Cimri'nin Seçimi
Stanley Classic Vakumlu 1.9 lt Yeşil Termos
Stanley Classic Vakumlu 1.9 lt Yeşil Termos
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Thermos 105235 Coo-260 Hard Cooler Kamp Buzluğu
Thermos 105235 Coo-260 Hard Cooler Kamp Buzluğu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Termos Nedir ve Termos Ne işe Yarar?

Sıcak ve soğuk içecekler günlük hayatta sürekli tükettiğimiz sıvılardır. Ancak bu içeceklerin sıcaklığı ve ya soğukluğu korunması gerekmekte, aksi takdirde tüketilmesi hoş olmamaktadır. Bu bağlamda üretilen ve ihtiyacı büyük ölçüde karşılayan termoslar, içerisindeki ısının değişmesini önleyerek, sıcak içecekleri sıcak, soğuk içecekleri ise soğuk olarak saklamaktadır. Çalışma sistemini kısaca inceleyecek olursak termoslar, içerisinde bulunan iki farklı kabın arasındaki hava boşluğu sayesinde dışarıyla ısı alış-verişini kesmektedir diyebiliriz. Genellikle içecekler için kullanılsa da yiyecekler için üretilen ve kullanılan modelleri mevcuttur. Bu sayede sıcak bir yemeği uzun süre yine sıcak olarak saklayabilir, buzdolabında çıkarmış olduğunuz bir tatlıyı da uzun süreler geçse de soğuk olarak tüketmeye devam edebilirsiniz.

Termos Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak incelediğimizde termoslar kullanım amacı bakımından çeşitlendirilir. İçecek ve yiyecekler için farklı tasarımlara sahip olan termoslar, aynı zamanda daha fazla ürün ve daha büyük gıdaları saklamak için de sandık biçiminde tasarımlara da sahiptir. İçecekler için üretilen modeller dikey bir uzunluğa, yiyecekler için olanlarsa yatay bir uzunluğa sahiptir. Üretildiği malzeme de termostan termosa farklılık göstermektedir. İçerisi plastik olan, cam olan veya alüminyum olan termos modelleri bulunmaktadır. Camdan yapılmış ürünlerin kullanımında dikkat edilmeli, yere düşme veya sert bir şekilde savrulmaya maruz kalmamalıdır. Aksi takdirde içerisindeki cam kırılabilir.

Termos Sağlıklı mıdır?

Ürünün çalışma prensibini incelediğimizde herhangi bir sağlığa zararlı durum görülmemektedir. Oldukça basit bir yolla ısı alış-verişini engelleyen termoslarda yalnızca iç kısımdaki malzeme sizi endişeye düşürebilir. Plastikten yapılmış termoslarda sıcak içeceklerle temasta sağlıksız durumlar ortaya çıkabilir. Ancak termoslar genellikle iç kısmı cam veya alüminyum olarak üretilmekte, sağlığa zararlı durumlar ortadan kaldırılmaktadır.

Termos Fiyatları Nasıldır?

Ürünün üretildiği malzemeden, sahip olduğu tasarımlara kadar birçok özellik fiyatı etkileyebilir. Satın almak istediğiniz ürün tipini belirledikten sonra sizin için önemli bir işi cimri.com gerçekleştirecektir. Ortalama 22 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan ve 289 TL’ye varan geniş bir fiyat aralığındaki ürünleri bir arada inceleyebileceğiniz Cimri.com, Stanley, Kale, Korkmaz gibi yerli ve yabancı birçok markaya ait onlarca ürünü de farklı satıcılara ait farklı fiyatları kıyaslayarak en ucuz şekilde satın almanızı sağlar.