track source
track source

Tesbihler

Tesbihler Fiyatları

571 Ürün gösteriliyor.
Tesbihler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tesbihler modelleri ve Tesbihler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tesbihler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Teleplus, Harem Altın, Ayyıldız, Mavio. 571 adet Tesbihler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tesbihler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tesbihler markası:

2021 yılı Tesbihler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 571 Tesbihler modeli içerisinde en ucuz Tesbihler fiyatı 10.09 TL iken, en yüksek Tesbihler fiyatı 13586.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tesbihler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Tesbihler fiyatı ise 94.26 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tesbihler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tesbihler

Tesbih Arapça'dan gelen ve Allah'ın yüceltilmesine kullanılan kısa cümlelerin tekrarlanmasına yardım eden bir zikir biçimidir. Bu sayımın takibini yapmayı kolaylaştıran tesbihler günümüzde farklı amaçlarla da kullanılır. Günlük kullanıma uygun olan birçok model tesbih bulunur. Bunun yanında sadece koleksiyon yapmak için kullanılan tesbihler de bulunur. Geniş bir ürün yelpazesi sunan çok farklı tesbih çeşitleri bulunur. Bu kadar çok ürün çeşitliliği olması hangi tesbihin sizler için en uygun olduğunu bulmanızı zorlaştırabilir. Bir tesbih satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı temel özellikler bulunur. Bu özellikler aynı zamanda tesbihin kalitesini de belirleyen özelliklerdir. Başından sonuna kadar titiz bir şekilde dizilen tesbihler, ürünler yapılırken kullanılan malzemelerine göre değişiklik gösterir. Diğer belirleyici özellikleri arasında da tane şeklinde olması ve bu tanelerin büyüklüğü sayılabilir. Boyut ve şekline göre değişen modeller,  ürünlerin bitiminde yer alan püsküllerin tasarımına kadar farklı özelliklerle donatılır. Genellikle bu ürünleri yapan ustaların da özel işlemlerinden geçen tesbihler el yapımında farklı kademelerden geçer. Tüm kademelerde ustalar tarafından titiz bir şekilde tasarlanması ve üretilmesi bu ürünler kaliteli kılan özelliklerdir. Tesbihleri ürün olarak özel ilgi alanında sayan insanlarda bu tasarım detayları daha da önem taşıyabilir.

Tesbih Modelleri

Tesbih alırken dikkat edilmesi gereken özellikler arasında tasarım detayları yer alır. Tesbihler temel öğelerden oluşur ve bu öğeler arasında tesbih başlığı, püskülü, imamesi ve dizilen taşları olarak 4 farklı özellikten söz edilebilir. Genellikle başında ve sonunda farklı boyutlarda boncuk ya da taşlar bulunsa da eşit boyutlarda olması ve bu dengenin sağlanması gerekir. Değerli bir tesbih, bu ürünlerin yapıldıkları malzemeye göre belirlenir ve aynı zamanda üretilirken ustanın üzerinde çalıştığı emek ve zorluk da etkiler. Yapan ustanın deneyimine bağlı olarak değişen bu kalite özellikleri tesbihlerin tasarımı açısından değişikliklere yol açar. Bu da tabii bir kişisellik kazandırır. Tesbih modelleri arasında kehribar, kuka, oltu taşı ve gümüş gibi malzemeler kullanılır. Dekoratif olanlar dışında namaz kılmak için kullanılan ibadet tesbihleri de namaz tesbihi olarak adlandırılır. Yapılan taşların rengi ve dokusu tesbihlerde dikkat çeker. Kehribar tesbihler oldukça popüler ürünlerdir. Koyu kızıl renklerdedir ve tane tipleri modelden modele göre değişse de en standart olan tane tipi sığırcıktır. Tane genişliği, tane uzunluğu, kullanılan madenin tipi, imame tipi gibi birçok özellik ürün detaylarından ulaşılabilir. Bu ürünler genellikle tekli ve çiftli çekmeye uygundur. Bazı ürünler taşıma çantası ile gelir ve taşırken dayanıklı bir kutuda taşıyabilirsiniz. Kuka tesbihler farklı kesimlerde üretilir ve en çok bulunan kesimler arpa kesimlerdir. Kuka daha çok Güney Amerika'da bulunan tropikal bir ağacın meyvesi olarak yetişir Bu ağacın verdiği meyvenin dış kabuğu oldukça serttir ve  antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu nedenle tesbih yapımında uzun yıllardan beri kullanılır. Oltu taşı tesbihler siyah renklere sahiptir ve pürüzsüz bir tane yapısına sahiptir. Kullanılan diğer bir tesbih de gümüş olarak öne çıkar. Gümüş tesbihler, gümüşün ayarına göre değişiklik gösterir. Gümüşün kendi rengi kullanılır ve oldukça parlaktır. Saf gümüşten yapılan ürünler daha değerlidir. Ağırlıkları da üründen ürüne göre değişir. 

Tesbih Fiyatları

Kehribar tesbih fiyatları tesbihlerin kesimlerine göre değişiklik gösterir. Uzunluk olarak ve tanelerin boyutu olarak farklı ürünler üretilir ve bu da fiyatlarda artış veya azalış gösterir. Tesbihler farklı modellerde ve malzemelerde üretilir ve hem bütçenize hem de kullanım tarzınıza uygun olan ürünleri bulabilirsiniz. Tesbih modelleri arasında fiyat ve model karşılaştırması yapmak için cimri.com’u tercih edebilirsiniz. Tesbih fiyatları markadan markaya göre değişir. Yapılan malzemenin kalitesi tesbihlerin kullanım ömrü ve dayanıklılığı da değişir. Kehribar ve gümüş en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Kullanım alanlarına göre hangi malzemenin sizler için daha ideal olduğunu keşfedebilirsiniz. Renkleri de taşların türlerine göre değişir. Dekorasyon amaçları için satın alıyorsanız renklere ve tonlarına da dikkat etmeniz gerekir. Ürün ağırlığı ve kaç ayar gümüşten yapıldığı gibi bilgilere ürün detaylarından ulaşabilirsiniz. Kesimleri de tesbihlerin tasarımını büyük ölçüde değiştirir. Arpa kesim ürünleri de birçok malzemeden üretilir. 

Tesbih Satın Almadan Önce Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tesbih çeşitleri piyasada farklı malzemelerden yapılarak satışa sunulur. Satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler karar verme aşamasında sizlere yardım eder. Daha önce kullanmadığınız bir marka ise dilerseniz ürün yorum ve değerlendirmelerinden tavsiyeler alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken temel özellikler arasında ise ürünlerin üretim aşamasına gidilmesi gerekir. Tesbihlerde tane delikleri ince olmasına özen gösterilmelidir. Bu duruşunu ve dizilimini değiştirir. Tesbihlerin yapılan taşlardaki dokusu pürüzsüz olmalıdır ve parlak olması da bu ürünlerin yapımında gösterilen kaliteyi gösterir. Farklı parçalara sahip olsa da bu parçaları belli bir uyum içinde kullanmak gereklidir. Bu da parçalarda kullanılan renk değişimlerden de anlaşılabilir. Tesbihin imamesinden tutup ayarlamak gerekirse belirli adımları izleyin. Tesbih taş ya da boncuklarının sağa ve sola eşit düzeyde dizilmiş olması gerekir ve bu tesbihlerin kullanışlılığı açısından oldukça önemlidir. Günlük kullanımda, namazda kullanımda ya da dekoratif amaçlı kullanımlarda farklı modeller bulunur. Bu ürünleri göz önünde bulundurarak sizler için en ideal olan tesbih modeline sahip olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery