

Akülü istif makinesinin ise sabit ayaklı ve ayarlanabilir ayaklı olmak üzere 2 türü vardır. Sabit ayaklı akülü istif makinesi orijinal forklift profili ile üretilir. Frenleme sistemi bulunmaktadır. Ayarlanabilir ayaklı akülü istif makinesi de aynı özelliklere sahip olmakla beraber, paletlerin ayarlanabilmesine de imkân vermektedir.

Makaslı transpaletler genellikle paketleme departmanlarında kullanılan transpaletlerdir. Maksimum 250 kilogramlık yükleri hızlı taşıma özelliği vardır. Hassas yüklerde de taşıma hızı azaltılabilmektedir. Tartılı transpaletler ise 2000 kilogram ( 2 ton ) yük taşıma kapasitesine sahiptir. Aküsü maksimum 40 saat çalışabilir. Pille veya elektrikle çalışabilen modelleri verdır. Maksimum 6 haneye kadar ağırlığı gösterir. Ayrıca bu transpaletler yazıcıyla bağlantı sağlayabilir.

Transpalet Fiyatları Nelerdir?

En ucuz fiyatlara sahip transpaletler, katlanır taşıyıcılardır. Fiyatları ise 100 Türk lirasından başlamaktadır. Akülü ve terazili transpaletler ise daha yüksek fiyatlara sahiptir. Terazili transpaletlerin fiyatı 6 bin Türk Lirasından, akülü transpaletlerin fiyatı ise 8 bin Türk Lirasından başlamaktadır. Bu fiyatlar 28 – 30 bin Türk Lirasına kadar çıkabilmektedir.