iştirakidir.
521 - 825 TL (24 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Western Digital My Cloud 2TB WDBCTL0020HWT Taşınabilir Harddisk

521,32 - 825,61 TL (24 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
  • Daha Fazla Göster (-16) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Yeni Özellikler

  • Bağlantı Tipi USB
  • Boyut 3.5"
  • Kapasite 2 TB
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
WD My Cloud Ağ bağlantılı depolama çözümü olarak tanımlanabilecek bir ürün olan WD My Cloud yedekleme sorunlarına çözüm oluyor. WD My Cloud ailesi, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com'da.
Yazar: Ferhat Verdi 04/12/2015

Saklamamız gereken dosyaların çeşitlenmesi ve boyutlarının artması beraberinde depolama sorununu da getirdi. Artık en kötü fotoğraf makinesi 10 Megapiksel fotoğraf çekiyor. Ayrıca en kötü cep telefonu bile Full HD video kayıt ediyor. 4K video kayıt eden cihazlardan bahsetmiyoruz bile. Durum böyle olunca bu dosyaları saklayacak yere de ihtiyaç duyuluyor. Bu anlamda akla ilk gelen çözümler USB harici diskler. Ancak birden fazla kullanıcının olduğu ortamlarda USB harici diskler çok pratik ürünler değil.

Ağa bağlanabilen ürünler ise bu tarz beklentiler için biçilmiş kaftan denebilecek ürünler. WD’nin My Cloud çözümü tam da bu tanıma uyan bir ürün. Üzerinde bulunan Ethernet bağlantısı sayesinde doğrudan ağa bağlanabilen WD My Cloud, aynı ağdaki bütün cihazların içeriğine erişmesini sağlıyor.

Farklı kapasite seçenekleri

WD My Cloud’un farklı kapasite seçenekleri bulunuyor. Bunlar arasında 2, 3, 4 ve 6 TB yer alıyor. Dosyalarınız büyüklüğüne göre satın alırken ihtiyacınız olan kapasiteyi tercih edebiliyorsunuz. Cihazın üzerinde bulunan Ethernet bağlantısı Gigabit hızını destekliyor. Bu da özellikle yüksek boyutlu dosya transferinde sıkıntı yaşanmayacağı anlamına geliyor. Bu önemli bir detay zira gigabyte büyüklüğünde dosya transfer ettiğinizde Gigabit hızının önemini daha iyi anlıyorsunuz.

Cihazın üzerinde aynı zamanda USB bağlantısı da bulunuyor. USB 3.0 olan bu bağlantı da haliyle yüksek hızlı veri transferini destekliyor. Bu sayede bu teknolojiyi destekleyen bir harici disk ya da USB bellek içindeki verileri hızlı bir şekilde WD My Cloud’a aktarabiliyorsunuz. Aynı zamanda buraya taktığınız USB sürücü ya da belleği ağ üzerinden paylaştırabiliyorsunuz.

WD My Cloud'u ağa bağladıktan sonra gerekli ayarları yaparsanız internet üzerinden de dosyalarınıza erişebiliyorsunuz. Üstelik bunu telefon ya da tablet gibi mobil cihazınıza kuracağınız bir uygulama ile yapıyorsunuz. WD bu işlemi o kadar kolay hale getirmiş ki birkaç küçük ayarla WD My Cloud’a internetten de erişebiliyorsunuz. Özellikle ofis dışında iken bir dosyaya erişmek için çok işe yarayan bir özellik. Bu arada bu etkileşim iki taraflı. Yani siz de cep telefonunuzdaki dosyaları WD My Cloud’a aktarabiliyorsunuz.

Ürün ağa bağlandığı ve DLNA desteği de sunduğu için film, müzik ya da fotoğraflarınızı televizyon ya da benzeri bir cihaz üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Arşivini ağ üzerinden görmek ve kontrol etmek isteyenler için güzel bir özellik.

Sonuç olarak WD My Cloud, sunduğu esneklik, yüksek depolama kapasitesi, kolay kullanım ve WD kalitesi ile beklentileri fazlasıyla karşılayan bir ürün. Yedekleme ya da arşiv için kullanılabilecek olan cihazı bu tip beklentileri olanlara öneririz. WD My Cloud ailesi, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatfileriyle Cimri.com'da. Cimri, cebinize çalışır.

Ferhat Verdi 04/12/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Western Digital Taşınabilir Hard Diskler