Tesbihane Tesbihler

En Ucuz Tesbihane Tesbihler Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Tesbihane
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  TESBİH NASIL SEÇİLİR?

  Tesbih, kültürümüzde hem aksesuar hem de dini amaçlı kullanılır. Gümüş ise, ilk çağlardan beri, insanların ilgi ve beğenisini kazanmış bir madendir. Tesbih çeşitleri arasında gümüş olanın de ayrı bir önemi vardır. Özellikle gümüş tesbih püskülleri, etnik desenlerde ve çok çeşitli olur. Bazı püsküller tek başına da satılabilir.

  Ürün modelleri ve çesitleri nelerdir?

  Boncuk, taş ve imamelerine göre değişen, birçok ürün modeli vardır. Bee One marka tesbih modelleri, cimri.com sitesi üzerinden incelenip, en uygun fiyatlı olarak satın alınabilir.

  Gümüş tesbih nasıl parlatılır?

  Bu model de tüm diğer gümüş aksesuarlar gibi zaman içerisinde kararabilir. Renkleri grileşir ve parlaklığını kaybedebilirler. Gümüşün kararmasındaki en önemli etken oksijenle temasıdır. Su ve hava ile temas eden gümüş kararır. Ancak, bazı teknikleri kullanılarak tekrar eski parlaklığına kavuşturulabilir. Gümüş teşbihinizin kararma süresini uzatmak için kullanmadığınız zamanlarda, naylon, hava geçirmeyen bir ambalaj içinde muhafaza edebilir, kullandıktan sonra kuru bir bez ile silerek tekrar poşetin içine koyabilirsiniz. Alacağınız tüm bu önlemler, gümüşünüzü koruyacaktır. Yine de belirli bir süre sonra kararma olabilir. Bu durumda evinizde yapabileceğiniz bazı gümüş parlatma teknikleri şöyle olur;

   Kararan gümüş teşbihin üzerine bir miktar diş macunu sürülüp, yarım saat kadar suda bekletirseniz renk açılabilir.

   Bir bardak suyun içine sirke ve karbonat koyup karıştırabilir, gümüş tesbihinizi yarım saat kadar içerisinde bekletebilirsiniz.

   Bir diğer yöntem de ise, su, limon suyu ve tuzu, bir kase içerisinde karıştırarak gümüş tesbihiniz için parlatıcı bir solüsyon hazırlayabilirsiniz.

   Bunların dışında, marketlerde satılan gümüş parlatıcılar da kullanılabilir.

  Gümüş ürün fiyatları ne kadardır?

  Gümüşün ayarına, gümüş teşbih ucunun özelliklerine, marka ve modele göre değişkenlik gösterir. Bazı modeller, isme özel dizayn edilebilir. Gümüş ürün fiyatları arasında kıyaslama yapmak, seçtiğiniz modeli en uygun fiyatlı olarak satın almak için cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada, satın almak istediğiniz fiyat aralığını belirterek veya ‘en uygun’ seçeneği üzerinden arama yapabilir, ayrıca fiyat alarmlarını takip ederek, seçtiğiniz ürünün fiyatı düşünce haberdar olabilirsiniz.