iştirakidir.

UNİVERSAL SİS LAMBASI & FAR

En Ucuz Universal Sis Lambası & Far Fiyatları

Kategoriler+
Filtreler+
Fiyat
 • TL
  min 52 TL
 • TL
  max 356 TL
 • ARA
Marka
 • Modacar [4]
Tümünü Göster

  Oto aydınlatma kategorisinde bulunan universal sis lambaları ve farlar, sis ve yağmurlu hava koşullarında yol çizgilerini ve işaretlerini daha iyi görmenizi sağlamaktadır. Sis lambaları, geniş yayılan, kısa mesafeli ve düzgün yayılan bir ışık üretir ve bu ışık deseni yatay olarak keskin bir şekilde bölünür. Sis lambalarında beyaz ya da sarı renkteki ampullerin kullanılması, kötü hava koşullarında daha iyi sonuç vermektedir. Sis lambaları gerektiği zamanlarda kesinlikle kullanılması ve yüksekliğinin doğru ayarlanması gereken ürünlerdendir. Aksi taktirde, karşıdan gelen sürücüler de zor durumda kalabilmektedir. Sis lambaları yapıları itibariyle yere çok yakın ışık dağıttıklarından, bu farların ışığı yerdeki su birikintilerinden yansıyabilir ve karşıdan gelen sürücüleri rahatsız eder. Cimri’de Modacar, Dreamcar, Turbo, Transformacion gibi markaların aracınıza en uygun sis lambalarına ulaşabilir ve en ucuz sis lambalarına kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Doğru sis lambası nasıl kullanılır?

  Sisli ve yağmurlu havada araç kullanırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunduğu gibi, direksiyon hakimiyetinize katkı sağlayacak araç aksamları da bulunmaktadır. Sürücülerin görüş açılarına ve güvenli sürüşe katkı sağlayan sis lambalarının doğru kullanımı da son derece önemli bir konu olmaktadır. Sis lambaları, görüş açılarının zor olduğu, kötü hava koşullarında yolu ve trafik işaretlerini daha net görmenizi kolaylaştırmaktadır. Sis lambalarının özellikle kötü hava koşullarında tercih edilmesinin nedeni diğer farlara oranla yapısındaki farklılıklardır. Normalde bulunan kısa ya da uzun araç farları, yağmur veya sisteki yoğunlaşmanın etkisi ile yansımalar oluşturacağından sis lambaları kadar verimli bir aydınlatma sağlayamamaktadır.

 • Sis lambaları neden genellikle sarı olur?

  Sis lambaları genellikle sarı renkte olmaktadır. Bunun nedeni sis lambalarının hem sisi delip geçebilecek hem de sürücülerin önünü aydınlatabilecek özellikte olmalarıdır. Sis parçacıkları tarafından en az saçılmaya uğratılan ve sisi en rahat geçebilen ışık normal şartlarda kırmızı ışıktır. Ancak kırmızı ışık aydınlatma bakımından zayıf olduğundan sarı sis lambaları tercih edilmektedir. Sürücünün hem yolu hem de önündeki uyarı ışıklarını rahat ve net bir şekilde görmesi gerektiğinden insan gözünün en duyarlı olduğu sarı renkli sis lambaları tercih edilmektedir. Bunun bir diğer nedeni de sisi delme konusunda sarı sis lambalarının, kırmızı ışık kadar etkili olmasıdır.

  Siz de aracınıza en uygun sis lambalarına Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz sis lambalarına farklı fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.