Universal Sis Lambası & Far

Universal Sis Lambası & Far Fiyatları

292 Ürün gösteriliyor.
Universal Sis Lambası & Far fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Universal Sis Lambası & Far modelleri ve Universal Sis Lambası & Far fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Universal Sis Lambası & Far kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bosch, Modacar, TveT, Nettedarikçisi. 292 adet Universal Sis Lambası & Far fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Nettedarikçisi Tofaş Doğan Kartal Şahin Slx 1 Adet Sis Farı

Nettedarikçisi Tofaş Doğan Kartal Şahin Slx 1 Adet Sis Farı

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Universal Sis Lambası & Far Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Universal Sis Lambası & Far markası:

En Çok İncelenen Universal Sis Lambası & Far Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Universal Sis Lambası & Far Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 292 Universal Sis Lambası & Far modeli içerisinde en ucuz Universal Sis Lambası & Far fiyatı 29.9 TL iken, en yüksek Universal Sis Lambası & Far fiyatı 13822.4 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Universal Sis Lambası & Far fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Universal Sis Lambası & Far fiyatı ise 65.07 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Universal Sis Lambası & Far Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Universal Sis Lambası & Far modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Universal Sis Lambası & Far modeli:
Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sis Lambası

Sis, görüş mesafesini düşüren bir hava durumudur. Stratus olarak adlandırılan bulutun yerde veya yere yakın bir şekilde oluşmasıyla oluşur. İçerisinde bazen küçük çisentiler olabilir. Güneşin ışınlarını kestiği için gündüz sıcaklığını engellese de zirai olarak faydalı bir doğa olayıdır. Fakat görüş açısını düşürdüğü için kara, hava ve deniz yolu trafiğini olumsuz etkiler. Sis lambası kötü hava koşullarında, sisli havalarda, görüş mesafesini arttırıp yolu daha net görünür hale getirir. Genellikle tamponun alt kısmında bulunan sis farı sayesinde sisli havalarda araç kullanmak zorunda olanlar büyük ölçüde rahatlar. Sis lambası, sisli havalarda görüş mesafesinin düşük olması sonucu oluşacak trafik kazalarının önüne geçer. Güvenli bir sürüş için önemli olan sis lambaları genel olarak 55 wattlık aydınlatma gücüne sahiptir. Sis lambası sadece sisli havalar için değil yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarında da sürücülerin kurtarıcısıdır. Her türlü kötü hava koşullarında yol yüzeyini, tabelaları, yol çizgilerini daha net görmenize yardımcı olduğu için sürücüler için olmazsa olmazdır. Sis lambaları önde ve arkada olmak üzere iki çifttir. Arkadaki sis lambaları arkanızdan gelen sürücünün kötü bir hava koşulunda sizi görmesini sağlar. Ön sis lambaları ise sizin yolu görmenize yardımcı olur.

Sis Lambası Modelleri

Araçların kötü havalardaki kurtarıcısı olan sis lambası modelleri; ledli, camlı, ampullü, motor ve arabalardaki sis lambaları olmak üzere çeşitli ürün gruplarından oluşur. Sis farı ledli modelleri sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında yer alır. Led ışık beyaz olduğu için yansıtma kuvveti fazladır. Yani sisli ve olumsuz hava şartlarında sizi daha görünür kılar. Sis farı ampullü modelleri, daha eski teknoloji olan ürünlerdir. Led ampullü versiyonları da mevcuttur. Ledli modelleri beyaz ışık yayıp sizi daha görünür kılsa da diğer modelleri de mevcuttur. Sarı, buz mavisi ve mavi ampuller de size olumsuz havalarda yolu görmeniz ve görünür olmanız için yardımcı olur. Camlı sis lambası, diğer modellerden farklı olarak kapaklı modellerdir. Sis farını kullanmayacağınız zaman kapakları kapatarak farın kırılması riskleri ortadan kaldırabilirsiniz. Sisli havada sis açabilme özelliğine sahip olan ürün, size olumsuz hava şartlarında yardımcı olur. Görüş mesafenizi güçlendirir. Sadece önünüzü değil yol çizgilerini de görmenizi sağlayan camlı sis lambası sayesinde yanlış şeride geçip kaza yapma riskinden kurtulursunuz. Sağ far, aracın sağ kısmında bulunan ve görüş sunan parçadır. Far aracın gece sürüş yaparken yolu aydınlatıp karanlıkta görünür olmak ve yolu daha iyi görmek için kullandığı aydınlatma sistemidir. Sol far ise aracın sol kısmında yer alır. Araba farları statik far dinamik far olmak üzere iki gruba ayrılır. Statik far, sabit yönlü fardır ve sadece ön bölgeyi aydınlatır. Bu farlar viraj gibi dönemeçlerde kör nokta bırakır. Dinamik farlar ise viraj tarzı dönemeçlerde araçla beraber dönüp yolda kör nokta bırakmayan aydınlatıcılardır. Sis lambası seti; sis lambası çerçevesi, sis farı, montaj işlemi için gerekli vida gruplarından oluşur. Bazen bazı sis lambası setlerinde sis lambasının ampulü dahil olmaz. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için alacağınız ürünün içeriğini incelemeniz gerekir. Motor farı, motosikletlerin ön ve arka kısmında bulunan ve gece sürüşlerinde motor sürücülerinin önünü görmelerine yardımcı olan aydınlatma sisteminin adıdır. Araba farı ise araçların ön ve arka kısmında bir çift olarak bulunan aydınlatma sistemidir.

Sis Lambası Fiyatları

Sis lambası fiyatları, çeşitli özelliklerine göre değişiklik gösterir. Piyasada her bütçeye hitap edecek fiyat aralığında sis lambası bulmak mümkündür. Sis lambaları markalar tarafından çeşitli özelliklerine göre üretilip piyasaya sürülür ve kullanıcıların beğenisine sunulur. Sis lambasının modeli, arabalarda mı yoksa motosiklette mi kullanılacağı, ledli mi yoksa camlı mı olduğu, sis farı fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında gelir. Sis lambasının tekli veya setli satılması da fiyatı etkileyen etmenlerdendir. Set halindeki sis farları tekli olanlara göre daha pahalıdır. Ayrıca motor sis lambaları araç sis lambalarına göre daha ucuzdur. Çünkü araçlarda olumsuz hava koşullarında yolu net görmeyi sağlayacak iki sis lambası mevcuttur. Sayı arttığı için fiyatta artar. Siz de sayfamızda bulunan sis farlarını özellikleri ile beraber inceleyip sis farları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Diğer kullanıcıların yorumlarını okuyup sis farları hakkında onların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Arabanız ya da motosikletiniz için en iyi ve ucuz sis lambasını hangi sitede bulabileceğinizi öğrenmek için cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Sis Lambası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sis farı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu durum, kullanıcının talep ve beklentilerine göre şekillenir. Öncelikle sis farını aracınız için mi yoksa motosikletiniz için mi alacağınız önemlidir. Sis farını alacağınız aracın markası da önemlidir. Sis farı aracınıza estetik bir güzellik de kazandıracağı için alacağınız sis lambasının göze hoş görünmesine de önem vermelisiniz. Sis farınız ampullü ise ampül rengi de önemlidir. Ampulün net bir görüş sağlayıp, gözünüzü yormaması ve tasarruflu bir model olması önemli bir noktadır. Işığın rengi sürüş sırasında gözünüzü kamaştırıp güvenliğinizi tehlikeye atmamalıdır. Alacağınız sis farının watt gücü de önemlidir. Size olumsuz hava şartlarında yardımcı olacak kadar gücü olmayan bir sis lambasını tercih etmemeniz gerekir. Ayrıca birden fazla sis lambasına ihtiyacınız varsa sis lambası seti ideal bir seçim olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery