Marka
BigLift
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Yük kaldırma ve vinç kategorisinde bulunan transpaletler, genellikle paletleri veya ağır materyalleri hızlı ve kolay biçimde kaldırmak ve taşımak amacıyla üretilmiştir. Üretim tesislerinde, atölyelerde ya da büyük depolama alanlarında sıkça tercih edilen transpaletler, hidrolik temellere dayalı olarak çalışmaktadır. Cimri’de BigLift, Einhell, Astor, Atlas, Apaz gibi onlarca markanın içerisinden işinize en uygun transpaletleri bulabilir ve en ucuz transpalet modellerine hemen sahip olabilirsiniz.

  Günümüzde çoğunlukla taşıma amacıyla iki tip transpalet kullanılmaktadır. Bunlar da manuel transpalet ve akülü transpalet modelleridir. Manuel transpalet modelleri en çok tercih edilen türdür ve yer seviyesindeki depolama yapan yerler için ideal bir kullanıma sahiptir. Akülü transpaletler ise yüksek depolama alanlarında kullanılmaktadır.

 • Transpaletler Nasıl Kullanılmalıdır?

  Transpaletler; manuel transpalet ve akülü transpalet modelleri olarak ikiye ayrılmakta ve paletlere yüklenen yükleri, hidrolik pompa gücü ile kaldırarak yatay olarak taşımaya yarayan araçlardır. Transpaletler iki adet çataldan oluşurlar ve paletlerin üzerindeki boşluklara bu çatalların girmesi ve yukarıya kaldırılması ile yükleme yapılmaktadır. Transpaletler, güvenli ve kolay kullanımı ile tercih edilen ve verimli bir çalışma imkanı sağlayan araçlardır. Transpaletler her ne kadar kolay kullanılsa da, kullanım esnasında dikkat edilmesi gerekilen bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle çatalları kaldırmadan önce yükün çatallara tamamen ve dengeli bir şekilde oturduğundan emin olmanız gerekmektedir. Transpalet kullanılmadan önce tüm vida, cıvata ve diğer bağlantı ekipmanları kontrol edilmeli ve kullanımı dışında çatallar yere yakın pozisyonda bulunmalıdır.

  Transpaleti eğimli bir ortamda kullanacaksanız, hareket etmesini önlemek amacı ile desteklemeniz gerekmektedir. Uygun olmayan ya da kaldırma kapasitesinin üzerindeki yükler transpalet ile taşınmamalı ve kriko olarak kullanılmamalıdır. Akülü transpaletlerde mutlaka kullanım öncesi şarjının olup olmadığı kontrol edilmeli ve fren balata boşluğunun ayarlanmış olması gerekmektedir. Transpaletlerin bozuk zeminlerde kullanılmaması gerekmekte ve kontrolden çıkması halinde ara güç anahtarı kapatılmalıdır. Transpaletlerin kullanımında da her şeyden önemlisi insan sağlığı ve güvenliğidir. Transpaletlerin de ortalama üç ayda bir bakımı yapılmalı ve kontrol belgesi düzenlenmelidir. Siz de işinize en uygun transpalet modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.