track source

TV Kartı

TV Kartı Fiyatları

9 Ürün gösteriliyor.
TV Kartı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. TV Kartı modelleri ve TV Kartı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. TV Kartı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Dark, Alfais, Forex, Avermedia. 9 adet TV Kartı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen TV Kartı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 TV Kartı markası:

En Çok İncelenen TV Kartı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı TV Kartı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 9 TV Kartı modeli içerisinde en ucuz TV Kartı fiyatı 17.5 TL iken, en yüksek TV Kartı fiyatı 1146.21 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm TV Kartı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama TV Kartı fiyatı ise 245.53 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan TV Kartı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Ürün Görseli Hazırlanıyor
Canon Pixma E-414 Çok Fonksiyonlu Yazıcı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
LG 22M38A-B Monitör
LG 22M38A-B Monitör
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

TV Kartı

Bilişim teknolojileri, son derece hızlı bir şekilde gelişen bir sektördür. Sürekli daha iyiyi arayan, kullanıcıların yaşamını kolaylaştırma odaklı, inovatif yenilemeler yapılır. Bilgisayarlarda görüntülü içerik izlenmesine imkan veren yeniliklerden biri de TV kartı programı çeşitlerdir. Her türlü bilgisayar ekranında televizyon yayınlarının izlenmesi için tasarlanan TV kartları, bilgisayarların daha işlevli cihazlara dönüşmesine katkıda bulunur. Kullanıcılara da cihaz değiştirmeden istendiği anda televizyon yayınlarını takip etme imkanı sunarlar. Bilgisayarda başkaca bir etkinlikle meşgulken, bazen kısa molalar verme ihtiyacında, bazen saati takip edilen bir programın izlenmesinde TV kartının varlığı pratik bir çözüm sunar. Ekranı olan tüm dijital cihazlara uygun farklı teknik özelliklerde TV kartları vardır. Birçok masaüstü ve dizüstü bilgisayarda demirbaş donanım olarak yer alan bu ürünleri, masaüstü bilgisayarlara daha sonra da eklenebilir. Her türlü TV kartı, bağlı bulunduğu cihazı çok işlevli hale getiren bir ilavedir. Kullanıcılar için de zaman kaybetmeden bilgisayar etkinliği ile televizyon yayınları arasında geçişler yapabilmeye imkan sağlayan ekipmanlardır.

TV Kartı Çeşitleri

TV kartları birçok farklı teknik özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Analog ya da dijital TV kartları çeşitlerinin yanı sıra HDMI ya da 4K gibi kart modelleri de bulunur. TV kartları bilgisayarda TV yayınlarını izleme imkanı yanında, bilgisayar oyunlarındaki görüntü kalitesini de yükseltebilen cihazlardır. TV anakart bir anten ya da görüntü kaynağından aldığı veriyi bağlı bulunduğu cihazın ekranına aktaran aygıttır. Görüntünün izleneceği ekranın ve cihazın büyüklüğüne, teknik özelliklerine göre farklı teknik detaylarda ve ebatlarda üretilir. TV kartı bilgisayar modelleri masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, notebook ve tabletler için farklı fiziksel ölçülerde üretilirler. Ekran görüntü kalitesi olarak HDMI veya 4K çözünürlük sunan kart çeşitleri vardır. TV kartı PC çeşitleri farklı ebatları ile hem masaüstü bilgisayarlarda hem dizüstü bilgisayarlarda, hem de tabletlerde kullanıcıların TV izleme keyfine yardımcı olmak üzere kullanılabilirler. TV kart aparatı bilgisayarda orijinal bir donanım olarak yer alabileceği gibi, sonradan da ilave edilebilir ya da harici TV kartı adı verilen, mobil aygıtlar da kullanılabilir. Her biri farklı cihazlarda işlev gören harici TV kartları da kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Birçok farklı bilgisayara uyumlu olarak üretilen analog harici kartlar, bir uzmanlık gerektirmeden, pratik bir şekilde sisteme entegre edilip kullanılabilir. Kurulum açısından özel bir teknik bilgi gerektirmeyen harici TV kartları içerisinde çok üst düzey görüntü sunan, standart TV yayınını HDMI kalitesine dönüştüren TV kartı aparatları da bulunur. Ekran genişliği olarak büyük ekranlı bilgisayarları tercih eden kullanıcılar, görüntünün ekranda dağılmasını önlemek adına, yüksek çözünürlüklü TV kartlarını tercih ederler. Bu, büyük ekranlı bilgisayarlar için seyir zevkini etkileyen önemli bir unsurdur. Bazı TV kartı modelleri, radyo yayınlarını dinlemeye de imkan veren teknik özellikler ile dizayn edilirler.  Dahili ve harici kartları bilgisayarlarda televizyon izleme keyfi sunarlar iken, üretici markalar, teknolojik gelişmelere paralel olarak daha küçük hacimli, görüntü kalitesini daha da yukarı çekecek TV kartları üzerinde çalışmalarını sürdürürler. Her yeni kart ürünü, teknik anlamda daha yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi yakalama çabasının sonucunda ortaya çıkar.

