Bir evde kullanılan en büyük işlevsel yardımcılardan biridir şüphesiz yastıklar. Kimi zaman belimiz rahat etsin diye kullanırız, kimi zaman sadece dekoratif amaçlı seçeriz, kimi zaman sağlıklı ve güzel bir uykuda saatlerce bizimledir. Siz de beraber çok zaman geçirdiğimiz kendisi küçük, yardımı büyük yastıklar için Cimri’ye bir göz atabilir, Gravel, Decorange, Altınbaşak, Comfort gibi markalara ait birbirinden farklı yastık çeşitleri arasından beğendiğinize en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Yastık Nedir?

Farklı kumaş türlerinden dikilmiş kılıfların içine değişik dolgu maddeleri konarak hazırlanan, farklı kullanım amaçlarına ve çeşitlerine sahip ev eşyalarıdır. İşlevsel yapısıyla ve farklı modelleriyle büyük küçük herkese hitap eder.

Yastık Çeşitleri Nelerdir?

Yastık içine konan malzeme tipine göre ve kullanım yerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Kabaca gruba ayırırsak; medikal yastıklar, dekoratif yastıklar, bebek yastıkları olarak çeşitlendirebiliriz.

Silikon yastıklar; en revaçta olan yastık türüdür. Adından da anlaşılacağı üzere %100 saf silikondan oluşur. Pamuklu ve fermuarlı çıkarıp yıkanabilen bir yastık kılıfına sahiptir. Visco ortopedik yastık; medikal yastık grubuna dâhil olan ortopedik yastıklar, boyun ve bel rahatsızlığı olanların ilk tercihidir. Üst kısmında jel tabaka olan visco jel yastıklar da bulunmaktadır. Kaz tüyü yastık; bir başka medikal yastık türüdür. İçeriği kaz tüyünden yapılır ve konforlu yapısı için rağbet görmektedir.

Antibakteriyel yastıklar son yılların en çok tercih edilen yastık modellerindendir. Alerjiye yol açan bakteri, mayt gibi zararlı mikroorganizmaların size ve sevdiklerinize zarar vermesini engeller. Sentetik iplik, polyester ve değişik malzemelerden üretilerek sağlıklı bir yaşama destek olur. Elyaf yastıklar; mikrofiber dış yapısı, %100 doğal pamuk iç dolgusu ile kullanımda yapısını korur ve hassas insanların bir başka tercihidir.

Bebek yastıkları; göz nurumuz bebeklerimizin cildine, hassasiyetine ve yapısına göre özel üretilmiş yastıklardır. Özellikle boğulmayı önleyici yastık olarak geçen güvenli yatış yastığı bebek için çok önemlidir. Kiraz çekirdekli yastık ise bir başka bebek yastığı çeşididir. Bebeğin gaz sancısını azaltmak ve yatağını ısıtmak amacıyla kullanılır. Yıkanabilir kılıfı ve %100 doğal malzemeden yapılması sebebiyle annelerin tercih nedenidir.

Evlerde koltuk takımlarının tamamlayıcısı dekoratif yastık modelleri; iç malzemeleri ve şık desenleri ile her kullanıcıya hitap etmektedir. Yastık boyutları genelde 30x30 cm’den başlayarak; koltuk, sandalye, balkon gibi ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilir. Keten, polyester, pamuklu kumaşlardan üretilen bu dekoratif yastıklar farklı desenleri ile Cimri’de en ucuz fiyatlarla alıcılarını bekliyor.