Cimri'nin Seçimi

Tüy Temizleme Makinesi

Tüy aslında omurgalı birçok canlıda bulunan bir vücut örtüsüdür. Aslında tüm vücutta olmasına rağmen ince yapılı olduğu için fark edilmez. Fakat erkek ve kadınlarda belirli bölgelerindeki tüylerin hem kişisel bakım için hem de hijyen açısından alınması gerekir. Erkeklerde özellikle yüz kısmındaki sakallar düzenli olarak kısaltılmazsa hijyen sorununa yol açar. Özellikle yaz sıcağında terleme ile beraber cildi tahriş edebilir. Sadece sağlık ve hijyen açısından değil estetik açıdan da hem kadınlar hem de erkekler bazı bölgelerde tüy olmasını istemez. Özellikle yaz aylarında bu tüyler kişileri hijyen ve estetik açıdan rahatsız eder. Tüy temizleme makinesi, kadın ve erkeklerin vücutlarında bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmalarına yardımcı olur. Erkeklerde sadece sakal değil burun ve kulak içlerindeki tüylerin temizlenmesine de yardımcı olan tüy temizleme makineleri mevcuttur. Bunlar saç ve sakal kısaltma makinelerine özel başlıklar takılmasıyla elde edildiği gibi sadece burun ve kulak tüylerini temizlemek için piyasaya sunulan ürünler de mevcuttur.

Tüy Temizleme Makinesi Modelleri

Tüy temizleme makineleri kadın ve erkekler için, vücut tüyü temizlemek ya da burun, kulak, yüz, saç tüyü temizlemek için, olmak üzere çeşitli ürün gruplarından oluşur. Kadın ve erkeklerin vücutlarındaki tüyleri temizlediği tüy temizleme makineleri birbirinden farklıdır. Vücut tüyü temizleme makinesi bayan çeşitleri, genelde tüyü kökünden alan ve daha etkili sonuç veren epilatörlerdir. Son zamanlarda çeşitli markalar lazer etkili tüy temizleme makinelerini piyasaya sürerek kadınlara tüylerden kalıcı olarak kurtulma garantisi sağlar. Bunun yanında vücut tüyü temizleme makinesi erkek modelleri, kadınlarınkinden farklı olarak tüyleri kökünden almaktan çok tüyleri kısaltmayı sağlar. Son zamanlarda lazerli tüy alma makineleri erkekler tarafından da popüler olmuştur. Lazerli tüy temizleme makineleri tüylere kalıcı olarak çözüm bulması bu popülaritenin nedenidir. Özellikle toplumsal estetik algısı kadınlar üzerinde daha fazla baskı kurduğu için günümüze kadar pek çok kadın çeşitli yöntemlerle vücut tüylerinden kurtulmanın yollarını aramıştır. Epilatörler etkili bir çözüm olsa da hassas ciltli olan kadınlarda kıl dönmesine neden olduğu için sorunlara neden olmuştur. Lazerli tüy temizleme makineleri ise her cilt tipine göre ayarlanabilmesi ve tüy köklerini kurutup yok etmeye yönelik başarısıyla kadınları geleneksel ve acılı tüy temizleme yöntemlerinden kalıcı olarak kurtardığı için popülerdir. Tüy toplayıcı makineler kişisel bakım için ideal ürünlerdir. Vücudun belirli bölgelerinde bulunan ve göze estetik gelmeyen tüylerin kökünden itibaren alınarak toplanmasını ve cildin rahat bir nefes almasını sağlar. Tüylerin daha rahat alınması için duştan çıkınca epilatör yardımıyla epilasyon yapılması gereklidir. Duş sırasında gözenekler açılacağı için tüy toplayıcı makineler vücuttaki tüyleri daha rahat alır.Tüy kesme makinesi, saç ve sakalları kısaltıp şekil vermek için kullanılan bir makinedir. Çeşitli başlıkları ile hem saç ve sakalların uzunluğunu belirler hem de şekil vererek berber rahatlığını yaşarsınız. Burun tüy kesme makinesi daha çok erkeklerde görülen burun tüylerinin aşırı uzayıp burun deliklerinden çıkması sonucu kişiye estetik bir rahatsızlık yaşattığından tüyleri kısaltmak için kullanılır.

Tüy Temizleme Makinesi Fiyatları

Tüy temizleme makinesi fiyatları çeşitli özelliklerine göre değişiklik gösterir. Piyasada her bütçeye hitap edecek fiyat aralığında tüy kesme makinesi mevcuttur. Markalar çeşitli özelliklerine göre temizleme makinelerini üretip piyasaya sürer ve kullanıcıların beğenisine sunar. Tüy temizleme makinesinin çeşidi, kadınlar için mi erkekler için mi kullanıldığı fiyatları etkileyen faktörlerin başında gelir. Kadınlar için üretilen tüy temizleme makineleri erkeklere oranla daha etkin sonuç verdiği için erkek tüy temizleme ürünlerine göre daha pahalıdır. Buna rağmen kadın tüy temizleme makineleri de kendi aralarında farklı fiyata ayrılır. Örneğin; epilatörler, lazerli tüy temizleme makinelerine oranla daha ucuzdur. Çünkü lazer teknolojisine sahip tüy temizleme makineleri tüyleri kalıcı olarak yok eder. Bunun yanında erkeklerin tepeden tırnağa bakım yapmasını sağlayan tüy temizleme makinesi setleri saçtan sakala, burun tüylerinden kulağa ve tüm vücuda kadar temizlik sunduğu için tekli satılan erkek tüy temizleme makinelerine göre daha pahalıdır. Siz de sayfamızda bulunan tüy temizleme makinelerini özellikleri ile beraber inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. Kendiniz için en ucuz tüy temizleme makinesi hangi sitede satılıyor öğrenmek için cimri.com sitesine başvurabilirsiniz.  

Tüy Temizleme Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüy temizleme makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle alacağınız tüy temizleme makinesinin hangi kullanıcı için üretildiğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Erkek ve kadın kullanıcılar için genelde farklı makineler üretilir. Ayrıca makineyi ne amaçla alacağınız da önemlidir. Her bölgedeki tüy farklıdır ve buna özel makine gerekir. Bunun yanı sıra aynı bölge için de farklı makine türleri olabilir. Bu noktada epilatör mü yoksa lazer teknolojisine sahip bir makine mi alacağınıza karar vermeniz gerekir. Eğer daha ekonomik bir tercih yapmak istiyorsanız epilatörleri tercih edebilirsiniz. Kalıcı bir çözüm için daha pahalı olsa da lazer teknolojisine sahip bir tüy temizleme makinesi sizin için çoğu zaman daha avantajlıdır. Ayrıca tekli mi yoksa set olarak satılan bir ürünü mü tercih edeceğinizi belirlemeniz gerekir. Setli olanlar çoğu zaman daha avantajlıdır.