TV Kartı Fiyatları

TV kartları, her türlü bilgisayar ve tablet cihazında televizyon yayınlarını izlemeye imkan veren aparatlardır. Kullanıldıkları cihazlara göre ebatları ve teknik özellikleri birbirinden farklı olan TV kartı fiyatları da bu detaylara bağlı olarak farklılıklar gösterir. Mobil özellikli harici kartların fiyatları, dahili kartlara kıyasla yüksek olabilir. Her bir TV kartının sunduğu ekran çözünürlüğü, görüntü kalitesi birbirinden farklıdır. Daha yüksek çözünürlükte görüntü sunan TV kartlarının fiyatları muadillerinden daha yukarıda olabilir. Ana kaynaktan aldığı görüntü kalitesini, HDMI ya da 4K gibi daha üst kategorilere dönüştüren TV kartları yoğun tercih edilen ürünlerdir. Bu teknik avantajları fiyatlarına da etki eder. Analog ya da dijital yayın vermelerine bağlı olarak TV kartlarının fiyatları değişkenlik gösterebilir. Kullanıcıların daha fazla tercih ettikleri ürün modellerinin fiyatları da bu tercih yoğunluğuna paralel olarak yükselebilir. Teknolojik ürünler piyasasındaki büyük çaplı değişimler TV kartlarının maliyetleri ve fiyatlarını da doğal olarak etkileyebilir. TV kartlarını oluşturan her bir parçanın materyal maliyetlerindeki yükselişler de ürünün nihai fiyatlarına etki edebilir.

TV Kartı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayarınızda sabit donanım olarak TV kartı PC modellerinden biri olmayabilir. TV yayınlarını bilgisayarınızdan takip edebilmek istediğinizde öncelikle erişebileceğiniz birçok markanın TV kartı modelleri arasından tercih yapmanız gerekir. Bunun için de öncelikle markaların kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Benzer bir durumda TV kartı edinmiş arkadaşlarınızın fikirlerini alabilirsiniz. Bu ön değerlendirmeler sonrasında bir markaya karar verdiğinizde, o markanın modellerinin teknik özelliklerini incelemenizde fayda vardır. Bilgisayarınızın özellikleri ile alternatif TV kartlarının detaylarına bakarak uyumlu modelleri tespit edebilirsiniz. Cihazınıza uyumlu modeller arasından bir tercih yapabilmek adına analog ya da dijital modellerden birini seçmeniz gerekir. Dijital TV kartı tercihi yapacak olur iseniz, görüntü kalitesi açısından HDMI veya 4K seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Cihazınıza entegre edilecek bir dahili model ya da harici kart ürünlerinden birini düşünebilirsiniz. Temin edeceğiniz TV kartları, bilgisayarınızda televizyon izleme keyfini son derece yüksek görüntü kalitesi ile süsleyebilirler. Dilediğiniz anda bilgisayardaki işlemlerinize ara vererek, istediğiniz TV içeriğini izleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery